Nowości

Magnez dla aktywnych!

Biegasz, ćwiczysz, jeździsz na rowerze. Lubisz sport i starasz się wpisywać w grafik kilka treningów w tygodniu. Zdajesz sobie sprawę, że aktywność fizyczna  korzystnie wpływa na Twoje zdrowie – nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Przecież regularne uprawianie sportu przyczynia się do poprawy kondycji i wydolności organizmu. Natomiast  podczas wysiłku wytwarzają się hormony szczęścia, stajemy się radośniejsi i mniej zestresowani.

Konsekwencje niedoboru magnezu

Jeśli jesteś aktywna, powinnaś dbać  o dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości magnezu. Dlaczego? Magnez odgrywa istotną rolę w tworzeniu związków wysokoenergetycznych zużywanych w dużych ilościach podczas pracy mięśni.

Pierwiastek ten mobilizuje mięśnie do zwiększonego wysiłku, a tym samym do uwalniania energii.  Niedobór magnezu może wpływać negatywnie na aktywność fizyczną – powodując zaburzenia przepływów impulsów nerwowych, co objawia się bolesnym kurczem mięśni, drętwieniem kończyn. Niedobór magnezu prowadzi do zaburzenia rytmu serca i nadmiernego męczenia się podczas wysiłku fizycznego.

Magnez dodaje energii!

Magnez jest pierwiastkiem życia. Nazwa ta oddaje w pełni ważną rolę jaką pełni on w naszym organizmie. Aktywnie uczestniczy w najważniejszych etapach wytwarzania i wykorzystywania energii niezbędnej do przemian metabolicznych oraz funkcji życiowych komórek.

Każdego dnia w ciele człowieka zachodzi około 600 procesów biochemicznych, z czego blisko połowa odbywa się przy udziale magnezu. Ważne jest również uzupełnianie magnezu, który przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu mięśniowego, a przede wszystkim pracy serca. Musimy pamiętać, aby nie dopuścić do jego niedoborów.

Wybierz lek, a nie suplement diety!

Magnez magnezowi nierówny – wybierając preparat zawierający ten cenny pierwiastek zwróć uwagę na 3 najistotniejsze kwestie:

  1. Postaw na lek, a nie na suplement!
  1. Zwróć uwagę na formę zapewniającą wysoką przyswajalność magnezu.

Wybierz preparat, który zapewnia wchłanianie jonów magnezu we właściwym miejscu – jelicie cienkim.

Preparat Magvit B₆ jest lekiem OTC, dzięki czemu posiada potwierdzoną skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. To jedyny w Polsce magnez organiczny w postaci tabletek dojelitowych – zapewniających uwalnianie magnezu w jelicie cienkim (miejscu, gdzie jego wchłanianie jest największe).

Magvit B₆ zawiera dwie substancje czynne: mleczan magnezu (sól organiczną o wysokiej przyswajalności) i pirydoksynę (witaminę B₆), która zwiększa efektywność wchłaniania magnezu do krwi o 20-40%. Połączenie magnezu  z witaminą B6 tworzy zgrany duet, dzięki czemu w optymalny sposób uzupełniają i wzmacniają swoje właściwości.

Sugerowana cena: 50 tab. ok. 13,70

Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.

Możesz również polubić…