Nowości

Iść w stronę słońca!

To, że skóra potrzebuje ochrony przed promieniowaniem jest… jasne jak słońce! Nie ma bowiem czegoś takiego jak „bezpieczne opalanie”. Każda styczność ze słońcem bowiem nie tylko dostarcza komórkom ciała energii do działania, ale jednocześnie powoduje uszkodzenie skóry. Dlatego tak ważna jest prawidłowa ochrona przeciwsłoneczna i stosowanie preparatów, które niwelują skutki niebezpiecznego promieniowania UV.

Słońce ma bez wątpienia zbawienny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Fizjologia ludzkiego ciała wymaga udziału naturalnego światła słonecznego, aby organy mogły pracować prawidłowo. To słońce syntezuje witaminę D, która reguluje gospodarkę fosforanowo-wapniową, wpływa na działanie układu immunologicznego, a zatem przekłada się na odporność, a także pomaga utrzymać prawidłowe stężenie glukozy we krwi. Jednakże jasno świecące słońce ma także swoją o wiele ciemniejszą stronę. Za taki stan rzeczy odpowiada promieniowanie UV, które dzielimy na trzy typy: UVA, UVB i UVC. W naszej strefie geograficznej to ostatnie nie ma większego wpływu na człowieka, gdyż w większości pochłania je warstwa ozonowa. Za to promieniowanie UVA (nieodczuwalne samo w sobie) dociera do skóry i jest odpowiedzialne za jej starzenie. Penetruje naskórek i tkankę podskórną i nieodwracalnie uszkadza włókna kolagenu i elastyny. Natomiast ciepło odczuwane na skórze podczas opalania to efekt promieniowania UVB. Tylko, że skóra nie jest de facto opalana, a nagrzewana i parzona. Rezultat? Przesuszony naskórek, a nawet stany zapalne plus radykalnie zwiększone ryzyko nowotworu skóry z uwagi na mutacje DNA. Jak się przed tym ochronić?

Słońce na celowniku

Przede wszystkim należy prawidłowo zabezpieczyć skórę przed każdym kontaktem ze słońcem za pomocą tzw. fotoprotekcji. Pod tym pojęciem kryją się po prostu kosmetyki z filtrami, które zapewniają nawet bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem, zarówno UVA, jak i UVB. Jeśli w ich formułach znajdą się dodatkowo składniki kojące i regenerujące, skóra będzie zabezpieczona nie tylko przed poparzeniem, ale i przyspieszonym starzeniem. Fotostabilne filtry, wysoki współczynnik SPF, witaminy, wodę termalną, pantenol, alantoinę i wiele innych cennych składników odnajdziemy w linii Nivelazione Skin Therapy SUN. W jej skład wchodzą m. in. te trzy preparaty dedykowane każdej, w tym wrażliwej i suchej, skórze oraz jasnej karnacji.

Nivelazione Skin Therapy SUN Barierowy krem ochronny do twarzy SPF 50+ FORMUŁA ANTI-AGE + WITAMINY E i PP + FAKTOR OCHRONNY SPF 50+

Preparat zawiera fotostabilne filtry UVA i UVB, dzięki czemu zapewnia wysoką ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym (SPF 50+), tym samym zmniejszając ryzyko powstawania przebarwień. Innowacyjna formuła anti-age zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry wywołanemu nadmierną ekspozycją na słońce, a bogata receptura z zawartością witaminy E i PP rege-neruje skórę oraz łagodzi i koi podrażnienia. Krem poprawia poziom nawilżenia i natłuszczenia, nadaje miękkość i gładkość. Produkt posiada lekką konsystencję, dzięki czemu łatwo się rozprowadza i szybko się wchłania.

Nivelazione Skin Therapy SUN Wodoodporne mleczko do opalania dla dzieci SPF 50 HIPOALERGICZNA FORMUŁA BEZ KOMPOZYCJI ZAPCHOWEJ + PANTENOL I ALANTOINA + FAKTOR OCHRONNY SPF 50

Preparat rekomendowany jest do stosowania od 1. roku życia, którego delikatna i hipoalergiczna formuła, bez zawartości kompozycji zapachowych, stworzona została z myślą o wrażliwej skórze dziecka. Mleczko zawiera fotostabilne filtry UVA i UVB oraz pozostawia na skórze optymalny film, zapewniając ochronę przeciwsłoneczną nawet podczas kąpieli, a nietłusta konsystencja zmniejsza podatność na przyklejanie się piasku. Ponadto w składzie znajdują się pantenol i alantoina – składniki aktywne znane ze swych właściwości łagodzących. Wygodne podanie preparatu w postaci sprayu umożliwia dokładną i szybką aplikację.

Nivelazione Skin Therapy SUN Odżywczy balsam do opalania SPF 30 z aktywatorem witaminy D* AKTYWATOR VITA D + WODA TERMALNA + MASŁO SHEA + FAKTOR OCHRONNY SPF 30

Preparat przeznaczony szczególnie dla osób o suchej skórze, a także jasnej karnacji, który chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Innowacyjna formuła odżywia oraz nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność. Balsam zawiera aktywator witaminy D*, masło shea oraz wodę termalną bogatą w minerały takie jak magnez, cynk, krzem i wapń. Lekka, nietłusta konsystencja zapewnia komfort aplikacji i zapobiega nadmiernemu przyklejaniu się piasku.

*przywraca funkcje receptora witaminy D (VDR)

  • Nivelazione Skin Therapy SUN Barierowy krem ochronny do twarzy SPF 50+: 22 zł/ 50 ml
  • Nivelazione Skin Therapy SUN Wodoodporne mleczko do opalania dla dzieci SPF 50: 23 zł/ 150 ml
  • Nivelazione Skin Therapy SUN Odżywczy balsam do opalania SPF 30 z aktywatorem witaminy D: 14 zł/ 200 ml

Kosmetyki dostępne wyłącznie w aptekach.

Możesz również polubić…