Nowości

Nie bądź taka szorstka

Przyczyn szorstkiej skóry jest wiele, ale podstawowymi z nich są: zimno oraz niska wilgotność powietrza. Suchy, mroźny sezon mamy w pełni, lecz szorstkiej skóry można uniknąć. Przeczytaj, przetestuj i przejdź przez zimę gładko!

Zawsze warto najpierw ustalić, dlaczego skóra stała się szorstka. Może być to sprawka choroby (takie objawy występują na przykład przy egzemie i łuszczycy) predyspozycji genetycznych, niewłaściwej pielęgnacji skóry albo trudnych warunków zewnętrznych. Jeśli nie umiesz tego sama zdiagnozować, warto skonsultować się z dermatologiem.

Sama ze sobą

Na własną rękę warto zorganizować sobie program pielęgnacyjny, który na pewno nie pogorszy sytuacji, tylko dzień po dniu przywróci skórze naturalną gładkość.

Oczyszczanie to podstawa gładkości

Rób to dwutorowo. Po pierwsze trzeba usunąć zanieczyszczenia takie jak pot, brud czy resztki kosmetyków. Po drugie regularnie złuszczaj skórę, aby pozbyć się warstwy martwych komórek blokujących jej blask i uniemożliwiających składnikom aktywnym przenikanie do głębszych warstw naskórka. Możesz stosować produkty z kwasami (AHA, kwas glikolowy, mlekowy, BHA, a przy cerze mieszanej i tłustej także salicylowy) lub enzymatyczne. Nie sięgaj po mechaniczne scruby i peelingi, bo paradoksalnie mogą pogorszyć stan skóry. Dermatolodzy preferują złuszczanie chemiczne, ponieważ jest ono bardziej skuteczne i mniej agresywne.

Nawilżaj bez umiaru

Kosmetyki z odpowiednią kombinacją składników nawilżających (takich jak kwas hialuronowy czy gliceryna), a także składników okluzyjnych (lipidów, ceramidów), które zatrzymują nawilżenie, to złoty standard w utrzymaniu zdrowej, gładkiej skóry.

Wypróbuj:

Yoskine Glow Drops All-Day Hydrator Intensywnie Rozświetlający Hydrator w kroplach 139 zł/30 ml, który dosłownie wypełnia i nasyca skórę wilgocią. Pięknie rozświetla cerę, pozostawiają ją lekko połyskującą, jakby zroszoną mgiełką.

Perfecta Winter Care krem ochronny do cery naczynkowej 15,99 zł/50 mlo bogatej i odżywczej formule, wzmacnia dobroczynną mikroflorę skóry oraz wspiera jej odporność na bodźce zewnętrzne. Zawiera filtr SPF 20 oraz zielony pigment maskujący zaczerwienienia.

Głęboka poprawa

Nasza dieta jest dziś bardziej uboga w składniki odżywcze, a zanieczyszczenie środowiska
i wysoki poziom stresu jakiego doświadczamy na co dzień dodatkowo pogarszają kondycję całego organizmu. Skóra nie jest tu wyjątkiem. Suplementacja potwierdzona badaniami klinicznymi i najlepiej: zasugerowana przez lekarza specjalistę może rozwiązać wiele problemów, także urodowych. Dlatego dbanie o skórę także od wewnątrz i wzmacnianie jej, szczególnie w momentach kryzysowych lub trudnych warunkach pogodowych, jest doskonałym pomysłem.

Wypróbuj:

Medilâge anti âge 390 zł/90 kapsułek, metodę suplementacji mającą formułę łączącą
dwa opatentowane składniki. AstaPure®Arava i TetraSOD® poprawiają nawilżenie
i elastyczność skóry, a przez to radykalnie wpływają na zmniejszenie liczby zmarszczek.

Możesz również polubić…