Nowości

Jak cieszyć się pięknym wyglądem latem?

Lato to czas, kiedy każdy z nas chce wyglądać świetnie. Ciągłe wyjścia ze znajomymi motywują do tego, by dobrze się prezentować. Zwłaszcza na plaży, kiedy nasze ciało jest eksponowane w największym stopniu. Opalona skóra od razu wygląda lepiej, jednak zbyt duża ekspozycja na słońce, to także pewne ryzyko. Możemy dorobić się przebarwień na skórze, ale także poważnych chorób. Dodatkowo skóra szybciej się wysusza. Co zrobić, by temu zapobiec i cieszyć się pięknym wyglądem przez całe lato?

Ochroń swoją skórę

Kiedy za oknem gorąc, a nam w głowie tylko wakacje i pełna swoboda, często zapominamy o tym, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja latem. Promienie słoneczne, słona woda i wiatr nie należą do przyjaciół naszej skóry. Staje się ona wtedy bardzo przesuszona i podatna na urazy. Dlatego bardzo ważne jest, by odpowiednio ją nawilżać. Powinniśmy to robić po każdej kąpieli używając produktu takiego jak DuoLife Beauty Care Collagen Body Butter, który nie tylko doskonale nawilży skórę, ale również zabezpieczy ją przed nadmierną utratą wody. Jeśli planujemy wyjście na zewnątrz, to przede wszystkim należy pamiętać o filtrach przeciwsłonecznych. Dlaczego to takie ważne? Promieniowanie UV prowadzi do fotostarzenia skóry, przebawień, ale także poparzeń, a nawet nowotworów. Dlatego bardzo istotne jest to, by chronić swoją skórę przed tymi szkodliwymi skutkami przesiadywania na słońcu.  

Żyj zdrowo

Odpowiednie nawodnienie latem to podstawa. To właśnie podczas gorących dni tracimy najwięcej płynów, chociażby poprzez pot. Dlatego niezmiernie ważne jest to, by te braki uzupełnić. Dorosły człowiek powinien wypijać około 2 litry płynów dziennie. By utrzymać ten optymalny stan, latem powinniśmy tę dawkę zwiększyć o co najmniej litr. Ważne jest to, by pić wodę. Napoje gazowane, kawa czy herbata nie będą tak dobrze nawadniały naszego organizmu. Woda to główny składnik krwi, jest odpowiedzialna za dostarczanie związków odżywczych oraz pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu i jest niezastąpionym napojem.

Oczywiście nie możemy zapominać o zdrowej dziecie. Latem jej przestrzeganie jest nieco trudniejsze. Pełne tłuszczu i cukru potrawy kuszą nas zza każdego rogu. Jak mimo wszystko utrzymać się w ryzach? Po pierwsze pamiętajmy, że każdemu należy się dzień wolny od diety. Zaplanujmy sobie taki, w którym będziemy mogli pozwolić sobie na pizzę czy ciasto. Wszystko jest dla ludzi, tylko w granicach rozsądku. W tygodniu natomiast warto postawić na lekkie potrawy bogate w witaminy i mikroelementy. Dzięki temu dostarczymy organizmowi podstawowych wartości odżywczych, ale także nie będziemy czuli się ociężali i zmęczeni. Sałatka z kurczakiem czy tofu to idealna opcja na upalne popołudnie.

Odpowiednia suplementacja

Oprócz wymienionych wyżej wskazówek, warto do swojego codziennego życia wprowadzić suplementy diety. Dzięki nim dostarczymy organizmowi tych wartości, które trudno w odpowiednich ilościach znaleźć w codziennym jedzeniu. Jeśli chodzi o poprawę wyglądu i sprawność ruchową, idealnie sprawdzi się DuoLife Collagen. To produkt stworzony z myślą o wszystkich, którzy pragną zachować młodość wyglądu i sprawności stawów, na jak najdłużej. Unikalna kompozycja składników aktywnych doskonale wspiera kondycję skóry, kości i stawów. Dodatkowo zawarta w Collagenie krzemionka i antyoksydanty doskonale wpływają na włosy i paznokcie.

Jeśli marzy Wam się zachowanie pięknego wyglądu i sprawności na dłużej – wprowadźcie do swojego życia te kilka zmian. Z pewnością zauważycie zmiany, szybciej niż Wam się wydaje. Dbajmy i nasz wygląd latem, ale także wspierajmy organizm cały rok, by później zbierać tego owoce.

Więcej na myduolife.com

Możesz również polubić…