Nowości

Jak wspierać procesy biologicznej odnowy by wyglądać pięknie i młodo?

Z pewnością znany Ci jest symbol wiecznego odrodzenia – legendarny ptak feniks, co stale rodził się z popiołów? Powstając cyklicznie na nowo, zachwycał procesem regeneracji. Czy ludzka skóra posiada równie niesamowite zdolności? Zdecydowanie tak! Jeśli więc marzysz o promiennej cerze, chcesz cieszyć się zdrowiem  i blaskiem lśniącej skóry, koniecznie skorzystaj z naszego przepisu „biologicznej odnowy” – na miarę mitycznego feniksa!

Regeneracja i odpoczynek mają kluczowe znaczenie dla kondycji naszego organizmu. Bez względu czy ostro ćwiczysz na siłowni czy do późna w nocy siedzisz nad laptopem, pamiętaj że Twój mózg i ciało potrzebują włączyć też „reset”. Nie zawsze więcej znaczy lepiej, a lepsze bywa wrogiem dobrego. Dlatego jeśli chcesz zadbać o komfort psychiki, kondycję somatyczną, piękny wygląd i dobre wyniki w pracy, potraktuj regenerację jako swój priorytet. Dzięki temu efekty Twoich wysiłków będą widoczne – na promiennej skórze, ale i uśmiechniętej twarzy.

Po pierwsze – liczy  się odżywianie. Na zewnątrz i w środku. Kompleks witamin i  minerałów, dobrze zbilansowane posiłki i odpowiednie nawadnianie to klucz do zachowania równowagi całego organizmu. Skóra do regeneracji i ochrony tkanek potrzebuje budulca – głównie białek i koenzymu Q10. Wzbogać swoją dietę o warzywa strączkowe, mięso, jaja, uzupełnij o oliwę z oliwek,  pestki dyni, orzechy. Pomocą dla skóry będzie cynk, witamina A, E oraz B9 czyli kwas foliowy. Ten ostatni umożliwia produkcję kolagenu, włókna jakie odpowiada za elastyczność i odporność tkanki! Wartościowym źródłem kwasu foliowego jest szpinak, brokuł, groszek, owoce cytrusowe i produkty pochodzenia zwierzęcego – wątróbka, sery.

Po drugie – ważny jest sen! Pamiętaj, że kiedy Ty zamkniesz już oczy, Twój organizm nadal intensywnie pracuje. To w trakcie snu zachodzą bowiem kluczowe mechanizmy regeneracyjne – od usuwania toksyn i zanieczyszczeń, przez budowanie tkanek, poprawę ukrwienia, czerpanie składników odżywczych. Liczy się nie tylko ilość, ale jakość snu. Przed pójściem do łóżka, wyłącz więc komórkę i laptopa, przewietrz pokój. By Twoja cera mogła zaś skorzystać z nocnej odbudowy, pamiętaj o dokładnym zmyciu makijażu i kosmetykach pielęgnacyjnych na noc!

Po trzecie – skorzystaj z zabiegów regeneracyjnych!  Nie ma to jak sprawdzona opieka profesjonalistów i skuteczne techniki odbudowy! Do takich zaliczane są zabiegi medycyny estetycznej np. z wykorzystaniem atelokolagenu Linerase. Preparat zaliczany jest do stymulatorów tkankowych, które w naturalny sposób pobudzają produkcję kolagenu – włókien podporowych skóry, odpowiedzialnych za napięcie i jędrność. Linerase działa „od środka” – jak impuls uaktywniający naturalną odbudowę. Po 25.roku życia organizm zmniejsza produkcję kolagenu, dlatego tak istotne jest szybkie, profilaktyczne działanie. Zabiegi Linerase szczególnie zalecane są do przeciwdziałania efektom starzenia, odmładzania twarzy, dekoltu, szyi oraz powierzchni grzbietowych dłoni. Pod ich wpływem dojrzała skóra zagęszcza się, napina, odzyskuje młodzieńczy wygląd i blask, a rezultaty widoczne są już po 7-10 dniach od zabiegu.

Linerase jednym słowem? Ponadczasowy przepis na skuteczną regenerację – rodem z historii feniksa! 

Pytaj o terapię Linerase w klinikach medycyny estetycznej, zajrzyj też na stronę www.bdaesthetic.com

Możesz również polubić…