Nowości

Nivelazione Skin Therapy SUN. Ochrona przeciwsłoneczna dla całej rodziny na cały rok!

Majówka już za nami, zatem sezon przedłużanych weekendów, spontanicznych wypadów na tzw. city-break oraz, oczywiście, klasycznych planów urlopowych można uznać za oficjalnie rozpoczęty. Jak co roku, życząc fantastycznej zabawy, przypominamy, że „nie ma wakacji od UV pielęgnacji” i dlatego bez względu na destynację oraz termin wyjazdu, należy mieć pod ręką preparaty z filtrem. Szeroką gamę produktów „na słońce” ma w swojej ofercie Instytut Dermokosmetyków Ideepharm, którego linia Nivelazione Skin Therapy SUN gwarantuje ochronę przeciwsłoneczną dla całej rodziny.

Codzienna porcja promieniowania UV jest ludziom niezbędna do życia. I nie jest to sformułowanie na wyrost, ponieważ to właśnie dzięki słońcu organizm wytwarza witaminę D. Syntetyzowana w skórze pod działaniem promieni ultrafioletowych, bierze udział w wielu ważnych procesach fizjologicznych. Odpowiada m. in. za regulację gospodarki wapniowo-fosforanowej, a także wzmacnia odporność oraz mineralizuje zęby i kości. Jednocześnie należy pamiętać, że każda dawka promieniowania UV ma zabójczy wpływ na komórki i tkanki, bo opalenizna to nic innego jak forma poparzenia, która przyspiesza procesy starzenia, a nawet prowadzić może do zmian nowotworowych. Jak więc pogodzić te dwie strony słońca – korzystną dla organizmu z groźną dla zdrowia? Warto postawić granicę w postaci odpowiedniego „preparatu na słońce”, dobranego do wieku danej osoby oraz potrzeb jego skóry.

Bezpieczny romans ze słońcem jest możliwy!

Ochrona przeciwsłoneczna jest konieczna przez cały rok – ta kwestia nie ulega żadnej dyskusji. Oczywiście w upalny dzień, gdy na niebie nie ma ani jednej chmurki, wydaje nam się, że słońce działa najsilniej – przecież czujemy ciepło, a skóra zmienia odcień. To sprawka promieni UVB, które nie są tak groźne, jak promienie UVA – „działające” o każdej porze roku, wnikające głęboko w skórę i, co najgorsze, nieodczuwalne. Dlatego tak istotne jest, aby poziom ochrony UV dostosować do stanu skóry, swojej lokalizacji oraz warunków atmosferycznych. Warto również pamiętać, że dla skóry nie ma znaczenia, czy jesteśmy na tropikalnej wyspie czy biegamy po mieście załatwiając sprawunki – może się opalić w każdych okolicznościach przyrody, a od nas tylko zależy, jakie będą tego konsekwencje.

W szerokiej ofercie linii Nivelazione Skin Therapy SUN znajdziemy m. in.:

Nivelazione Skin Therapy SUN Barierowy krem ochronny do twarzy SPF 50+
FORMUŁA ANTI-AGE + WITAMINY E i PP + FAKTOR OCHRONNY SPF 50+

Preparat zawiera fotostabilne filtry UVA i UVB, dzięki czemu zapewnia wysoką ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, tym samym zmniejszając ryzyko powstawania przebarwień. Innowacyjna formuła anti-age zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry wywołanemu nadmierną ekspozycją na słońce, a bogata receptura z zawartością witaminy E i PP regeneruje skórę oraz łagodzi i koi podrażnienia. Krem poprawia poziom nawilżenia i natłuszczenia, nadaje miękkość i gładkość. Produkt posiada lekką konsystencję, dzięki czemu łatwo się rozprowadza i szybko się wchłania.

Nivelazione Skin Therapy SUN Wodoodporne mleczko do opalania dla dzieci SPF 50
HIPOALERGICZNA FORMUŁA BEZ KOMPOZYCJI ZAPCHOWEJ + PANTENOL I ALANTOINA + FAKTOR OCHRONNY SPF 50

Preparat rekomendowany jest do stosowania od 1. roku życia, którego delikatna i hipoalergiczna formuła, bez zawartości kompozycji zapachowych, stworzona została z myślą o wrażliwej skórze dziecka. Mleczko zawiera fotostabilne filtry UVA i UVB oraz pozostawia na skórze optymalny film, zapewniając ochronę przeciwsłoneczną nawet podczas kąpieli, a nietłusta konsystencja zmniejsza podatność na przyklejanie się piasku. Ponadto w składzie znajdują się pantenol i alantoina – składniki aktywne znane ze swych właściwości łagodzących. Wygodne podanie preparatu w postaci sprayu umożliwia dokładną i szybką aplikację.

Nivelazione Skin Therapy SUN Ochronny olejek SPF 20 z przyspieszaczem opalania
TANNING BOOSTER + OLEJ BURITI + WITAMINA E + FAKTOR OCHRONNY SPF 20

To ochronny olejek z przyspieszaczem opalania z olejem buriti i witaminą E, który szczególnie polecany jest dla osób o skórze normalnej i średniej karnacji. Preparat chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB, a jego innowacyjna formuła TANNING BOOSTER stymuluje proces melanogenezy, co przyczynia się do efektywniejszego opalania. Sucha formuła olejku zapewnia komfort i wygodę stosowania, zapobiegając nadmiernemu przywieraniu piasku.

Nivelazione Skin Therapy SUN Barierowy krem ochronny do twarzy SPF 50+: 25,50 zł/ 50 ml

Nivelazione Skin Therapy SUN Wodoodporne mleczko do opalania dla dzieci SPF 50: 27,50 zł/ 150 ml

Nivelazione Skin Therapy SUN Ochronny olejek SPF 20 z przyspieszaczem opalania: 27,50 zł/ 150 ml

Możesz również polubić…