Nowości

Nie pozwól, aby ból gardła zepsuł wspólne chwile z najbliższymi.

Zima to czas, który sprzyja umacnianiu więzi z najbliższymi. Wyjazd na narty, wyjście na łyżwy, sanki, czy też wspólne gotowanie lub wieczorne oglądanie filmu w domowym zaciszu to tylko niektóre aktywności. Niezależnie od tego, co wybierzesz, jedno jest pewne: są to chwile wyjątkowe, które spędzasz z tymi, na których najbardziej Ci zależy! Mamy okazję spokojnie porozmawiać, zjeść wspólny posiłek, oderwać się od codzienności. Nie pozwól, aby ból gardła zepsuł te momenty!

Tantum Verde - smaki

Pomyśl o sobie i najbliższych

W okresie zimowym wyraźnie wzrasta liczba przeziębień i infekcji gardła. Gdy temperatura za oknem spada, nasza odporność również, w wyniku czego organizm jest bardziej narażony na ataki wirusów. Niektórzy z nas są bardziej niż inni podatni na infekcje i przeziębiają się niemal przy każdej okazji. O wiele łatwiej o to, gdy jesteśmy przemęczeni fizycznie lub emocjonalnie. Stres oraz niewłaściwy sposób odżywiania mogą skutkować zwiększoną skłonnością do zachorowań. Nie pozwól, aby ból gardła pokrzyżował twoje plany – dla najbliższych jesteś nie do zastąpienia! Wystarczy kilka kroków, by w znacznym stopniu wzmocnić organizm i skuteczniej radzić sobie z infekcjami. Po pierwsze – dieta. Zadbaj, aby posiłki były odżywcze i zbilansowane, ale nie ciężkostrawne. W codziennym menu nie powinno zabraknąć naturalnych  składników takich jak imbir, czosnek czy miód, a także owoców i warzyw, będących skarbnicą witaminy C m.in. natka pietruszki, owoce aronii czy jarmuż. Po drugie – dbaj o równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Wypoczęty  organizm znacznie szybciej zwalczy wirusy. Jeśli to możliwe, poświęć więcej czasu na relaks, nie narzucaj sobie zbyt wielu obowiązków.

W sezonie zimowym bardzo ważny jest również odpowiedni ubiór.

Sam fakt przemarznięcia lub przemoknięcia nie wywoła przeziębienia, ale sprawi, że przechłodzony organizm będzie bardziej podatny na infekcje. Dlatego zwróć szczególną uwagę na ubiór, zwłaszcza gdy np. wychodzisz z sauny lub basenu. Jeżeli już naprawdę musisz wyjść z lekko wilgotnymi włosami – zwiąż je w kok i ukryj pod grubą czapką.

Równie ważne jest unikanie szybkich zmian temperatur. Bardzo często dzieje się tak, kiedy wchodzimy do budynku i wychodzimy z niego, np. z centrum handlowego lub biura. Najlepiej ubierać się wtedy na tzw. „cebulkę”.

Wirusy, które wywołują u ludzi grypę, najczęściej przenoszone są w powietrzu drogą kropelkową. Dlatego, jeżeli przebywamy w jednym pomieszczeniu z osobą chorą, powinniśmy dbać o właściwy obieg powietrza, czyli wietrzenie. Dotyczy to również samochodu – przed wyłączeniem silnika przewietrz samochód przez około minutę. Dodatkowy plus zauważą osoby, które trzymają auto na zewnątrz – szyba nie będzie zaparowana!

Zaczyna się niepozornie

Gdy czujesz, że „coś” cię bierze, zacznij od razu działać. Nie czekaj aż choroba się rozwinie i zmusi do pozostania przez kilka dni w łóżku. Infekcja gardła zaczyna się już w momencie uczucia dyskomfortu. Suchość, drapanie, łaskotanie w gardle – to objawy, które łatwo przeoczyć, ale wtedy należy już działać. Aby szybko załagodzić poczucie dyskomfortu pij dużo wody, dzięki czemu nawilżysz śluzówkę. Zrób sobie gorącą kąpiel, to zwiększy szanse na zahamowanie  rozwoju infekcji. Nim położysz się pod ciepłym kocem ze szklanką gorącej herbaty z sokiem malinowym, włóż grube skarpety. To też czas na sięgnięcie po skuteczny lek – pastylki na ból gardła.

Smaczne rozwiązanie na ból gardła

Pastylki do ssania Tantum Verde są smacznym rozwiązaniem na ból gardła. Ich skuteczność została stwierdzona na każdym etapie choroby gardła. Tantum Verde gasi stan zapalny, znieczula gardło i usuwa ból. Atutem pastylek Tantum Verde, który wyróżnia je na tle konkurencji, jest zawartość benzydaminy. Substancja ta wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne oraz miejscowo znieczulające. Co ważne – benzydamina jest bezpieczna i dlatego mogą ją stosować również dzieci. Pastylki do ssania Tantum Verde, ze względu na formę podania, można stosować  od 6 roku życia. Skuteczność substancji została potwierdzona w licznych testach klinicznych.

 TV-pastylki do ssania

Dodatkowym, ważnym atutem pastylek do ssania Tantum Verde jest szeroki wybór smaków: miętowy, cytrynowy, miodowo-pomarańczowy i eukaliptusowy. Sięgnij po swój ulubiony!

Pastylki niczym dropsy, pakowane są w oddzielne papierki, dlatego bez problemu możesz zabrać je na wyjazd. Higienicznie zapakowane nie zajmą w apteczce wiele miejsca, a mogą okazać się niezbędne. Chyba nie chcesz aby twoim jedynym wspomnieniem z wyjazdu był właśnie ból gardła?

Dystrybutor: Angelini Pharma Polska

Cena: cena detal. za op. 20 past. : ok. 18 zł

OTC –  produkty lecznicze wydawane bez recepty.

Tantum Verde  smak miętowy, Benzydamini hydrochloridum 3mg, pastylki twarde. Dwuwklęsłe pastylki koloru zielonego o smaku miętowym.

Tantum Verde  smak cytrynowy, Benzydamini hydrochloridum 3mg, pastylki twarde. Dwuwklęsłe pastylki koloru żółtego o smaku cytrynowym.

Tantum Verde  smak miodowo-pomarańczowy, Benzydamini hydrochloridum 3mg, pastylki twarde. Dwuwklęsłe pastylki koloru żółto-pomarańczowego o smaku miodowo-pomarańczowym.

Tantum Verde  smak eukaliptusowy, Benzydamini hydrochloridum 3mg, pastylki twarde. Dwuwklęsłe pastylki koloru ciemnozielonego o smaku eukaliptusowym.

Wskazania: Produkty lecznicze stosuje się do leczenia dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania: Produkty lecznicze  są przeciwwskazane u pacjentów z nadwrażliwością na substancję czynną lub substancje pomocnicze wchodzące w ich skład  a także w przypadku Tantum Verde  smak miętowy i Tantum Verde  smak cytrynowy u  pacjentów z fenyloketonurią (ze względu na zawartość aspartamu).

Podmiot odpowiedzialny:Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A. Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy.

Kilka praktycznych porad jak uchronić się przed bólem gardła: 

  • Chroń drogi oddechowe. Zawsze oddychaj przez nos, a nie przez usta.
  • Jeżeli pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeniu pij dużo wody – zapobiegnie to wysychaniu śluzówki i jej podrażnieniom.
  • Unikaj zarówno  przegrzania jak i wyziębienia organizmu. Ubieraj się na tzw. cebulkę.
  • Reaguj na pierwsze symptomy infekcji. Niewielka chrypka czy łaskotanie w gardle to zwykle znak ostrzegawczy, że dzieje się coś złego.
  • Myj ręce bardzo często, gdyż wirusy gównie przenoszone są przez dotyk.

Możesz również polubić…