Firma Joanna, która od dekad specjalizuje się w pielęgnacji, koloryzacji oraz stylizacji włosów, to wielkie doświadczenie i… zawsze młody duch. Dowód? Gumowy żel, pasta, serum oraz spray ochronny do włosów z serii Niezłe Ziółko – z unikatową formułą wykorzystującą wyciąg z konopi i olej konopny.

Marki Joanna przedstawiać nie trzeba. Od ponad 40 lat oferuje popularne, starannie opracowane i skuteczne, a przy tym bardzo atrakcyjne cenowo kosmetyki do włosów. Jako doświadczona firma korzysta ze sprawdzonych receptur, wciąż jednak szuka także innowacji. Najnowsze z nich wykorzystują nawilżające właściwości konopi. Pojawiły się właśnie na rynku w serii Niezłe Ziółko.

Linia obejmuje 4 kosmetyki. Pierwszy z nich to Gumowy Żel Stawia na Maksa. Preparat o dużej sile działania wystarczy w niewielkiej ilości rozprowadzić po suchych lub wilgotnych włosach, a potem zupełnie swobodnie je ułożyć, aby uzyskać ekstremalnie trwałą fryzurę – niezmienną przez cały dzień. Opakowanie o pojemności 150g – ok. 10 zł.

Pasta Tworzy Chaos to druga pozycja w serii. Niewielką ilość preparatu rozciera się w dłoniach i nakłada na suche lub wilgotne włosy, a potem stylizuje. W odróżnieni od żelu pasta oferuje elastyczne utrwalenie. Co to znaczy? Pozwala nie tylko swobodnie układać fryzurę, ale również przemodelowywać ją w ciągu dnia. Dlatego jest najlepszym wyborem dla osób lubiących często zmieniać wygląd lub bawić się włosami. Okazuje się nieoceniona również w chłodnej porze roku, gdy włosy regularnie znikają pod czapką i wyłaniają się spod niej. W tym przypadku bez trudu będzie można przywrócić im wymarzony układ. Opakowanie o pojemności 100g – ok. 12 zł.

Kolejny preparat z linii Niezłe Ziółko to Termoochronny Spray Chroni Niezależność, wystarczy rozpylić na umytych, wilgotnych włosach, aby nawilżyć je i zabezpieczyć przed niszczącym wpływem prostownicy albo gorącego strumienia suszarki. Spray sprawia też, że po stylizacji włosy są gładkie oraz pełne blasku. Dzięki temu można je starannie układać bez obaw o uszkodzenie. Opakowanie 150ml – ok. 13 zł.

Zaawansowaną ochronę włosów oferuje Wygładzające Serum Czyste Zioło. O ile we wcześniej zaprezentowanych preparatach występuje wyciąg z konopi, o tyle tu receptura bazuje na oleju konopnym. Podobnie jak inne olejki zawarte w składzie serum, składnik ten pielęgnuje włosy, nawilża je, odżywia i wspomaga regenerację. Pozwala też uwolnić się od problemu matowych lub puszących się włosów. Regularnie stosowany poprawia ich kondycję i to bez uczucia tłustości. Chcąc uzyskać najlepszy efekt, serum należy nakładać na suche albo wilgotne włosy (same końcówki lub większe partie) tak, by ominąć skórę głowy – aby jej nie obciążać. Opakowanie 30ml – ok. 22 zł.

Dobroczynne właściwości konopi są coraz częściej wykorzystywane w medycynie. W wielu krajach świata ma też zastosowania relaksacyjne, a w Polsce obecnie pozwala poczuć się dobrze za sprawą idealnego wyglądu. Właśnie taki jest cel serii Niezłe Ziółko. Więcej na ten temat na stronie www.joanna.pl