Nowości

Kosmetyki do zadań specjalnych! Ochrona przed smogiem i wolnymi rodnikami

Każdego dnia nasza skóra zmaga się ze szkodliwymi dla niej zanieczyszczeniami. Zawarte w powietrzu trujące cząsteczki pyłów i związków chemicznych sprawiają, że jej stan  ulega pogorszeniu. Cera staje się szara, szorstka w dotyku i bardziej podatna na podrażnienia. Odpowiednia pielęgnacja, której istotnymi elementami są oczyszczanie, regeneracja i  ochrona, sprawi że skutki działania niekorzystnych czynników zostaną zminimalizowane, a  skóra odzyska zdrowy wygląd.

 

Zanieczyszczone powietrze to dla skóry zabójczy koktajl, który każdego dnia uszkadza jej funkcje obronne oraz zdolność do regeneracji. Toksyczne cząsteczki kurzu i pyłów oraz wolne rodniki przenikają w głąb, osłabiając i uszkadzając komórki i struktury skóry, przez co staje się ona bezbronna wobec smogu. Pozbawiona ochronnego płaszcza hydrolipidowego reaguje nadwrażliwością oraz przesuszeniem i odwodnieniem, co znacznie przyspiesza procesy starzenia.

Dokładne codzienne oczyszczanie cery oraz dbałość o jej regularne nawilżanie, wzbogacone o składniki antyoksydacyjne, to podstawy antysmogowej pielęgnacji. Starannie opracowane receptury kosmetyków o działaniu ANTI POLLUTION  mają za zadanie usuwać zanieczyszczenia, odbudować barierę ochronną oraz wspomagać procesy naprawcze, zachodzące w skórze.

 

Facemed + Oczyszczający żel do mycia twarzy z węglem aktywnym  jest polecany do każdego rodzaju cery, w tym także wrażliwej,  ze szczególnym uwzględnieniem skóry narażonej na działanie zanieczyszczonego miejskiego powietrza. Żel swoją wysoką skuteczność zawdzięcza silnym właściwościom absorbcyjnym węgla, który przyciąga ze skóry cząsteczki smogu.  Receptura kosmetyku jest oparta na fizjologicznym pH i pozbawiona alkoholu. Pozostawia skórę nawilżoną i gładką. Skóra po jego zastosowaniu jest dokładnie oczyszczona, nawilżona i gładka.  

Cena : 16,69 zł / 150 ml

 

 Facemed+ Nawilżająco-kojąca woda różana delikatnie i skutecznie usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry a także działa kojąco i wygładzająco.  Zawarty w niej kompleks POLLUTION SHIELD działa jak tarcza chroniąca przed smogiem, zanieczyszczeniami, wolnymi rodnikami i czynnikami zewnętrznymi, które mogą powodować podrażnienie skóry. D-panthenol łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia, a kwas hialuronowy zapewnia cerze odpowiedni poziom nawilżenia.

Cena: 13,99 zł /500 ml

 

Facemed+ Maski węglowe HYDRA DETOX i MATT DETOX, dzięki zawartości  aktywnego węgla o właściwościach silnie oczyszczających,  skutecznie usuwają toksyny i zanieczyszczenia z głębokich warstw naskórka.

Oczyszczająco-matująca maska MATT DETOX zawiera w swoim składzie dodatkowo absorbującą toksyny zieloną glinkę, która doskonale odblokowuje i zwęża pory, odżywia skórę i przywraca jej naturalny blask. Ultranawilżający Aquaxyl™ to składnik oczyszczająco-nawilżającej maski HYDRA DETOX, która  przeciwdziała utracie wody z naskórka, eliminuje uczucie szorstkości i zapewnia 24H aktywnego nawilżenia.

Cena: 17,99 zł / 50 ml   

ACTIVE DETOX Kuracja Nawilżająca opracowana została w celu zaawansowanej ochrony przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.  Sprzyja głębokiej regeneracji i kompleksowej naprawie naskórka. Formuła kuracji zawiera wysoką, ale bezpieczną dla skóry 5% zawartość kwasu glikolowego,  który wielokierunkowo sprzyja głębokiej odnowie skóry i poprawie jej kondycji. Aktywny PuriDETOX® neutralizuje zanieczyszczenia i  toksyny,  działając niczym magnes,  który przyciąga je  z powierzchni skóry.  Połączone działanie kwasów: migdałowego i hialuronowego wspomaga cykl odnowy naskórka, poprawia jędrność i koloryt cery. AquaPro City™ ANTI-POLLUTION SYSTEM,  niczym ochronna antyoksydacyjna tarcza,  tworzy na powierzchni skóry hydrosiateczkę, która aktywnie blokuje dostęp zanieczyszczeń powietrza, cząsteczek smogu i toksyn.

Cena: 29,99 zł / 18 ml

Magic Skin CC Upiększający krem nawilżający na zaczerwienia to multifunkcyjny kosmetyk, który nie tylko błyskawicznie nadaje skórze nieskazitelny, rozświetlony wygląd, ale także, dzięki zawartemu w nim AquaPro City™ ANTI-POLLUTION SYSTEM,  wspomaga ochronę skóry przed wpływem specyficznego światła, nazywanego potocznie niebieskim, emitowanego przez urządzenia elektroniczne,  smogiem i wolnymi rodnikami. Lekka formuła kremu nie obciąża skóry, a pigmenty zawarte w mikrokapsułkach sprawiają, że krem doskonale dopasowuje się do każdej karnacji.

Cena: 18,99 zł / 50 ml                                   

Facemed+ Aloesowy nawilżająco-łagodzący krem do twarzy zapewnia kompleksową pielęgnację każdego rodzaju cery, w tym także wrażliwej. Innowacyjna technologia AquaPro City™ ANTI-POLLUTION SYSTEM wykorzystuje aktywne działanie naturalnych składników (aloes, zielona herbata) do intensywnego nawilżenia i wzmocnienia wewnętrznych mechanizmów chroniących skórę przed smogiem i wolnymi rodnikami.  Krem skutecznie przeciwdziała przesuszeniom, poprawiając zdolność do wiązania wody w naskórku, dzięki czemu cera jest gładka, napięta i jędrna.

Cena: 19,99 zł / 50 ml

Możesz również polubić…