Nowości

Jestem #niedozastąpienia. Zdrowy egoizm. Twoje zdrowie, w Twoich rękach

Chciałabyś każdemu przychylić nieba. W końcu tak bardzo ich kochasz, każdego dnia troszczysz się o nich, dbasz, martwisz. Żyjesz ich problemami, przejmujesz się gdy zachorują, czujesz się odpowiedzialna gdy mają kryzys. Jeśli ktoś zapyta Cię kim jesteś od razu odpowiadasz: matką, żoną, córką, przyjaciółką, koleżanką, pracownikiem. A gdzie w tym wszystkim jesteś TY? Czy potrafisz zadbać o SIEBIE? Czy wiesz, że najpierw musisz pomóc sobie, aby potem móc pomagać innym?

Egoizm w każdym społeczeństwie nie budzi zbyt pozytywnych myśli, wręcz odwrotnie obierany jest jako postawa samolubna. Żadna z nas nigdy nie chce usłyszeć, że jest egoistką. Osobą myślącą tylko o swoim szczęściu, skupioną na samej sobie, nie liczącą się z innymi. W końcu od małego jesteśmy uczone, że to złe i niemoralne. Czy warto zatem być egoistką? Tak! Bo zdrowy egoizm to zdrowa Ty!

Projekt egoistka

Zdrowy egoizm powinien na co dzień znaleźć się w Twoim życiu. Wymaga on wiele pracy od Ciebie, ale gwarantuje psychiczną równowagę. Zaopiekuj się sobą! Wyważ to co robisz dla siebie pomiędzy tym co robisz dla innych, a oni dla Ciebie. Podziel obowiązki i relaks równomiernie. Naucz się odmawiać gdy nie masz na coś ochoty lub źle się czujesz. Z czasem zauważysz, że gdy mówisz „nie” świat toczy się dalej. Zacznij kochać samą siebie i troszczyć się o siebie.

Najpierw pomyśl o sobie!

Jesień wyjątkowo sprzyja przeziębieniom.  Zmienna pogoda, deszcz oraz wahania temperatur w ciągu dnia mają wpływ na obniżenie odporności. Przez to jesteśmy bardziej podatni na atak wirusów i bakterii. Choroba częściej nas dopada gdy jesteśmy przemęczeni emocjonalnie lub fizycznie, źle się odżywiamy, nieprawidłowo ubieramy. Dlatego już dziś zadbaj o siebie i bądź zdrowa! W końcu jesteś nie do zastąpienia! Kiedy jednak czujesz, że „coś” Cię rozkłada, nie czekaj zacznij działać! Na początku zacznij od prostych rzeczy. Zostań przez kilka dni w domu i wyleż chorobę. Świat się nie zawali, a Ty nie będziesz roznosić choroby na swoich bliskich jak i współpracowników. Poza tym, odpoczynek w domu to idealny sposób na przyspieszenie procesu powrotu do zdrowia.

tantum_pakszoty-1

 

 

 

 

Czujesz suchość w gardle, drapanie, masz problemy z przełykaniem? To może być infekcja gardła.  Aby złagodzić pierwsze objawy pij dużo wody, dzięki temu nawilżysz śluzówkę. Przed snem zaparz sobie gorącą herbatę z sokiem malinowym. Na nogi włóż grube skarpety. Sięgnij też po sprawdzone leki, np. Tantum Verde. Zawierają w swoim składzie substancję czynną benzydaminę, która ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne oraz miejscowo znieczulające. Tantum Verde dostępny jest w kilku postaciach, dzięki temu możesz wybrać formę jaką lubisz: aerozol, pastylki w 4 różnych smakach, a także roztwór do płukania jamy ustnej.

Tantum Verde  smak miętowy, Benzydamini hydrochloridum 3mg, pastylki twarde. Dwuwklęsłe pastylki koloru zielonego o smaku miętowym.

Tantum Verde  smak cytrynowy, Benzydamini hydrochloridum3mg, pastylki twarde. Dwuwklęsłe pastylki koloru żółtego o smaku cytrynowym.

Tantum Verde  smak miodowo-pomarańczowy, Benzydamini hydrochloridum 3mg, pastylki twarde. Dwuwklęsłe pastylki koloru żółto-pomarańczowego o smaku miodowo-pomarańczowym.

Tantum Verde  smak eukaliptusowy, Benzydamini hydrochloridum 3mg, pastylki twarde. Dwuwklęsłe pastylki koloru ciemnozielonego o smaku eukaliptusowym.

Tantum Verde Forte, 3 mg/ ml, Benzydamini hydrochloridum aerozol do stosowania w jamie ustnej i gardle.

Tantum Verde, 1,5 mg/ml Benzydamini hydrochloridum aerozol do stosowania w jamie ustnej i gardle.

Tantum Verde, 1,5 mg/ml Benzydamini hydrochloridum roztwór do płukania jamy ustnej i gardła.

Wskazania: Leczenie dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła.

 

 

 

 

 

 

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Tantum Verde  smak miętowy i Tantum Verde  smak cytrynowy jest przeciwwskazany u pacjentów z fenyloketonurią (ze względu na zawartość aspartamu).

Podmiot odpowiedzialny:Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A. Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy.

Możesz również polubić…