Nowości

Na tropie mydła idealnego – rozmowa z ekspertem trychologicznym Barwa Cosmetics

MYDŁA W KOSTCE PRZEŻYWAJĄ SWÓJ RENESANS. PRZEZ PEWIEN CZAS BYŁY OWIANE ZŁĄ SŁAWĄ, NA CHWILĘ ZAPOMNIANE. OBECNIE DOCENIAMY ICH DROGOCENNE WŁAŚCIWOŚCI ORAZ POZYTYWNY WPŁYW NA MIKROBIOM SKÓRY. NIE WSPOMINAJĄC JUŻ O SKUTECZNYM OCZYSZCZANIU. JAKICH MYDEŁ UŻYWAĆ, NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY ICH WYBORZE I DLACZEGO WARTO WZIĄĆ POD UWAGĘ TE W KOSTCE? O MYDLE BEZ MYDLENIA OCZU MÓWI PAULINA BUCZEK-PRZYBYŁA, TECHNOLOG BARWA COSMETICS.

SIŁA MYDŁA W KOSTCE

Nagły wzrost popularności mydeł w kostce nie wziął się znikąd. Zaczęto je doceniać nie tylko ze względu
na skuteczne i dokładne, ale jednocześnie delikatne właściwości oczyszczające. Pojawił się jednak moment, w którym szczególnie dostrzeżono ich zalety. „Mydła powróciły do naszych łask w czasie pandemii z uwagi na potrzebę intensywnego oczyszczania skóry. Zasadowe środowisko kostek jest niezbyt lubiane przez większość mikroorganizmów. Udowodniono w badaniach, iż, niektóre bakterie, wirusy oraz grzyby przestają się namnażać i kolonizować po umyciu skóry mydłem” tłumaczy technolog Barwa Cosmetics, Paulina Buczek-Przybyła.

POPRAWNE OCZYSZCZANIE

Przez jakiś czas mydła w kostce zostały zapomniane. Obwiniano je za wysuszanie lub podrażnianie skóry. Teraz kostki są polecane nawet przez dermatologów, jako „lek” na różne dolegliwości skóry. Na przestrzeni lat zmieniła się formuła mydeł czy okazało się po prostu, że nie takie… mydło straszne?„Wysuszenie skóry po użyciu mydła pojawia się na skutek podniesienia wartość pH. – odpowiada technolog BARWA Cosmetics – Nasza skóra doskonale się czuje, gdy wartość pH wynosi około 5,5. Po umyciu skóry twarzy mydłem, parametr ten diametralnie wzrasta do wartości około 9. Możemy odczuwać wówczas „ściągnięcie” skóry, podrażnienie. Istnieje łatwy sposób, aby przywrócić balans skórze, wystarczy obficie tonizować skórę. Tonik przywróci komfort oraz przygotuje skórę do kolejnego etapu pielęgnacji (serum, krem, maska). Zasadowość mydła (wartość pH) na przestrzeni lat nie uległa zmianie, klienci zaczęli świadomie stosować ten produkt. Formuła w niektórych mydłach, np. tych od BARWA Cosmetics uległa zmianie, z uwagi na zamianę tłuszczy zwierzęcych na roślinne. Dodatkowo sugerując się potrzebami rynku, mydła coraz częściej zawierają drogocenne składniki aktywne tj. siarka, niacynamid, aloes, ekstrakty roślinne, oleje. Z uwagi na bogate właściwości przeciwdrobnoustrojowe, klasyczne mydło w kostce od lat jest doceniane przez lekarzy oraz rekomendowane w czasie wizyt”.

MYDLANA HISTORIA O POLSKICH KOSTKACH

BARWA Cosmetics jest pionierem w produkcji mydeł w Polsce. Kostki produkowane przez markę są już kultowe. To dzięki nim BARWA zyskała popularność i może szczycić się mianem eksperta w ich tworzeniu. „Już w latach 70-tych rozpoczęto produkcję mydła gospodarczego – powszechnego. Później formuła mydła została zmieniona. Szare mydło, pierwotnie produkowane na tłuszczach zwierzęcych, od 2004 roku BARWA produkuje wyłącznie na bazie w 100% roślinnej. Kostki, które były wzorowane na kultowym mydle powszechnym, a nadal są obecne w portfolio marki  to np.: BARWA Hipoalergiczne tradycyjne polskie szare mydło 4,49 zł/100 g lub BARWA Mydło powszechne 6,99 zł/200 g. Nazwa szare mydło jest pozostałością historyczną. Nasze mydło nie zawiera dodatków zapachowych oraz barwiących (kolor i zapach jest wynikiem użytych surowców).  Mydłem szarym nazywane jest również mydło bez dodatków zapachowych, czy też barwiących. Od lat jest doceniane z uwagi na bogate właściwości myjące” opowiada technolog Barwa Cosmetics, Paulina Buczek-Przybyła.

IDEALNE MYDŁO = TWOJE ULUBIONE MYDŁO


Szare, perfumowane czy ziołowe? Technolog podpowiada: „Przy wyborze mydła należy kierować się indywidualnymi potrzebami skóry. Kostki dostępne na rynku występują w formie bezzapachowej lub perfumowanej. Dostępne są w różnych formach: prostokątnej, owalnej, a także z barwnikami lub bez. Wzbogacane coraz to bardziej innowacyjnymi składnikami aktywnymi. – podpowiada technolog Paulina Buczek-Przybyła – Jedni kierują się wyglądem i sięgają wówczas po piękne w kształcie kostki z perfumeryjnymi zapachami, inni natomiast szukają produktów o doskonałym składzie.” Jeśli zatem posiadasz skórę delikatną, przesuszoną lub skłonną do podrażnień czy atopową, postaw na mydło, które zadba o jej biologiczną równowagę przy oczyszczaniu, dzięki zawartości składników aktywnych, które przeciwdziałają całemu spektrum problemów skórnych i chronią przed powstawaniem nowych stanów zapalnych, np. BARWA Mydło prebiotyczne i dermatologiczne 9,99 zł/ 100 g. „W przypadku takiej skóry należy unikać mydeł perfumowanych. Zapachy to alergeny, które mogą dodatkowo podrażnić skórę. Pamiętajmy również o priorytetowym tonizowaniu skóry po użyciu mydła.” Za to, jeśli posiadasz skórę normalną i wolisz postawić na intensywny zapach, wybierz BARWA Barwy Harmonii Rose Mydło w kostce 9,99 zł/200 g. „W wielkim świecie kostek mydlanych, każdy znajdzie coś dla siebie…”

O SKŁADNIKACH WSPOMAGAJĄCYCH PIELĘGNACJĘ ORAZ MYDLE IDEALNYM
DO WSZYSTKIEGO…

Paulina Buczek-Przybyła mówi też o tym, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając kostkę.   „W trosce o bezpieczną pielęgnację skóry, mydła badane są m.in. pod kątem AZS, alergii czy łuszczycy. Składniki, którymi wzbogacone są kostki w wymagającej pielęgnacji to witamina E, skwalan, naturalny prebiotyk, olej awokado, olej z konopi, macerat z czarnuszki, ekstrakt z mniszka lekarskiego czy lukrecji. Warto doszukiwać się ich w składzie, także, jeśli pragniemy dodatkowego odżywienia podczas oczyszczania.” Zatem skoro wiemy już czym najlepiej kierować się przy wyborze mydła, warto pochylić się nad najbardziej uniwersalną kostką, która będzie się sprawdzać przy pielęgnacji każdej skóry i będzie idealnym wyborem do codziennej higieny. „Najbardziej uniwersalna kostka, którą każdy powinien poznać, to BARWA Hipoalergiczne tradycyjne polskie szare mydło 4,49 zł/100 g. Świetnie się sprawdzi zarówno
do prania odzieży czy bielizny, jak i do mycia wrażliwej lub suchej skóry. Genialnie też domywa pędzle i gąbki do makijażu, a nawet bez obaw można umyć nim swojego pupila. Jest także bezpieczne do stosowania na świeże tatuaże czy do przemywania ran skórnych. Produkt nie posiada zapachu i barwników. Osoby borykające się z alergiami mogą śmiało po nie sięgać.”

BARWA Cosmetics to polska marka, która bazuje na zbawiennym działaniu natury i w swoich produktach wykorzystuje ekstrakty i zioła w odpowiednio dobranych proporcjach oraz inne produkty naturalne, z uwzględnieniem potrzeb klientów. Ich różnorodność i przystępna cena sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Możesz również polubić…