Kobieta zima

Kosmetyki do makijażu  twarzy

Podkład

Konsystencja – wybieraj podkłady płynne lub kompakty, które umożliwiają zatuszowanie wszelkich defektów skóry. Lekkie, transparentne fluidy są odpowiednie dla innych typów kolorystycznych, w Twoim wypadku powodują efekt niedopracowanego makijażu.

Współczynnik krycia – używaj podkładów kryjących, które pomagają wygładzić fakturę skóry i dokładnie wyrównać koloryt. Twoja skóra powinna być alabastrowa.

Kolorystyka – kolorystyka podkładów dzieli się na dwie główne grupy: Ciepłą, która zawiera wyraźną domieszkę żółtego pigmentu. Chłodną, która zawiera wyraźną domieszkę różowego pigmentu.

Twój podkład powinien mieć chłodną tonację kolorystyczną i zawierać domieszkę beżowego pigmentu. Wybieraj odcienie jasne, porcelanowe, które podkreślają bladość karnacji. Ciemne podkłady będą nadawać Twojej twarzy wyraz zmęczenia, a makijaż uzyska nieestetyczny wygląd.

Puder

Konsystencja – do wykończenia makijażu powinnaś stosować puder sypki, który ma dobre właściwości  matujące i lepiej utrwala makijaż. Do aplikacji pudru używaj puszka, dzięki któremu dokładnie zmatowisz  twarz, nadmiar kosmetyku usuwaj przy pomocy pędzla. Twój typ kolorystyczny wyjątkowo korzystnie prezentuje się w makijażu matowym, nawet naturalny, satynowy połysk jest w  tym przypadku nieefektowny.

Współczynnik krycia– dla Twojego typu kolorystycznego polecane są zarówno pudry transparentne (przeźroczyste) i transparentne (półprzeźroczyste) jak i kryjące. Ważne jest to, aby odcień pudru nie był ciemniejszy od koloru podkładu.

Kolorystyka – Twój puder musi posiadać chłodną, szarawą tonację, możesz również stosować pudry matujące, nie posiadające pigmentów kolorowych (białe). Zastosowanie pudrów  żółtawych spowoduje powstanie efektu ziemistej, szarej twarzy.

Rozświetlacz

Bardzo popularne ostatnio efekty optyczne są korzystne dla Twojego typu kolorystycznego, ale pod warunkiem,  że będą stosowane punktowo, to znaczy na wybrane partie ciała, na przykład: dekolt, ramiona, skronie i policzki. Pamiętaj o tym, aby drobinki zawarte w kosmetykach miały odcień srebrzysty, nigdy złoty.

Róż

Jasną, alabastrową karnację efektownie podkreślają jedynie odcienie chłodnych róży wpadających w fiolety: cyklamen, fuksja, wiśnia. Zamiast różu możesz zastosować puder w kulkach dla chłodnej karnacji. Nie stosuj odcieni brązów i beży. Chłodnych czerwieni w charakterze różu możesz używać jedynie w lecie, kiedy Twoja skóra będzie opalona. Ważne jest to, abyś wybierała matowe róże, unikaj błyszczących odcieni, które z uwagi na swój połysk są mało wyraziste.

Kosmetyki do makijażu oczu

Oczy zimyKredki do oczu

Oko obrysowane kredką lub eyelinerem w Twoim wypadku prezentuje się bardzo korzystnie. Najlepszym kolorem kredki jest oczywiście czysta czerń. Równie dobre są kredki w mocnych barwach granatu, ciemnej, grafitowej szarości, nasyconej zieleni. Bardzo ładnie zaprezentuje się biała kredka, którą możesz stosować na wewnętrznej stronie powieki dolnej. Unikaj jasnych odcieni beżu, zieleni i szarości.

Cienie do oczu

Wybieraj odcienie jasne i ciemne w kolorach czystych i intensywnych. W przypadku Twojego typu kolorystycznego najefektowniej zaprezentują się cienie matowe i półmatowe. Perły możesz stosować jedynie w przypadku cieni rozświetlających o barwach „zimowych pasteli”.

Cienie bazowe: jasny błękit, jasna szarość, blady róż, blady fiolet (bez), porcelanowy, cielisty beż, różany beż

Cienie konturujące: brąz kakaowy, brąz wiśniowy, szaro-fioletowy, grafitowy, błękit kobaltowy, granat, chłodna zieleń, zieleń stalowa, ciemna purpura

Akcent: błękit szafirowy, kolor liliowy, srebro, fuksja, cyklamen, wiśnia

Tusze do rzęs

Zarówno do makijażu dziennego jak i wieczorowego możesz stosować czarne tusze. Eksperymentuj również z kolorowymi, ale w odcieniach: turkusa, granatu i ciemnej zieleni. Po zastosowaniu kolorowej maskary nie zapominaj o tym, aby zaakcentować końcówki rzęs tuszem czarnym. W ten sposób Twoje oczy nie stracą na wyrazistości.

Brwi

Twoja twarz będzie się prezentować najkorzystniej w dość cienkich brwiach, o regularnej linii. Z uwagi na intensywny makijaż i ciemny kolor włosów brwi powinny być dość ciemne. Możesz je podkreślać twardą kredką bądź cieniem w kolorze szarego brązu. Brwi powinny być przyciemnione stosownie do wykonanego makijażu. Zbyt jasne brwi optycznie pomniejszą oko, zaburzą równowagę makijażu, który w efekcie może wydawać się nieestetyczny.

Kosmetyki do makijażu ust

Konturówki

Twój makijaż powinien być dość dobrze zdefiniowany, dlatego w Twojej kosmetyczce nie może zabraknąć konturówek. Powinnaś je stosować zarówno w przypadku makijaży dziennych jak i intensywniejszych makijaży wieczorowych. Zawsze stosuj konturówki w kolorze  identycznym co pomadka. Nigdy nie używaj konturówek ciemniejszych od pomadki, nawet jeżeli różnica dotyczy jednego tonu. Jeżeli chcesz, aby Twój makijaż był trwalszy i bardziej precyzyjny, możesz pokryć konturówką całe usta, zastępując w ten sposób pomadkę.

Pomadki

Konsystencja i krycie:

W Twoim przypadku najefektowniej zaprezentują się tradycyjne pomadki nawilżające o wysokim współczynniku krycia. Pomadki transparentne i błyszczyki są zbyt mało wyraziste, ale możesz je stosować na nałożoną wcześniej pomadkę, aby wzmocnić połysk. Możesz stosować zarówno kosmetyki z zawartością perły, jak i pomadki z połyskiem winylowym (efekt mokrych ust).

Kolorystyka:

W przypadku Twojego typu kolorystycznego najefektowniej zaprezentują się pomadki w intensywnych odcieniach czerwieni, róży i fioletów. Zawsze muszą to być odcienie chłodne z niebieskawym pigmentem: czerwień wiśniowa, czerwone wino, ostry róż i fuksja, kolor wiśniowy,  średnie i ciemne odcienie fioletów.

W kolejnej już ostatniej części opiszemy stylizacje w jakich powinna chodzić Kryształowa Pani Zima.

Tekst powstał przy współpracy z wizażystką Magdaleną Słowińską, która robi profesjonalną analizę kolorystyczna przy pomocy programu Salon Prestige.