Nowości

Koloryzacja na zdrowie, czyli nowe farby Naturia Organic marki Joanna.

Po profesjonalnym farbowaniu włosy często są gładsze, bardziej lśniące i miękkie niż przed koloryzacją. Teraz taki sam efekt można uzyskać w domu! Nowe w 100% wegańskie farby Naturia Organic marki Joanna troszczą się nie tylko o włosy, ale także o środowisko.

O tym, że kolory mogą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie, wiadomo od dawna. Na przykład wystarczy zmienić odcień włosów, by poprawić sobie nastrój, dodać energii i pewności siebie. Mimo to koloryzacja do niedawna nie kojarzyła się najlepiej. Dlaczego? Bo nie wychodziła włosom na zdrowie. Klasyczne farby przesuszały włosy, sprawiały, że stawały się porowate, szorstkie, nieprzyjemne w dotyku i trudne do ułożenia. Od kilku lat negatywne działanie amoniaku neutralizują dodawane do farb substancje pielęgnujące. Ale receptura farb Naturia Organic Joanna idzie o krok dalej. W ogóle nie ma nie w niej amoniaku! A mimo to doskonale kryje nawet siwe włosy, nadaje im trwały kolor, a przy okazji dba o ich dobrą formę. Jak to możliwe?

Jeśli nie amoniak to co?

Na przykład znacznie łagodniejsza Monoetanolamina (MEA), która działa na podobnej zasadzie, czyli rozpulchnia włosy, ale mniej ingeruje ich strukturę. W przeciwieństwie do amoniaku nie otwiera łusek, ale lekko je rozchyla, by mógł w nie wniknąć zawarty w farbie pigment. To minimalne odchylenie wystarczy, by kolor był intensywny i trwały, a jednocześnie sprawia, że po farbowaniu łuski z łatwością się domykają. Dzięki temu włosy są mniej zniszczone i porowate, a kolor bardziej świetlisty i błyszczący. Farby z MEA mają jeszcze jedną zaletę – nie powodują tak częstych uczuleń jak te z amoniakiem. Jeśli więc farbowanie kojarzyło Ci się do tej pory z nieprzyjemnym swędzeniem, pieczeniem czy wysypką na skórze, po prostu zmień farbę na taką, w której amoniak zastąpiono MEA.

Kojące odcienie

W recepturze farb Naturia Organic nie ma żadnych potencjalnie drażniących substancji, jak amoniak, silikony, parabeny czy PPD, czyli silnie uczulający barwnik określany często jako „sztuczna henna”. Jest za to wodny polimer kondycjonujący Polyquaternium 22, który przedłuża trwałość koloru, chroni strukturę włosów i skórę głowy. Łagodną naturę farb potwierdza nie tylko ich skład, ale także niezależne badania przeprowadzone na grupie osób ze skłonnościami do alergii. Mogą ich bez obaw używać także weganie, wegetarianie i wszyscy, którym los zwierząt nie jest obojętny. W składzie farb Naturia Organic nie ma żadnych składników pochodzenia odzwierzęcego.

Do wyboru, do koloru

W gamie znajduje się aż 13 naturalnych odcieni: słoneczny, platynowy, naturalny, karmelowy, popielaty, płomienny, kasztanowy, bakłażanowy, kakaowy, herbaciany, czekoladowy, kawowy i hebanowy. Ich nazwy nie bez kozery nawiązują do odcieni występujących w przyrodzie. Bez względu na to, który wybierzesz, będzie wyglądał tak naturalnie, jak twój własny. W końcu sekret udanej koloryzacji polega na tym, by wszyscy zauważyli nowy kolor włosów, ale nie widzieli farby.

Cena: około 12zł

Możesz również polubić…