Dla mam,Nowości

Jak zapewnić niemowlęciu spokojny sen?

SONY DSC

Sen dla noworodka jest ważny. Można o tym przeczytać w różnych publikacjach naukowych, ale i w artykułach na portalach dla rodziców. Dobrze, że tak dużo o tym się mówi i pisze, gdyż wartość snu dla noworodka jest nie do przecenienia. W czasie snu dziecko regeneruje siły. Dzięki niemu może szybciej rozwijać się ruchowo i intelektualnie. Dlatego, tak istotne jest, aby miało odpowiednie warunki do spania i drzemek, jakie ucina sobie w ciągu dnia. Sen jest ważny w pierwszych tygodniach życia, ale i później pozwala maluszkowi na regenerację sił po długim dniu zabawy.

SONY DSC

Jakość snu jest ważna

Maluszek w pierwszych dniach swojego życia przesypia z przerwami większość doby – może to być nawet 20 godzin. Jednak nie tylko ilość, ale i jakość snu ma znaczenie dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka. Wypoczęty maluch lepiej adaptuje się do nowej rzeczywistości, a jego rozwój psychoruchowy przebiega znacznie lepiej. Dlatego tak ważne jest miejsce, w którym maluch wypoczywa w ciągu dnia i śpi w nocy. Przykładem produktu, który zapewni dziecku wysoki komfort snu jest kojec dla noworodka Super Mami, o którym można przeczytać więcej na stronie www.supermami.pl. Kojec zapewnia dziecku warunki podobne do tych, jakie pamięta jeszcze z czasów życia płodowego.

Produkt ten jest nowością na polskim rynku, jednak szybko zdobywa zwolenników, gdyż jest wielofunkcyjny i estetycznie wykonany. Jednak najważniejsze jest to, że zapewnia dziecku wysoką jakość wypoczynku oraz bezpieczeństwo.

SONY DSC

Blisko znaczy bezpiecznie

Każde dziecko uwielbia być blisko swojego rodzica. Czuje się wtedy w pełni bezpieczne, gdyż blisko siebie ma ciepło i znajomy zapach, które gwarantują spokój i pewność, że nic się nie stanie. Taka bliskość już od pierwszych dni życia dziecka pozwala na zbudowanie relacji pomiędzy rodzicami i dzieckiem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że spanie z dzieckiem wiąże się z ryzykiem przypadkowego przygniecenia lub tym, że maluch może spaść z łóżka. Jeśli chcesz spać ze swoją pociechą to zapewnij mu bezpieczeństwo – pomoże Ci w tym na przykład kojec, który szczelnie otuli maleństwo, chroniąc je jednocześnie przed przypadkowym uderzeniem czy przygnieceniem.

SONY DSC

Jeden kojec, wiele zadań

Kojec Super Mami jest produktem niezwykle uniwersalnym, który może pełnić wiele funkcji. Doskonale sprawdzi się jako materac do łóżeczka, wkładka do wózka czy nawet łóżeczko turystyczne. Jego rozmiary sprawiają, że bez problemu rodzice zabiorą go ze sobą na długie i krótkie wyjazdy z dzieckiem – dzięki temu maluch ma zawsze zapewniony wysoki komfort snu w swoim w miejscu, jakie dobrze zna. Konstrukcja kojca pozwala dodatkowo na bezpieczne wyjmowanie dziecka z łóżeczka i wózka bez  wybudzania go ze snu. Śpiącego maluszka można mieć wtedy zawsze w zasięgu swojego wzroku.

Atutem kojca jest też to, że został on wykonany z wysokiej jakości materiałów posiadających certyfikaty bezpieczeństwa. Są one przyjazne dla skóry dziecka, ale i dla naszego środowiska. Dodatkowo są bardzo miłe w dotyku, co również ma wpływ na jakość wypoczynku pociechy.

Więcej o produkcie można dowiedzieć się na stronie www.supermami.pl

Możesz również polubić…