Dla mam

Kalendarzowe okienka na Święta!

Jest jeden przedświąteczny zwyczaj, który dzieci uwielbiają szczególnie. To otwieranie okienek kalendarza adwentowego z każdym kolejnym dniem aż do Wigilii! Czy wiesz skąd się wziął?

Skąd wziął się kalendarz adwentowy?

Powstanie kalendarza adwentowego ma związek z historią Gerharda Langa, który nie mógł doczekać się Wigilii. Mama zniecierpliwionego chłopca narysowała mu na kartonie 24 cyfry, na których przyczepiła biszkopty. Gerhard mógł jeść jednego biszkopta dziennie, co pozwoliło mu wyliczać dni do 24 grudnia. Gdy chłopiec dorósł, w 1930 r. postanowił produkować kalendarze z czekoladkami
w okienkach.

Jak dziś wyglądają kalendarze adwentowe?

Obecnie kalendarze adwentowe przyjmują formę tablicy, książeczki czy klasycznego kalendarzyka. Zdobione są obrazkami i napisami kojarzącymi się ze Świętami Bożego Narodzenia.
W okienkach schowane są rozmaite pyszności – od czekoladek, przez cukierki aż po batoniki, pełne zdrowych owoców, bakalii i przypraw.

Mixit przygotował dwa kalendarze adwentowe: kalendarz adwentowy – Mixitki i kalendarz adwentowy – saszetki.

W pierwszym okienka wypełnione są 24 batonikami na bazie płatków owsianych, daktyli, fig, czarnej porzeczki, orzeszków ziemnych, jabłek czy orzechów włoskich. Różnorodność batoników od Mixit powoduje, że każda kolejna otwarta skrytka zaskakuje hojną porcją przepysznej energii pod inną postacią.

Kalendarz adwentowy – saszetki wypełniony jest zdrowymi przekąskami idealnymi na każdą porę dnia – nawet na śniadanie! Mieszanki powstały z połączenia zdrowych zbóż, suszonych owoców i dodatków.

Kalendarze zostały stworzone dla trzech krajów – w tym Polski – i są kolejną linią specjalną tworzoną przez Mixit z powodu różnych okazji w ciągu roku.

Jak dostać kalendarz od Mixit?

Wystarczy wejść na stronę www.mixit.pl/bozenarodzenie, gdzie można zamówić kalendarz adwentowy pełen pyszności.

Możesz również polubić…