Nowości

Nawilżanie podstawą dbałości o skórę – Solvea

Problem suchej skóry jest powszechny wśród Polek. Przyczyna? Uwarunkowania  genetyczne, przemiany hormonalne, odwodnienie organizmu, a także… proces starzenia. Pamiętajmy, że do tego dochodzą jeszcze stałe czynniki zewnętrzne o różnym charakterze,  takie jak: promieniowanie UV, suche lub mroźne powietrze, zanieczyszczenia czy stres. Niestety zaniedbanie tego problemu powoduje jego systematyczne narastanie. Dlatego warto sięgnąć po profesjonalną apteczną kurację, aby przywrócić skórze optymalny poziom nawodnienia skóry. Właśnie w tym celu powstała marka Solvea, która koncentruje się na dostarczeniu jednej, ale najbardziej pożądanej funkcji – nawilżeniu.

Zdrowa skóra w najgłębszych swych warstwach zawiera ok 70% wody, a 13% w warstwie rogowej naskórka. Jeżeli z naskórka wyparowuje więcej wody niż dociera do jego głębszych warstw, skóra staje się odwodniona i sucha.. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że skutki deficytu nawilżenia działają lawinowo. Skóra staje się szorstka, nieprzyjemnie ściągnięta, zmęczona i podrażniona. Brakuje jej elastyczności, pojawiają się linie i zmarszczki, przez co traci swój zdrowy i promienny wygląd. Sucha skóra z oznakami spękania i łuszczenia jest jeszcze bardziej podatna na odparowanie wody i wtedy proces ten samoistnie się wzmacnia. Odwodnienie w efekcie prowadzi do zwiotczenia skóry i powstawania zmarszczek  W tym kontekście nie dziwi nikogo fakt, że nawilżenie stanowi jeden z najważniejszych elementów każdej odmładzającej kuracji kosmetycznej. Właśnie dlatego powstała linia kosmetyków Solvea.

Unikalny kompleks nawilżający w produktach Solvea zapewnia mistrzowska wielomolekułowa kompozycja oparta o:

  • TRI-molecule HYALURON ACID, który dzięki absorpcji dużych ilości wody, zwiększa objętość, dając efekt optycznego wypełnienia zmarszczek. Składnik ten działa ochronnie na włókna kolagenowe, przyczyniając się do zwiększenia jędrności skóry. Tworzy na powierzchni skóry subtelny wodny film o działaniu ochronnym. Zmniejsza istotnie odwodnienie skóry oraz chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki temu stabilizuje i przyspiesza regenerację naskórka, a także ułatwia innym składnikom aktywnym przenikanie w głąb skóry.
  • PryncipHyal SIGNAL10 – składnik ten gwarantuje potwierdzone w badaniach natychmiastowe i długotrwałe intensywne nawilżenie dzięki najmniejszej, a przez to najgłębiej penetrującej skórę, cząsteczce hialuronowej. Dzięki temu zapewnia silne uelastycznienie skóry.

 

  • HA-Tetr Aqua Film 4D – Tworzy na skórze warstwę 4D, silnie wspomagając funkcje ochronne naturalnej bariery naskórkowej przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Intensywnie zwiększa także stopień nawilżenia skóry. Dzięki zawartości innowacyjnej formy kwasu hialuronowego, zdolnego związać 2-3 razy więcej wody niż standardowy kwas hialuronowy, niezwykle efektywnie magazynuje wodę w skórze. Poprzez silną regenerację, normalizuje funkcje skóry i zapobiega nadmiernemu odparowaniu z niej wody.
  • Hydromanil – pod tą nazwą kryje się trójwymiarowa matryca polisacharydowa, zawierająca w sobie zawieszone mniejsze i większe naturalne cząstki nawilżające. System sekwencyjnego dostarczania czynników nawilżających do wnętrza warstwy rogowej sprawia, że cząstki uwalniają się stopniowo, zapewniając nie tylko natychmiastowy ale też i długotrwały efekt nawilżenia. Co więcej jego zdolność długotrwałej akumulacji wody oraz zahamowania ‘ucieczki’ wody ze skóry, wygładza i uelastycznia cerę.

W skład linii wchodzą: silnie nawilżające serum do twarzy, silnie nawilżający krem na dzień, intensywnie odbudowujący krem na noc, silnie nawilżające serum do ciała oraz  silnie nawilżające serum do rąk.

Produkty dostępne w aptekach oraz na www.mysolvea.com

Możesz również polubić…