Nowości

„Moisture Sandwich” – warstwowe nawilżenie

BRZMI SMAKOWICIE I SZCZEGÓLNIE PYSZNA BĘDZIE W CIEPŁYM SEZONIE DLA TWOJEJ CERY! TEN TREND ODPOWIADA NA PODSTAWOWĄ POTRZEBĘ SKÓRY, KTÓRĄ JEST WŁAŚNIE NAWILŻANIE I PRZYPOMINA O WADZE TEGO KROKU W CODZIENNYM DBANIU O SIEBIE. DOBRZE NAWILŻONA CERA NIE TYLKO ZDROWO WYGLĄDA, ALE TAKŻE WOLNIEJ SIĘ STARZEJE I MNIEJ PODRAŻNIA. SŁOWEM:
CZAS NA KANAPKĘ!

METODA – MOISTURE SANDWICH – POLEGA PO PROSTU NA NAKŁADANIU NA SKÓRĘ KILKU PRODUKTÓW NAWILŻAJĄCYCH, JEDEN PO DRUGIM. ZASADA JEST PROSTA: WILGOTNA SKÓRA LEPIEJ WCHŁANIA KOLEJNĄ WILGOĆ (POMYŚL O GĄBCE, JAK DZIAŁA, KIEDY JEST SUCHA, A JAK KIEDY JĄ ZMOCZYSZ). PRODUKTY SĄ ZAZWYCZAJ UKŁADANE WARSTWOWO OD NAJLŻEJSZEGO DO TEGO O NAJBOGATSZEJ KONSYSTENCJI, ABY UŁATWIĆ WCHŁANIANIE. JAKO PIERWSZE STOSUJEMY WIĘC KOSMETYKI O PŁYNNEJ FORMIE I TU DOBRZE SPRAWDZAJĄ SIĘ HUMEKTANTY TAKIE JAK GLICERYNA CZY KWAS HIALURONOWY, KTÓRE WCHŁANIAJĄ WODĘ W GŁĄB NASKÓRKA (NAJLEPIEJ ZACZĄĆ OD TONIKU LUB MGIEŁKI). POTEM PRZYCHODZI KOLEJ NA BOGATSZE, BARDZIEJ GĘSTE SUBSTANCJE O DZIAŁANIU OKLUZYJNYM, TAKIE JAK OLEJE CZY MASŁA, PO TO, ABY ZATRZYMAĆ CAŁĄ WILGOĆ W SKÓRZE I NIE POZWOLIĆ JEJ UCIEC.

Przekładaniec z retinolem

Ciekawostka, technikę tę często sugerują dermatolodzy i kosmetolodzy, aby zapobiec podrażnieniom podczas codziennego stosowania retinolu. Kiedy retinol jest umieszczony pomiędzy dwoma produktami nawilżającymi, może mieć nieco mniejszą skuteczność, ale skóra pozostaje nawilżona i mniej podrażniona. Z retinolem czy bez, rano zawsze pamiętaj o końcowym geście pielęgnacyjnym, jakim jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV.

Co nas nawilża w kosmetykach?

1. Kwas hialuronowy to rodzaj cukru, który zatrzymuje wodę w ilości ponad 1000 razy większej niż jego własna masa. Pomaga on też zapobiegać utracie wilgoci przez skórę w wyniku parowania. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie znajduje się w organizmie – szczególnie w skórze i stawach – ale jej poziom zaczyna spadać już po 25 roku życia.
Wybrane produkty z kwasem hialuronowym:

Sesderma Sesmahal Hialuronic – Witamina C zawiera kwas hialuronowy o trzech masach cząsteczkowych
i witaminę C. To idealne połączenie, aby przywracać intensywne nawilżenie skóry, blask i zwalczać fotostarzenie.

SPRAWDŹ: Sesderma Sesmahal Hialuronic – Witamina C 183 ZŁ/Serum 30 ML + Mgiełka liposomalna 30 ML

EISENBERG Paris Moisturizing Smoothing Serum to kremowe serum o natychmiastowym działaniu wygładzającym i likwidującym oznaki starzenia się skóry. Kombinacja składników intensywnie nawilżających, przeciwzmarszczkowego superpeptydu oraz witamin A i E wzmacnia barierę ochronną skóry i gwarantuje intensywne działanie przeciw wolnym rodnikom.

SPRAWDŹ: EISENBERG Paris Moisturizing Smoothing Serum 459 ZŁ/30 ML

Wszystkie produkty EISENBERG Paris dostępne są stacjonarnie w SEPHORA i na sephora.pl.

2. Gliceryna może pochodzić zarówno ze źródeł roślinnych, jak i zwierzęcych, więc spokojnie: może być wegańska. Uzupełniania ona naturalny poziom nawilżenia skóry, ułatwia wchłanianie i pomaga zatrzymywać nawilżenie.

3. Oleje i masła roślinne działając jako środek zmiękczający i nawilżający skórę, ułatwiają wchłanianie wilgoci. Są bogate w kwasy tłuszczowe i pomagają poprawić naturalną barierę skóry, jednocześnie chroniąc ją przed agresorami środowiskowymi, takimi jak zanieczyszczenia. Wiele roślinnych olei stymuluje również produkcję kolagenu w skórze. Wybrane produkty z roślinnymi olejami i masłami:

Sesderma Hidraderm Hyal Krem odżywczy zawiera olej sezamowy, arganowy i jojoba, które mają silne działanie odżywcze i regenerujące. Dzięki opracowaniu formuły przy użyciu nanotechnologii, krem działa zarówno na powierzchni, jak i w głębi skóry.

SPRAWDŹ: Sesderma Hidraderm Hyal Krem odżywczy 157 ZŁ/50 ML

EISENBERG Paris Ideal Protection to niezwykle przyjemna, kremowa emulsja, która tworzy na skórze tarczę, zdolną ochronić cerę przed działaniem wolnych rodników wywołanych szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i pozwala jej zachować naturalny blask oraz młody wygląd. Ten produkt to wielowymiarowa pielęgnacyjna ochrona przeciwstarzeniowa o potrójnym działaniu przeciw promieniowaniu UV, ekspozycji na światło niebieskie oraz zanieczyszczeniom środowiskowym.  Formuła zawiera ceramidy roślinne, które wzmacniają barierę hydrolipidową. Całość dopełnia wygładzający i głęboko nawilżający aloes idealnie domykający pielęgnację moisture sandwich!

SPRAWDŹ: EISENBERG Paris Ideal Protection 605 ZŁ/50 ML

Wszystkie produkty EISENBERG Paris dostępne są stacjonarnie w SEPHORA i na sephora.pl.

Możesz również polubić…