Nowości

Jak zwiększyć produkcję kolagenu?

Czy wiesz co kryje się pod tajemniczym terminem „białka młodości”? Kolagen czyli tak istotny, naturalny składnik organizmu, który  odpowiada min. za gęstość, jędrność i elastyczność naszej skóry. Niezastąpionych właściwości kolagenu jest zdecydowanie więcej. W trosce o własne zdrowie i piękny wygląd, poznaj moc kolagenu oraz skuteczne metody na zwiększenie jego produkcji. 

Na sklepowych półkach coraz więcej preparatów – kosmetyków i suplementów diety – powstałych w trosce o uzupełnianie kolagenu. To naturalnie produkowane przez ludzki organizm białko charakteryzuje bowiem szereg istotnych funkcji. Nie tylko wpływa on na sprężystość i kondycję naszej skóry, ale jako główny składnik tkanki łącznej, jest też cennym budulcem kości, ścięgien, zębów, naczyń krwionośnych. Ponadto pełni on rolę ochronną w układzie odpornościowym. bierze udział w wielu funkcjach życiowych niemal wszystkich narządów organizmu, a sportowcy cenią „białko młodości” przede wszystkim za funkcje budulcowe. Kolagen wpływa na utrzymanie dobrej kondycji mięśni oraz minimalizuje ryzyko kontuzji. Za co zaś kochają go panie i dlaczego tak chętnie korzystają z terapii atelokolagenem Linerase?

Dominującą formą kolagenu w skórze człowieka jest kolagen typu I – stanowiący włóknistą podporę dla skóry. Dzięki niemu nasza skóra zachowuje jędrność, sprężystość, jest gładka i nawilżona. Niestety, po 25 roku życia tracimy około 1,5% kolagenu w ciągu roku, co znacząco odbija się na wyglądzie i kondycji organizmu. W konsekwencji skóra staje się wiotka, sucha i osłabiona. Pojawiają się widoczne zmarszczki, przebarwienia, a także dolegliwości bólowe i wydłużone gojenie ran.

Na szczęście istnieją preparaty i terapie medyczne, które pozwalają na rekonstrukcję i odbudowę kolagenu. Nowej generacji atelokolagen LINERASE to przełomowy zabieg w gabinetach dermatologii estetycznej. Jest nowoczesny i bezpieczny, zarejestrowanym jako wyrób medyczny. Stymuluje on produkcję kolagenu, wpływa na jakość fibroblastów, co przyczynia się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek. Terapia lecznicza obejmująca 3 do 4 zabiegów i przeznaczona jest dla osób bez względu na wiek, które zaobserwowały u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry. Profilaktycznie stosowany jest u osób od 25 roku życia. LINERASE posiada formę płynu i jest aplikowany za pomocą cienkiej i bardzo krótkiej (4 mm) igły do mezoterapii. Lekarz podaje niewielkie depozyty produktu w odstępach 1-3 cm na całym leczonym obszarze skóry. Ilość i częstotliwość zabiegów jest indywidualnie określana przez lekarza.  Pierwsze efekty widoczne jako: napięcie skóry, rozświetlenie i złagodzenie podrażnień mogą pojawić się już po 7 dniach i narastają przez cały czas trwania terapii. Pełny efekt leczenia (napięcie, zagęszczenie, pogrubienie wiotkiej skóry, wypełnienie drobnych zmarszczek i ubytków skóry) uzyskujemy w czasie 4 tygodni od zakończenia terapii.

Kompleksowa procedura terapii Linerase składa się z następujących etapów:

  1. Maska Peel Off – intensywna i natychmiastowa bioregeneracja na poziomie naskórka, która w delikatny sposób usuwa zrogowaciały naskórek, rozświetla i nawilża skórę przygotowując ją i intensyfikując przez to skuteczność kolejnego zabiegu LINERASE.
  2. Zabieg kolagenowy LINERASE – wysoce skuteczna bioodbudowa na poziomie skóry właściwej. Wstrzyknięty śródskórnie w optymalnej dawce 100 mg atelokolagen LINERASE stymuluje intensywną produkcję nowych włókien kolagenowych bez względu na wiek i stan skóry.
  3. Restoring Mask – pozabiegowa maska łagodząca i kojąca skórę. Nawilża, regeneruje oraz przyspiesza proces jej autonaprawy i gojenia się.

Cena jednego, 3 – etapowego zabiegu LINERASE: 1200 – 1500 zł

DYSTRYBUTOR: BD Aesthetic, www.bdaesthetic.com

Rośliny strączkowe, ryby, kurze łapki czy galaretka spożywcza to produkty bogate w kolagen. Niewątpliwie warto uwzględnić je w diecie, by wspierać organizm w produkcji białka młodości. W celach regeneracyjnych i gdy liczy się szybki efekt skorzystaj z uznanych i rekomendowanych przez lekarzy preparatów jak Linerase.

Możesz również polubić…