Makijaże

Modny w tym sezonie niebieski makijaż oka

Na dobry początek na całą twarz nakładam bazę pod podkład Sephora. Teraz nakładam podkład MAC Face and Body Foundation, w moim przypadku w najjaśniejszym odcieniu C1, oraz korektor Catrice Camouflage Cream (odcień 010 Ivory) pod oczy i na niedoskonałości cery. Całość utrwalam pudrem Glazel Finishing Powder. Policzki podkreślam bronzerem Lily Lolo Waikiki oraz rozświetlaczem, również Lily Lolo, Stardust.

 

Makijaż oczu:

Makijaż oczu rozpoczynam od nałożenia bazy pod cienie Lily Lolo Prome Focus na całą powiekę ruchomą. Teraz na środek powieki aplikuje cień Inglot nr 315.

1

Obok niebieskiego cienia nakładam cień w odcieniu pomarańczy opalizujący lekko na złoto z palety osiemnastu cieni firmy P2, jest to kolor oznaczony numerem 10. Lekko rozcieram go z niebieskim cieniem. Sam wewnętrzny kącik oka rozświetlam białym cieniem z palety Smoky Palette Make Up Forever.

2

Zaczynając od 1/3 dolnej powieki zewnętrzny kącik oka przyciemniam granatowym cieniem Inglot nr 428. Lekko rozcieram jego granice.

3

Teraz przechodzę do właściwego rozcierania cieni. Miękkim pędzelkiem oraz cieniem Inglot nr 344 rozcieram granice cieni lekko w górę aby jak najbardziej powiększyć oko.  Dolną powiekę podkreślam cieniem z palety P2 nr 18.

4

Linię wodną maluje czarną kredką.

5

Rzęsy tuszuje czarną mascarą Rimmel Scandaleyes.

6

Myślę, że taki makijaż świetnie sprawdzi się w przypadku niebieskich oczu w jaśniejszych odcieniach, oczu brązowych na wieczorne wyjście np. na koniec Karnawału. Ja sama mam zielone tęczówki i również bardzo dobrze się w nim czułam.

Makijaż oka

Makijaż oka

Makijaż wykonała – Agata Wełpa – Klik

Możesz również polubić…