Nowości

Krem do cery dojrzałej – jaki wybrać?

Z upływem czasu nasza skóra ma coraz większe wymagania. Zaczyna się starzeć już około 25-30 roku życia, kiedy to spowalnia produkcja kolagenu. Jednak pomiędzy 40 a 50 rokiem życia następuje wyraźne przyspieszenie tego procesu. Jak prawidłowo pielęgnować cerę dojrzałą, by dostarczyć jej niezbędnych składników, które sprawią, że będzie wyglądać młodziej?

Hormony a starzenie się skóry

Poziom żeńskich hormonów płciowych jest ściśle powiązany z kondycją naszej skóry. Estrogen odpowiada bowiem za odpowiednie nawilżenie skóry, jej elastyczność a także stymulowanie włókien kolagenowo-elastynowych. Ich degradacja wiąże się więc bezpośrednio z zapadaniem się skóry i powstawaniem zmarszczek. Po 40-tym roku życia wydłuża się proces odnawiania komórek skóry, gdyż zwalnia jej metabolizm. Pojawiają się również plamy i przebarwienia, za które odpowiedzialne jest nierównomiernie rozmieszczenie melanocytów – komórek produkujących barwnik zwany melaniną. Zwiększa się skłonność do zastojów limfy, co powoduje cienie i obrzęki na twarzy. Spada też poziom nawilżenia skóry między innymi za sprawą obniżania się naturalnie obecnego w skórze kwasu hialuronowego.

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Bezsprzecznie cera dojrzała wymaga większej uwagi. Kosmetyki dotychczas stosowane mogą przestać zdawać egzamin. Może się tak dziać ze względu na ich zbyt mały potencjał nawilżający, odżywczy czy przeciwstarzeniowy. Nie można więc zakładać, że dalej będzie sprawdzać się to, co stosowałyśmy parę lat wcześniej. Warto więc postawić na krem, który jest tak innowacyjny, że jego efekty widoczne są już po 30-tu minutach od zastosowania.

LAZIZAL® Advanced Face Lift Cream to krem przeciwzmarszczkowy z linii Anti-Aging, przeznaczony dla skóry dojrzałej. Przeciwdziała starzeniu się skóry, pomaga poprawić kontur twarzy. Jego natychmiastowe i długotrwałe działanie liftingujące w obrębie skóry twarzy i wokół oczu, a także działanie wygładzające zmarszczki wokół ust, pozwalają poprawić elastyczność i jędrność skóry. Wykazuje też działanie przeciwzmarszczkowe w obrębie skóry
wokół oczu, dodatkowo eliminując cienie i worki pod oczami, Już po ok. 30 minutach po zastosowaniu skóra staje się niezwykle gładka i elastyczna, pełna młodzieńczej świeżości, odpowiednio nawilżona i rozświetlona. LAZIZAL® zawiera Heksapeptyd 8 – który ma działanie analogiczne do botoksu. Jego skład to połączenie unikalnych i innowacyjnych składników aktywnych w recepturze o wysokiej naturalności. Efekt działania uzyskano bez zastosowania substancji sztucznych, parabenów, silikonów i sztucznych barwników. Działanie tego kremu przeciwzmarszczkowego opiera się na procesie ciągłym, czyli z dnia na dzień wygląd i kondycja skóry będzie coraz lepsza.

Pielęgnacja skóry dojrzałej wymaga świadomego wyboru kosmetyków. Poprzez składniki aktywne w nich zawarte, dostarczamy jej tego, co potrzebuje i pobudzamy procesy regeneracji. Warto sięgnąć po wysokiej jakości produkty o bogatym składzie. Utrzymają one skórę w dobrej kondycji i przedłużą jej młodzieńczy wygląd.

Możesz również polubić…