Zestaw do OMO na start

Zanim zaczniesz swoją podróż ze świadomą pielęgnacją, w pierwszej kolejności określ rodzaj swoich włosów. Pamiętaj, że już połowa sukcesu to odpowiednio dobrane kosmetyki do potrzeb twoich włosów. A następnie świadome, regularne ich stosowanie.

Zestaw na strat powinien zawierać szampon, dwie odżywki do włosów i olejek zabezpieczający końcówki.  Jeśli dopiero zaczynasz swoją pielęgnację wypróbuj zestaw na start: szampon balansujący Hair in Balance OnlyBio (22,99 zł), Odżywkę proteinową (22,99 zł) oraz emolientową (22,99 zł). Cały zestaw nie przekroczy 70 zł.

Jak myć metodą OMO?

Metoda OMO polega na nałożeniu na włosy odżywki, następnie umyciu włosów szamponem, i po raz kolejny nałożenie odżywki.

Etap 1: Jako pierwszą warto nałożyć na włosy odżywkę zawierającą proteiny – w zależności od naszych potrzeb. Przykładowo może to być Odżywka proteinowa Hair in Balance by OnlyBio. W jej składzie znajdują się hydrolizowane proteiny pszenicy oraz aminokwasy, zatem powinna szczególnie dobrze działać na włosy o niskiej i średniej porowatości. Wyżej w składzie są emolienty: Cetearyl Alcohol oraz Coco-Caprylate, a więc dostarczone proteiny powinny być zatrzymane wewnątrz włosa. Niewielką ilość produktu nałóż, na wysokości połowy ucha, na wilgotne włosy odciśnięte z nadmiaru wody. Nie spłukuj!

Etap 2: W drugim kroku sięgamy po szampon o łagodnym działaniu, bez silnych detergentów. Zwróć uwagę, że służy on do mycia skóry głowy i to przede wszystkim do niej dobieramy odpowiedni produkt. Odżywka powinna poradzić sobie z zabrudzeniami na długości. Jeżeli skalp jest suchy i podrażniony poszukajmy nawilżającego szamponu, a jeżeli ma skłonność do przetłuszczania, powinniśmy wybrać kosmetyk regulujący pracę gruczołów łojowych. Niewielką ilość szamponu nałóż na czubek głowy, umyj skórę głowy i dokładnie spłucz.

Etap 3: Po spłukaniu włosów warto sięgnąć po odżywkę emolientową, w której składzie znajdują się przede wszystkim emolienty. Dodatek stanowią substancje nawilżające. Nie ma w niej za to protein, po które sięgnęliśmy już w pierwszym kroku. Emolienty domkną łuski włosów, dzięki czemu efekt naszej pielęgnacji utrzyma się. Trzeba mieć jednak na uwadze, że na ostateczny efekt wpłynie nie tylko dobór i dopasowanie kosmetyków do włosów, ale także częstotliwość oraz czas ich używania.

Świadoma pielęgnacja włosów to przepis na poprawę ich kondycji i zachowanie zdrowia i nie musi być droga. Rozpoczynając z nią przygodę, pamiętaj jednak, że Twoje kosmyki z dnia na dzień nie przejdą szybkiej metamorfozy. Świadoma pielęgnacja to długa praca, wymagająca cierpliwości i zaangażowania. Pierwsze efekty zazwyczaj widoczne są po kilku tygodniach. Aby je jednak osiągnąć, musisz, kompleksowo dbać o włosy. Nie wystarczy więc, że będziesz tylko sięgać po dobrej jakości kosmetyki, pamiętać musisz o wszystkich krokach świadomej pielęgnacji włosów.

Produkty z serii Hair in Balance by OnlyBio są dostępne w drogeriach Rossmann w całej Polsce i na  www.onlybio.life