Na zdrowie,Nowości

Na straży Twojego uśmiechu. Pianka Curaprox Aligner

Jedną z nowoczesnych metod korygowania pozycji zębów i wad zgryzu są niewidoczne nakładki ortodontyczne typu aligner. Cieszą się one dużą popularnością, z racji na wygodę użytkowania, a przede wszystkim na estetykę. Jednak podczas ich noszenia, kluczowa jest dokładna higiena jamy ustnej zwłaszcza, że nakładki uniemożliwiają kontakt zębów z antyseptyczną śliną. Dlatego oprócz właściwego czyszczenia nakładek, konieczne jest wspieranie procesu remineralizacji szkliwa, redukcji szkodliwych bakterii oraz eliminacji nieprzyjemnych zapachów. W odpowiedzi na te właśnie potrzeby Klientów, marka Curaprox opracowała specjalną piankę.

Czysta nakładka, czyste zęby

Soda oczyszczona, proszek do pieczenia, ocet lub zwykłe mydło – te domowe sposoby sprawdzają się w wielu sytuacjach, ale zupełnie nie nadają się do dbania o nakładki ortodontyczne, które są wrażliwe i mogą zostać uszkodzone chociażby przez niewłaściwą pielęgnację. Materiał, z którego wykonane są alignery, może stać się szorstki, a plastik mętny, w momencie gdy stosowane niewłaściwe produkty czyszczące. To sprawia, że nakładki stają się bardziej widoczne, a tego oczywiście chcemy uniknąć. Właśnie dlatego alignery powinny być dokładnie pielęgnowane, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Zmniejsza to ryzyko infekcji bakteryjnych, które mogą powodować choroby i podrażnienia dziąseł. Osoby noszące nakładki ortodontyczne ciężko pracują, aby osiągnąć cel w postaci pięknego uśmiechu. Dlaczego więc miałyby ryzykować utratę tych efektów poprzez minimalne czyszczenie nakładek i niewystarczającą pielęgnację jamy ustnej? Marka Curaprox spieszy z pomocą!

Pianka ochronna

Dokładna higiena to podstawa, jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej i noszenie nakładek na zęby. Zważając na to, że alignery są noszone do 20 godzin dziennie i zdejmowane tylko do jedzenia i picia – skuteczna i regularna pielęgnacja ma tu kluczowe znaczenie. Z pomocą przychodzi nowa pianka Curaprox Aligner. Już niewielka ilość tego preparatu chroni i naturalnie remineralizuje zęby, tworząc nawilżający, ochronny film na ich powierzchni. Do tego eliminuje nieświeży oddech i powstrzymuje gromadzenie się płytki nazębnej, zapobiegając potencjalnym problemom stomatologicznym i chorobom dziąseł. Co znajdziemy w jej składzie? Hydroksyapatyt, uzupełniający utracone minerały oraz wapń w szkliwie zębów; kwas hialuronowy, chroniący błony śluzowe przed podrażnieniami; kwas lewulinowy; magnolol; aktywne połączenie CCP Citrox®, cyklodekstryny i polilizyny oraz system enzymatyczny składający się z amyloglukozydazy i oksydazy glukozowej.

Curaprox Aligner sprawdzi się doskonale w przypadku ochrony zębów pod plastikowymi nakładkami, retainerami, a nawet ochraniaczami na zęby – noszonymi podczas uprawiania sportu! Ten nowy produkt jest po prostu niezastąpionym pomocnikiem dla pacjentów ortodontycznych.

Jak używać pianki?

Curaprox Aligner można stosować na dwa sposoby:

  1. Metoda dla nakładek – po wyszczotkowaniu zębów dobrze wstrząśnij butelką. Następnie wyciśnij niewielką ilość pianki do każdej z nakładek. Załój je i gotowe!

  2. Metoda Swish – po szczotkowaniu wstrząśnij butelką i wyciśnij niewielką ilość pianki do ust. Rozprowadź produkt równomiernie na zębach za pomocą języka dla stworzenia ochronnego filmu. Wypluj nadmiar pianki. Ponownie załóż nakładki ortodontyczne i gotowe!

Curaprox Aligner Foam: 110,40 zł/ szt.

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki Curaprox dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: www.curaprox.pl.

Możesz również polubić…