Dla domu

Moc czystych warzyw w jesiennych zupach

Podstawą diety o tej porze roku są zupy. Na naszych stołach jesienią i zimą królują te mocno aromatyczne, pożywne i intensywnie rozgrzewające. Podstawą zarówno tych klasycznych, bogatych kremów czy egzotycznych azjatyckich są pełne kolorów i smaku warzywa. Taki posiłek to nie tylko dodający energii i poprawiający humor comfort food, ale również sposób na zapewnienie sobie jednej z pięciu porcji warzyw i owoców. Do tego zupy są łatwe i szybkie w przygotowaniu! Co zrobić, żeby mieć pewność, że przygotowane przez nas zupy są nie tylko pyszne, ale i zdrowe?

Myj warzywa i owoce!

Warto postawić nie tylko na różnorodność i wysoką jakość warzyw, dzięki czemu zupa będzie kompletnym i odpowiednio bilansowym posiłkiem, dostarczającym witamin, błonnika i innych składników odżywczych. Istotna jest również ich czystość – wtedy będziemy mieć pewność, że w pełni spełnią one swoje zadanie. Jednak samo mycie warzyw pod bieżącą wodą to często za mało, by skutecznie usunąć zanieczyszczenia biologiczne i chemiczne.

W tym przypadku sprawdzi się skuteczny i w 100% bezpieczny koncentrat do codziennego mycia warzyw i owoców OnlyEco o działaniu antybakteryjnym. Płyn, oparty w 99% na składnikach naturalnego pochodzenia, dokładnie zmywa z powierzchni skórki brud, naturalne woski, nawozy oraz niebezpieczne dla zdrowia środki chemiczne, takie jak pestycydy, herbicydy, konserwanty i metale ciężkie. Jednocześnie nie zmienia smaku i zapachu warzyw i owoców. Natychmiast się spłukuje i nie zostawia filmu na powierzchni skórki.

Jak umyć warzywa?

  1. Wymieszać w misce kilka kropli płynu z lekko ciepłą wodą, a następnie włożyć warzywa.
  2. Pozostawić na chwilę – wystarczy ok. 20-30 sekund, aby zanieczyszczenia mogły w pełni się rozpuścić
  3. Następnie umyte warzywa dokładnie opłukać w czystej wodzie i osuszyć.

Tak przygotowane warzywa mogą  bezpiecznie trafić do idealnej jesiennej czy zimowej zupy, którą możemy podać także dzieciom.

Co znajduje się w płynie?

BIOfiltrat roślinny pozyskiwany w procesie fermentacji bakteriami probiotycznymi wspomaga oczyszczające działanie sufraktyny. Usuwa również brud, piasek i pozostałości nawozów, pestycydów oraz szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych.

Olejek ze słodkiej pomarańczy skutecznie usuwa naturalne woski i wykazuje działanie antyseptyczne.

Psssst! Ruszyła jesienna edycja konkursu OnyEco #5porcjizdrowia. Szczegóły znajdziesz na Instagramie lub Faceboooku marki. Do wygrania zestaw produktów OnlyEco.

Możesz również polubić…