Nowości

Najlepsze życzenia dla mam, także tych przyszłych

9 miesięcy ciąży to czas, kiedy kobieta powinna się rozpieszczać i dbać o siebie intensywniej niż kiedykolwiek. Tym bardziej, że w czasie oczekiwania na narodziny dziecka mogą pojawić się problemy, które są często nowym doświadczeniem.  U kobiet w ciąży zwiększony poziom hormonów zwiększa pigmentację skóry, więc istnieje ryzyko pojawienia się przebarwień. Może nasilać się cellulit, bo gromadzi się tkanka tłuszczowa, a mechaniczne rozciągnięcie skóry brzucha, ud i piersi powoduje jej ścieńczenie i ryzyko powstania rozstępów. Kilka minut dziennie wygospodarowanych na troskliwą pielęgnację, zapewni ujędrnienie i ochronę napiętego naskórka, co zapewni łatwiejszy powrót do smukłej, przedciążowej sylwetki. Natomiast codzienne używanie kremów z filtrami  zmniejszy ryzyko powstawania plam posłonecznych.

Pharmaceris-M_kompozycja

PRZYSZŁYM MAMOM marka Pharmaceris  zapewnia skuteczną i bezpieczną pielęgnację w ciąży, dedykując im serię Pharmaceris M, a w niej 4 preparaty, tym 2 z nowymi formułami:

  • Krem zapobiegający rozstępom FOLIACTI™; 38,50 zł/150 ml. Z kwasem foliowym, alantoiną, escyną, wyciągiem z  jęczmienia, lecytyną i olejem bawełnianym. Można go stosować od 4 miesiąca ciąży oraz przez cały czas karmienia. Wzmacnia wytrzymałość osłabionej rozciąganiem skóry, dzięki czemu zachowuje ona jednolitą strukturę bez rozstępów.
  • Ujędrniający krem do pielęgnacji biustu w okresie ciąży i karmienia BUSTFIRM™; 46,50 zł/100 ml. W składzie znajduje się: alantoina, wyciąg ze złotych alg, olej canola, pathenol i witamina E. Systematycznie stosowany zwiększa elastyczność skóry piersi i zmniejsza ryzyko powstawania na niej szpecących czerwonych blizn. Łagodzi też podrażnienia i uczucie świądu wynikające z nadmiernego napięcia skóry biustu.
  • Preparat zmniejszający istniejące rozstępy i blizny poporodowe TOCOREDUCT™ forte. 41,50 zł/75 ml. Z recepturą opartą na skompilowanym działaniu Repair-peptid i witaminy E, która wbudowuje się w struktury błony komórkowej i lipidów cementu międzykomórkowego, aktywizując skórę do regeneracji oraz wzbogacona masłem i formułą Leukine-Barrier. Kosmetyk redukuje istniejące rozstępy i jest polecany dla kobiet w ciąży (od 4 miesiąca) i po porodzie. Rekomendowany jest także jako koncentrat zmiękczający i zmniejszający widoczność blizn poporodowych (np. po cesarskim cięciu).
  • Żel do higieny intymnej dla kobiet w okresie ciąży oraz karmienia LACTI-INTIMA. 24,50 zł/150 ml. Wyjątkowo delikatny żel myjący o kwaśnym pH z kwasem mlekowym. Zapewnia skuteczną higienę oraz pielęgnację okolic intymnych, zmniejszając ryzyko infekcji i podrażnień. Zawarty wyciąg z kwiatu wiciokrzewu ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, dając natychmiastowe ukojenie i uczucie świeżości. Z kolei olej canola łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia i pieczenie, pomaga także w procesie gojenia ran i regeneracji skóry.

Możesz również polubić…