Nowości

Jantar Medica Mgiełka ochronna do włosów z filtrami UVA/UVB

Ochrona przed promieniowaniem UV z reguły kojarzy się z wakacjami i preparatami z SPF aplikowanymi na ciało przed opalaniem. Tymczasem promienie słoneczne mają negatywny wpływ także na stan włosów i to o każdej porze roku. Dlatego zawsze, a zwłaszcza wiosną i latem, warto mieć po ręką Mgiełkę ochronną do włosów z filtrami UVA/UVB z linii Jantar Medica od Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm.

Włosy, podobnie jak skóra, szybko odczuwają negatywne skutki oddziaływania promieniowania UV. Regularny kontakt ze słońcem może doprowadzić do tego, że staną się cienkie i przesuszone, mogą również zacząć nadmiernie wypadać. Uszkodzony włos jest mniej elastyczny, a przez to kruchy i łamliwy oraz odwodniony, czyli szorstki i matowy. Dlatego codzienna pielęgnacja włosów powinna uwzględniać zagrożenie, jakim są promienie UVA i UVB i obejmować produkty, które potrafią odpowiednio zabezpieczyć kosmyki.

Mgiełka ochronna do włosów z filtrami UVA/UVB Jantar Medica zawierakombinację filtrów chemicznych UVA i UVB skutecznie zapobiegających wysuszeniu i uszkodzeniu włosów oraz blaknięciu koloru. Ponadto jej dwufazowa formuła bez spłukiwania pielęgnuje i chroni kosmyki przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego i słoną wodą. Mgiełka zawiera składniki aktywne, które doskonale uzupełniają swoje działanie: ekstrakt z bursztynu, bogata w krzem, magnez, żelazo, wapń, potas oraz kwasy żywiczne, pielęgnuje, chroni i odżywia włosy, gliceryna skutecznie nawilża i regeneruje, proteiny jedwabiu nadają pasmom elastyczność, miękkość i blask, a inulina i betaina zamykają łuski włosów, zapewniając ich odpowiednie nawilżenie. Efekt? wygładzone, lśniące i chronione przed promieniowaniem słonecznym włosy.

Mgiełkę przed użyciem należy wstrząsnąć, a następnie delikatnie i równomiernie spryskać nią wilgotne włosy. Produktu nie trzeba spłukiwać, gdyż nie obciąża włosów i nie wpływa na zabiegi stylizacyjne.

Jantar Medica Mgiełka ochronna do włosów z filtrami UVA/UVB 150 ml/18 zł

Możesz również polubić…