La Mer Blue Heart – INSPIROWAĆ. CELEBROWAĆ. CHRONIĆ.

 

Przedstawiamy fundację La Mer Blue Heart Oceans oraz  limitowaną, inspirowaną morzem, edycję kultowego Crème de la Mer. La Mer znaczy morze – to właśnie ono jest naszą największą inspiracją. Piękno oceanów sprawia, że kunszt La Mer jest ponadczasowy.

Od ponad dekady marka La Mer, należąca do wiodących, światowych marek pielęgnacji luksusowej podejmuje działania na rzecz ochrony siedlisk oceanicznych. Poprzez dotacje dobroczynne, inicjatywy uświadamiające i lokalne projekty uwidaczniające niesamowite piękno mórz, La Mer wspiera działania
na rzecz ochrony oceanów.

Dziś w La Mer intensyfikujemy swoje wysiłki na rzecz ochrony oceanów jak nigdy przedtem, wprowadzając nową formę wspierania ochrony naszej największej inspiracji – fundację La Mer Blue Heart Oceans.  Program rozpoczął działalność, koncentrując się na otoczeniu opieką morskich obszarów chronionych
i wzmocnieniu wysiłków w zakresie ochrony oceanów na całym świecie.

„Z ogromną satysfakcją przedstawiamy fundację La Mer Blue Heart Oceans i jesteśmy zaszczyceni, mogąc przyłączyć się do społeczności  odkrywców, prawników i ekologów, których działania naprawdę zmieniają świat”, mówi Sandra Main, Global Brand President La Mer.

Zrównoważone zbiory

Dr Max Huber, twórca legendarnego Crème de la Mer czuł głęboki szacunek do morskiego piękna. Dzisiaj, w hołdzie dla jego dziedzictwa, La Mer nadal wykorzystuje tylko te morskie wodorosty, które zostały zebrane w odpowiedni sposób, nienaruszający równowagi ekologicznej.

MPA

Marka La Mer jest dumna, mogąc wspierać organizacje MPA (Morskie Obszary Chronione) na całym swiecie. MPA to objęte opieką obszary mórz, oceanów, ujścia rzek oraz wielkie jeziora, które ograniczają działalność człowieka w celach ekologicznych, zazwyczaj po to, aby chronić naturalne źródła.

Działanie jest piękne

Co roku marka La Mer troszczy się o brzegi
i plaże morskie, inspirując innych
do podobnych działań. Aby wywierać znaczący wpływ na społeczności lokalne, członkowie zespołu La Mer podróżują
po całym świecie i poświęcają czas
na działania związane z ochroną środowiska morskiego: począwszy od czyszczenia plaż, po eksplorowanie głębin morskich czy tworzenie sztucznych raf koralowych. Celem jest przywrócenie równowagi tych obszarów i ocalenie ich dla przyszłych pokoleń.

Spacer ku pięknej przyszłości

Współpracując z organizacją Projekt 0 – zajmującą się ochroną oceanów, La Mer sponsoruje działania, które poprzez sztukę, pogłębianie świadomości  i współpracę mają przyczynić się
do realnych zmian na rzecz ochrony oceanów.

La Mer Wave Walk w ramach Projektu 0 obejmie 50 dzieł sztuki, zaprojektowanych przez artystów, trendsetterów i ekologów.

Instalacje artystyczne zostaną odsłonięte 8 czerwca w Nowym Jorku, podczas obchodów Światowego Dnia Oceanów. Po zakończeniu aukcji 100% zysków z licytacji zostanie przeznaczonych na fundację La Mer Blue Heart Oceans oraz Projekt 0.

Projekt 0 to globalna sieć wielu najbardziej wpływowych osobistości świata, które dają głos oceanowi, aby zebrać fundusze i obudzić świadomość. Nadrzędnym celem, który ma być zrealizowany do 2030 roku, jest objęcie ochroną 30% oceanów, odbudowa raf koralowych i lasów mangrowych oraz przywrócenie czystości łowisk i oczyszczenie oceanów.

Światowy Dzień Oceanu

Ustanowiony  w 1992 roku i oficjalnie ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych
w 2009 roku – Światowy Dzień Oceanu odbywa się corocznie 8 czerwca. Ma przypominać
o ogromnym znaczeniu morza jako ważnego ekosystemu. Ten dzień jest sygnałem do podejmowania działań, mających na celu ocalenie unikalnego morskiego środowiska i jego dzikiej przyrody.

Limitowana edycja Blue Heart Crème de la Mer (100ml)

Co roku  słoik Crème de la Mer staje się płótnem dla naszej artystycznej wizji będącej dorocznym hołdem dla oceanu. Specjalne, inspirowane pięknem podwodnego świata opakowanie przywodzi na myśl malowane akwarelą fale morskie. Krem dostępny będzie w 100 ml słoiczkach.
Na opakowaniu umieszczona będzie nazwa organizacji „Blue Heart”.

Sugerowana cena detaliczna – 1790 zł

 

Produkty dostępne od czerwca w wybranych perfumeriach Douglas i salonie firmowym Estee Lauder (perfumeria Instyle, Galeria Mokotów, Warszawa).