Na zdrowie,Nowości

Nautraginum Bio-formuła wspieraj funkcję układu moczowego

Która z nas nie zna tych objawów! Częste wizyty w toalecie, silne pieczenie w okolicy cewki moczowej, ból w podbrzuszu, nieustanne parcie na pęcherz są bardzo dokuczliwe i potrafią pozbawić nas radości życia. To właśnie z myślą o pielęgnacji i ochronie dróg moczowych – powstała linia Naturaginum. To kompleksowe i naturalne rozwiązanie dla kobiet, którego dotychczas na rynku nie było.

Statystyki są nieubłagane: co druga z nas co najmniej raz w życiu cierpi na zapalenie dróg moczowych. Co dziesiąta z tym nieprzyjemnym schorzeniem będzie borykać się co roku, a wiele pań nawet 2-3 razy w miesiącu. Wszystkiemu winna jestodmienna budowa układu anatomicznego kobiet i mężczyzn. Cewka moczowa kobiet jest znacznie krótsza niż mężczyzn, co sprzyja przedostawaniu się bakterii w głąb układu moczowego – i w konsekwencji – sprawia, że panie cztery razy częściej od swoich partnerów zapadają na zapalenie dróg moczowo-płciowych. Ale zakażeniom sprzyjają także nieprawidłowe nawyki higieniczne, duża aktywność seksualna, zaburzenia równowagi mikrobiologicznej w organizmie (np. podczas antybiotykoterapii) czy nawet częste wizyty na basenie i w saunie. W grupie szczególnego ryzyka zapalenia układu moczowego (ZUM) są kobiety w ciąży, panie po menopauzie, a także cierpiące na cukrzycę, kamicę nerkową lub mające wadę anatomiczną układu moczowego. Za uporczywe infekcje w 70-95 procent przypadków odpowiedzialna jest bakteria Escherichia coli.

Jak nie wejść do zaklętego kręgu wciąż nawracających infekcji i częstych wizyt w toalecie, a równocześnie cieszyć się chwilą spędzoną na basenie, czerpać przyjemność z seksu czy bez obaw wygrzewać się w saunie? Wystarczy zawczasu zadbać o profilaktykę – jak mówi stara mądrość – lepiej zapobiegać niż leczyć. A zapobiegać możemy nauczyć się same i co – więcej – przekazać dobre nawyki naszym córkom. Warto uczyć je od najmłodszych lat prawidłowej higieny obszarów intymnych (podmywania się w kierunku od przodu do tyłu), zachęcać do sięgania po żele do higieny intymnej, a podczas pakowania szkolnego plecaka czy podróży, pamiętać o chusteczkach do higieny intymnej. Dobrym zwyczajem jest też noszenie przewiewnej, bawełnianej bielizny. Pamiętajmy, by dużo pić! Zaprzyjaźnijmy się z wodą – najlepiej niegazowaną mineralną lub źródlaną – częste oddawanie moczu zapobiega przedostawaniu się bakterii w głąb układu moczowego. Wzbogaćmy codzienną dietę o żurawinę, która od wieków  znana jest ze swojego dobroczynnego wpływu na układ moczowy. Sięgajmy po pokrzywę, jedzmy korzeń pietruszki – są to rośliny bogate w substancje chroniące układ moczowy. Do codziennego „jadłospisu” warto też wpisać probiotyki i witaminę C.

Wszystkie te składniki, w odpowiednich stężeniach, znajdziemy w suplemencie diety Naturaginum BIO formula firmy Adamed Consumer Healthcare, jedynym na polskim rynku naturalnym produkcie o tak kompleksowym działaniu na układ moczowy.

Kapsułki Naturaginum, dzięki bogatemu w naturalne wyciągi roślinne składowi, mogą być stosowane w celu uzupełnienia diety w składniki pomagające utrzymać prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych.

W skład linii Naturaginum wchodzą również – płyn i  chusteczki do higieny intymnej, które delikatnie pielęgnują i chronią okolice intymne. Linia Naturaginum to jedyna tak kompleksowa oferta, w pełni odpowiadająca na kobiece potrzeby.

Nautraginum Bio-formuła (kapsułki 30 szt.) – bogate w naturalne wyciągi roślinne z żurawiny  wielkoowocowej (Vaccinium macrocarpon), zwanej „balsamem na drogi moczowe” która jest niezwykle skuteczna  w  profilaktyce  przewlekłych zakażeń i ma silne działanie przeciwzapalne. Naturalne ekstrakty z korzenia pietruszki działają moczopędne i antyseptyczne, a także zmniejszają napięcie mięśni gładkich pęcherza moczowego. Ziele pokrzywy dodatkowo wspomaga usuwanie wody z organizmu i sprzyja prawidłowemu przepływowi moczu.

Adamed_Naturaginum

 

Kompozycja szczepów bakterii kwasu mlekowego przywraca i utrzymuje prawidłową florę bakteryjną układu moczowo-płciowego, zaś witamina C wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Suplement Naturaginum może być stosowany przez długi czas oraz w trakcie antybiotykoterapii – zmniejsza jej skutki uboczne. Wystarczy jedna kapsułka dziennie.

Kapsułki Naturaginum mają opatentowany, całkowicie naturalny skład. Można je stosować, aby zapobiegać nawrotom infekcji, po zakończeniu terapii uroFuraginum, jedynym bez recepty lekiem na zapalenie dróg moczowych.

Cena sugerowana: ok.28,30 PLN (opakowanie 30 szt.)

Naturaginum bio-intima: żel do higieny intymnej do codziennego stosowania.Wspomaga wzrost dobroczynnejmikroflory bakteryjnej, chroniącej okolice intymne oraz drogi moczowe przed infekcjami i stanami zapalnymi, zapewnia  nawilżenie, koi podrażnienia i pieczenie oraz sprzyja regeneracji naskórka i błon śluzowych. To jedyny tego rodzaju preparat na rynku! Zawiera specjalnie dobranie składniki, w tym antybakteryjną chlorheksydynę, które pomagają pielęgnować i chronić okolice intymne przed infekcjami dróg moczowych.

Cena sugerowana: 22,90 PLN / 180 ml

Chusteczki_intima

Naturaginum bio-intima: chusteczki do higieny intymnej  Chusteczki pielęgnują i chronią okolice intymne przed nawrotami infekcji. Nawilżają i łagodzą podrażnienia. To idealne rozwiązanie w czasie podróży i podczas korzystania z toalet publicznych, dlatego zawsze warto mieć je przy sobie. Wspomagają wzrost i odbudowę prawidłowej flory bakteryjnej. To jedyny tego rodzaju preparat na rynku! Zawiera specjalnie dobranie składniki, w tym antybakteryjną chlorheksydynę, które pomagają pielęgnować i chronić okolice intymne przed infekcjami dróg moczowych.

Cena sugerowana: 10,20 PLN / 20 szt.

Linia Naturaginum to naturalny wybór w kompleksowej ochronie dróg moczowych, do codziennego stosowania. Jeżeli jednak dojdzie do zakażenia, pamiętaj o zastosowaniu leku nr 1 w Polsce, bez recepty – uroFuraginum.

 

Możesz również polubić…