Nowości

LINERASE – kolagen młodości!

Piękna, promienna i nawilżona skóra to marzenie wielu kobiet. Niestety upływający czas negatywnie wpływa na jej kondycję i jędrność. Z wiekiem włókna kolagenowe stają się coraz słabsze. Skóra traci swą elastyczność, jest cieńsza, wiotka, pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. W jaki sposób opóźnić procesy starzenia by cieszyć się młodzieńczym wyglądem jak najdłużej? Na szczęście, medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnej kobiety oferując zabiegi, które w sposób naturalny i mało inwazyjny utrzymają skórę w dobrej kondycji, przywracając jej świeżość i dawny blask.

opakowanie_Linerase

Kolagen na straży młodości

Kolagen to najważniejsze włókno podporowe skóry, które sprawia, że jest ona gładka, napięta i odpowiednio nawilżona. Można porównać go do rusztowania. U młodych osób taka podpora jest trwała i mocna, jednak wraz z upływem czasu staje się coraz słabsza i mniej stabilna. Dzieje się tak dlatego, że po 25. roku życia rozpoczyna się nieodwracalny i nieuchronny proces stopniowego zanikania kolagenu, polegający na zmniejszaniu jego produkcji, a zwiększaniu degradacji. W ten sposób zostaje zachwiana równowaga kolagenowa w organizmie człowieka, gdyż więcej kolagenu ulega zniszczeniu, niż organizm jest w stanie odbudować.

 Pierwszym objawem tego procesu pojawiającym się ok. 30 r.ż. są widoczne na skórze zmarszczki, które powstają w wyniku zapadania się wierzchniej warstwy skóry jako efekt ubytku matrycy kolagenowej. W kolejnych etapach zmarszczki pogłębiają się, a skóra staje się cieńsza i bardziej wiotka. Tak delikatna, pozbawiona sprężystości i gęstości skóra łatwo ulega „sile grawitacji” w wyniku czego powieki opadają, a owal twarzy zniekształca się poprzez pojawienie się „chomików” i „obwisłych” podbródków. Nie musimy jednak się temu biernie przyglądać i z trwogą oczekiwać na te symptomy nieubłaganie mijającego czasu.

Możemy temu przeciwdziałać, a najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest profilaktyczne utrzymywanie jego prawidłowego poziomu lub uzupełnianie jego niedoborów jeśli już takowe zaistniały.

LINERASE – przełom w odmładzaniu skóry

Nowy biostymulator kolagenu LINERASE sprawia, że skóra pracuje tak, jakby nadal miała 25 lat. LINERASE w naturalny sposób odmładza, odżywia i nawilża cerę. To w chwili obecnej jedyny dostępny na rynku ateloKOLAGEN typu I w formie iniekcji, przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Dzięki swojej bioaktywności stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które wytwarzają nowe – młode włókna kolagenowe przyczyniając się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Ogromną przewagą LINERASE nad dotąd dobrze znaną i ogólnie stosowaną mezoterapią jest jego zdolność do bioregeneracji, czyli odbudowy i naprawy tkanki. W wyniku tego LINERASE nie tylko stymuluje nasze własne fibroblasty, które starzeją się wraz z nami i stają się mniej wydajne, ale również wytwarza nowe, młode fibroblasty, aby wspólnie z nimi wytworzyć więcej nowego kolagenu. Unikatowa zdolność bioregeneracji jaką posiada LINERASE sprawia, że zabieg ten nie posiada ograniczeń wiekowych, co oznacza, że będzie tak samo skuteczny u młodych, tuż po 25 r.ż., jak i bardzo dojrzałych pacjentów z zaawansowanym procesem starzenia się.

LINERASE jest silnym stymulatorem kolagenu, włókien podporowych skóry, odpowiedzialnych za napięcie i jędrność. Pobudza i  utrzymuje intensywną produkcję kolagenu w skórze bez względu na wiek. Preparat działa jak impuls uaktywniający naturalne procesy regeneracyjne. Pod jego wpływem dojrzała skóra zagęszcza się tak, jakby wciąż była młoda. Mimo iż, LINERASE jest w Polsce stosunkowo nowym zabiegiem, to lekarze medycyny Anti Aging oraz ich pacjenci już oceniają preparat jako wysoce skuteczny w walce z wiotkością najdelikatniejszych okolic ciała.

Linerase-pacjentka

Czy LINERASE jest bezpieczny?

Tak. LINERASE to nowoczesny i bezpieczny preparat zarejestrowany jako wyrób medyczny. Pozbawiony zakończeń telopeptydowych atelokolagen sprawia, że terapia LINERASE nie wywołuje skutków ubocznych, ani reakcji alergicznych.

Od jakiego wieku można stosować LINERASE?

LINERASE można stosować zarówno profilaktycznie już po 25 r.ż. w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu, jak i leczniczo dla odzyskania utraconej jędrności, elastyczności i gęstości skóry. W tym przypadku zabieg LINERASE nie posiada żadnych ograniczeń wiekowych.

Jakie obszary ciała mogą zostać poddane zabiegowi LINERASE?

Wysoki profil bezpieczeństwa i delikatność produktu LINERASE pozwala na jego zastosowanie w każdej, nawet najdelikatniejszej okolicy twarzy, jak i całego ciała. Szczególnie zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, dekolcie, szyi, brzucha, powierzchni rąk.

Czy zabieg jest inwazyjny?

NIE. Zabieg LINERASE zaliczamy do grupy produktów małoinwazyjnych i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Przed zabiegiem na leczony obszar skóry nakładany jest krem znieczulający, dzięki czemu procedura jest dobrze tolerowana przez pacjentów. Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania zaczerwienienie, pieczenie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Objawy ustępują samoistnie i nie wymagają interwencji medycznej choć pacjent powinien pozostawać w kontakcie ze swoim specjalistą.

Czy zabieg LINERASE można łączyć w czasie jednej wizyty medycznej z innymi zabiegami?

Nie zaleca się łączyć zabiegu LINERASE w czasie tej samej sesji zabiegowej z innymi procedurami medycznymi, które rekomenduje się bezpiecznie zastosować zachowując 14-dniowy odstęp.

Jakich efektów można oczekiwać?

Pełna kuracja obejmuje zazwyczaj 2 do 4 zabiegów w odstępach 14 – 21 dni, jednakże o ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz specjalista w zależności od wieku pacjenta i stanu jego skóry. Zazwyczaj pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po tym czasie widać poprawę elastyczności, napięcia i blasku skóry. Ostateczny efekt regeneracji, ujędrnienia i zagęszczenia skóry osiągamy po wykonaniu pełnej terapii. Uzyskane rezultaty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Zaleca się wykonywanie 1 zabiegu LINERASE co 3 miesiące lub powtórzenie pełnej terapii po ok. 6 – 12 miesiącach.

Możesz również polubić…