Dla mam

Jak dbać o skórę małego dziecka?

Aby skóra małego dziecka w pełni zachowała swoje funkcje ochronne musi być odpowiednio pielęgnowana. Należy zatem dbać o higienę oraz o właściwe nawilżenie i natłuszczenie skóry malucha. Zapewni to skuteczną ochronę przed powstawaniem podrażnień i odparzeń oraz przed chorobotwórczymi bakteriami i grzybami. Maść Neodex

Dziecko rodzi się z niedojrzałą, cienką i delikatną skórą, bardzo podatną na urazy i podrażnienia. Dopiero około trzeciego roku życia skóra dziecka staje się bardziej dojrzała. Odczyn skóry staje się bardziej kwaśny, a gruczoły łojowe zwiększają aktywność i wydajniej produkują ochronny płaszcz lipidowy. Do tego czasu, skóra dziecka jest bardziej wrażliwa na działanie niekorzystnych czynników.

U małych dzieci często występują skórne reakcje alergiczne, które mogą prowadzić do pojawienia się bolesnych podrażnień, wysuszenia, zaczerwienienia lub nawet pękania naskórka. Dlatego też troska o skórę dziecka nie powinna ograniczać się wyłącznie do dbania o higienę. Należy zadbać również o jej ochronę przed działaniem czynników drażniących oraz łagodzić już powstałe podrażnienia.

Na skórę podrażnioną i atopową Maść Neodex

Maść Neodex należy stosować zarówno do pielęgnacji skóry podrażnionej i atopowej oraz na otarcia i niewielkie skaleczenia.Stosowanie maści Neodex jest wskazane również do codziennej pielęgnacji okolicy pieluszkowej zapobiegawczo przeciw odparzeniom.

Maść Neodex może być ponadto stosowana przez matki karmiące piersią w przypadkach podrażnienia brodawek sutkowych. Należy wtedy, po każdym karmieniu, nałożyć niewielką ilość maści na podrażnione brodawki, natomiast przed każdym karmieniem brodawki należy umyć.

Neodex maść (tuba 30 g) – dostępny w aptekach w cenie około: 16 zł (cena sugerowana)

Maść posiada pozytywna opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Na odparzenia i pieluszkowe zapalenie skóry Nappiderm krem przeciw odparzeniom i pieluszkowemu zapaleniu skóry

Krem Nappiderm to nowoczesny, preparat ochronny do pielęgnacji dzieci i niemowląt, który łagodzi podrażnienia oraz zapobiega powstawaniu odparzeń i pieluszkowego zapalenia skóry.

Krem Nappiderm pielęgnuje delikatną skórę dziecka, łagodzi podrażnienia, zmniejsza zaczerwienienie i świąd, działa antybakteryjnie, odbudowuje ochronną barierę lipidową skóry oraz chroni przed odparzeniami i podrażnieniami.

Nappiderm krem przeciw odparzeniom i pieluszkowemu zapaleniu skóry (90 g) – dostępny w aptekach w cenie około: 16 zł (cena sugerowana)

Możesz również polubić…