Nowości

Jak poprawić kondycję włosów po kąpielach słonecznych?

Twój urlop jest już miłym wspomnieniem. Czujesz przypływ energii, masz nowe pomysły, chęć do działania i wciąż jeszcze złocistą opaleniznę. Jest tylko jedno ale… Twoje włosy i ich kondycja! Po kąpielach słonecznych, a także kontakcie z wodą morską, wiatrem i klimatyzacją potrzebują one regenerującego pakietu ratunkowego i to natychmiast! Aby zapewnić im dobrą kondycję i piękny wygląd, warto podarować włosom świadomy pielęgnacyjny program z marką OnlyBio, który przynosi spektakularne efekty.

Kluczem do właściwej pielęgnacji włosów – także po lecie – jest pełna odpowiedź na ich wszystkie potrzeby. Po wakacjach najczęściej potrzebują one solidnej dawki nawilżenia i odżywienia. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się metoda OMO (odżywianie, mycie, odżywianie). To rytuał mycia włosów, który zapewni ich optymalne odżywienie, nawilżenie i gładkość, a zarazem nie uszkodzi włosów. Dzięki wdrożeniu tej zasady możliwe jest także przywrócenie włosom blasku i zdrowego wyglądu. W pierwszym etapie OMO – w zależności od kondycji włosów – nakładamy na włosy poniżej uszu odżywkę proteinową bądź humektantową. Następnie, kiedy odżywka w dalszym ciągu jest na włosach, delikatnie, bez zbędnego tarcia należy umyć skórę głowy. Po spłukaniu czas na nałożenie drugiej odżywki na włosy. Ważne jest jednak to, żeby nie nakładać tej samej odżywki przed i po myciu. Tutaj jako ostatni etap rytuału możesz również zastosować odżywkę bez spłukiwania z linii Hair in Balance. Sprawia ona, że pasma stają się gładkie, lśniące i łatwo się rozczesują. Jednocześnie zostają zabezpieczone przed łamaniem i kruszeniem się.

Delikatne mycie włosów to podstawa

Nie tylko odżywka jest tutaj kluczowa – warto też dobrać odpowiedni do skóry głowy i rodzaju włosów szampon. Postaw na szampony o łagodnym działaniu myjącym, które przywrócą włosom równowagę, dostarczając im kompletu składników odżywczych: protein, emolinetów i humektantów. Włosy potrzebują takiego zróżnicowania, zwłaszcza po kąpielach słonecznych. Tutaj sprawdzą się produkty z serii Hair in Balance: szampon nawilżający, oparty na bazie aloesu i masełka murumuru, lub szampon balansujący do przetłuszczającej się skóry włosów, który swoje dobroczynne działanie zawdzięcza ekstraktowi z drożdży i olejkowi canola.

Moc korzyści z olejowania włosów

Jeśli chcemy zregenerować włosy po lecie, warto zainspirować się metodami pielęgnacyjnymi znanymi już z czasów starożytnego Egiptu oraz krajów hinduskich i włączyć do swojej pielęgnacji olejowanie ich. Naturalne olejki do włosów nie tylko doskonale dyscyplinują i wygładzają je, ale też bezkonkurencyjnie regenerują, dając w długofalowej perspektywie efekt nieporównywalny do żadnego domowego zabiegu pielęgnacyjnego. Oprócz tego olejowanie włosów stanowi skuteczną ochronę przed kruszeniem i łamaniem, redukuje elektryzowanie, pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia oraz przywraca blask. Po lecie postaw na olejowanie z maską – taka bogata formuła maksymalizuje dobroczynne działanie zabiegu. Tutaj dobierz maskę Hair in Balance odpowiednio do porowatości swoich włosów – wysokoporowate, średnioprorowate lub niskoporowate. Jak zdiagnozować ich porowatość? Wysokoporowate charakteryzują się mocno rozchyloną łuską. Mają największą tendencję do puszenia i falowania. Rzadko naturalne, zazwyczaj rozjaśniane, farbowane lub regularnie stylizowane na gorąco łamią się i wykruszają. Bardzo szybko poddają się stylizacji i odgniatają. Średnioporowate to najpowszechniejszy typ włosów. Podatne na układanie, nie są idealnie gładkie. Mają tendencję do przesuszania i puszenia, gdyż ich łuski są delikatnie rozchylone. Niskoporowate natomiast to włosy o domkniętej łusce, są gładkie, śliskie i niepodatne na stylizację. Bywają przetłuszczające się i wiotkie. Często brak im objętości.

Na koniec… końcówki włosów!

Kondycja końcówek włosów po lecie też pozostawia wiele do życzenia. By zadbać o nie postaw na olejek zabezpieczający końcówki Hair in Balance. Olejek nie tylko wzmocni i uelastyczni newralgiczne partie włosa, zapobiegnie rozdwajaniu i ochroni przez kruszeniem, lecz także doda im blasku i doskonale wygładzi. Sekret jego skuteczności tkwi w wegańskiej formule opartej na bazie oleju z czarnuszki, awokado i słodkich migdałów. Olejek z czarnuszki wzmacnia włosy, jednocześnie zapobiegając ich łamaniu, olejek z awokado uwalnia ich blask i dodaje miękkości, natomiast olejek ze słodkich migdałów dogłębnie je nawilża i odżywia.

Pielęgnacja idealnie zaplanowana

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze świadomą pielęgnacją włosów i nie wiesz, jak ułożyć plan odnowy włosów po lecie, skorzystaj z eksperckiej pomocy. Znajdziesz ją w pierwszej na polskim rynku beauty aplikacji mobilnej, która umożliwia zbudowanie swojego spersonalizowanego programu pielęgnacji włosów – OnlyBio Stories. Tutaj nie tylko poznasz podstawy OMO, dowiesz się, jak je olejować, czy jak dobrać produkty, ale i wiele więcej. To aplikacja, która umożliwia również stworzenie indywidualnego planu pielęgnacji włosów na każdy dzień. Taki plan, opracowany z najwyższą starannością, w którym żaden produkt nie pojawia się przypadkowo, pomoże właściwie zadbać o skórę głowy, włosy i osiągnąć cele pielęgnacyjne.

Aplikacja do pobrania dostępna jest w Google Play oraz App Store.

https://play.google.com/store/apps/details?id=life.onlybio.stories

https://apps.apple.com/us/app/onlybio-stories/id1625287081?platform=iphone

Możesz również polubić…