Nowości

Jak ułatwić sobie pielęgnację zębów przy aparacie ortodontycznym?

Na pewnym etapie życia, średnio co piąta osoba w Polsce nosi aparat ortodontyczny. Bardzo istotne w tym czasie jest odpowiednie zadbanie o higienę jamy ustnej, która jest zdecydowanie utrudniona… Wszystko po to, by po zdjęciu aparatu zęby nie wymagały leczenia stomatologicznego. Jednak wizja nowej rutyny pielęgnacyjnej przy aparacie ortodontycznym może na początku nieco przerażać. Dlatego właśnie podpowiadamy kilka sposobów, które ułatwią cały ten proces i sprawią, że higiena ta stanie się przyjemnym rytuałem, a nie bolączką każdego dnia.

Ułatwienie numer 1: nić dentystyczna ze sztywną przewleczką 

Kiedy zakładamy aparat ortodontyczny, myślimy, w jaki sposób zadbać o swoje uzębienie, by było one w dobrej kondycji podczas całego procesu leczenia. Używanie nici dentystycznej to absolutna podstawa pielęgnacji jamy ustnej. Jej giętkość nie pozwala jednak na swobodne przełożenie jej przez druty, przez co cały proces staje się dość uporczywy. Nasza rada? Wystarczy wybrać taką nić, której fragmenty będą zakończone sztywną przewleczką. Dzięki temu z łatwością przełożymy nić przez druty i wyczyścimy boczne ściany zębów. Taką nić ma w swojej ofercie marka GUM, która stworzyła całą serię ORTHO, ułatwiając codzienną pielęgnację jamy ustnej każdemu użytkownikowi aparatu ortodontycznego.

Ułatwienie numer 2: innowacyjne wyciorki do przestrzeni międzyzębowych

Po wizycie u ortodonty rozglądamy się także za specjalnymi przyrządami polecanymi przez lekarza. Z pewnością należą do nich specjalne wyciorki do szczelin międzyzębowych. Pomogą one nie tylko dokładnie wyczyścić miejsca niedostępne dla zwykłej szczoteczki, ale również zadbać o nasze dziąsła. Tak naprawdę tego typu produkt powinien być wprowadzony do naszej codziennej pielęgnacji, bez względu na aparat ortodontyczny, ponieważ codzienne czyszczenie przestrzeni pomiędzy zębami jest ważnym krokiem w zmniejszaniu gromadzenia się płytki nazębnej i cząstek żywności w tych ciasnych i trudno dostępnych miejscach. GUM SOFT-PICKS COMFORT FLEX od marki GUM to innowacyjne rozwiązanie w higienie przestrzeni międzyzębowych. . To gumowe szczoteczki, które z powodzeniem usuną resztki pokarmu i płytkę nazębną ze szczelin pomiędzy zębami i zamkami aparatu. Dzięki ergonomicznej konstrukcji i elastycznej szyjce mamy nad czyszczeniem jeszcze większą kontrolę niż przy klasycznych wyciorkach. Małe etui dołączone do zestawu pozwala zabrać kilka sztuk SOFT-PICKSów ze sobą, do pracy czy szkoły.

Ułatwienie numer 3: specjalna pasta do zębów

Specjalna pasta do aparatu ortodontycznego charakteryzuje się przede wszystkim tym, że oprócz czyszczenia zębów, redukują także odkładanie się płytki nazębnej i wzmacnia szkliwo. Pasta GUM® ORTHO działa właśnie w taki sposób. – łagodzi podrażnione dziąsła, które niestety przy aparacie często są zaczerwienione i bliskie stanu zapalnemu. Dodatkowo pasta ta dzięki swojej żelowej formule wprowadza mycie zębów na nowy poziom. A każdy użytkownik aparatu wie, jak ważne jest dobre rozprowadzenie pasty po zębach i aparacie. Jest to wręcz niemożliwe przy użyciu klasycznej konsystencji. Żel idealnie otula zęby, druty i zamki, dzięki czemu docieramy z produktem wszędzie bez najmniejszego problemu.

Pielęgnacja jamy ustnej przy aparacie ortodontycznym to szczególne wyzwanie. Jeśli nie zadbamy o nią wystarczająco dobrze, może się okazać, że po jego zdjęciu mamy wiele ubytków w zębach, które skończą się leczeniem stomatologicznym. Większości można zdecydowanie uniknąć, jeśli tylko odpowiednio zadbamy o higienę.

Więcej informacji na: https://www.sunstargum.com/pl/

Możesz również polubić…