Nowości

Nowy wymiar oczyszczania – Balancing Cleansing Emulsion ZO® SKIN HEALTH

Według filozofii dr. Zein’a Ogabi, oczyszczanie to pierwszy i niezbędny krok w codziennej pielęgnacji do osiągnięcia zdrowej skóry. Nawet ta najdelikatniejsza potrzebuje codziennego dokładnego oczyszczania. A ze względu na skłonność do podrażnień, znalezienie odpowiedniego produktu pozostaje wyzwaniem. Marka ZO® Skin Health wychodzi naprzeciw jej potrzebom i wprowadza nową emulsję oczyszczającą – BALANCING CLEANSING EMULSION.

Kiedy wiodące marki kosmetyczne skupiają się na tworzeniu ‘idealnych’ serum lub ‘cofających czas’ kremów, marka ZO przypomina, że podstawą skutecznej pielęgnacji twarzy jest jej regularne i dokładne oczyszczanie. Niełatwo jest znaleźć preparat, którego działanie jest tak wielokierunkowe – oczyszcza dokładnie, ale delikatnie, by nie podrażniać i nie naruszyć bariery ochronnej skóry. Usuwa makijażu, w tym makijaż oczu, dając pełen komfort stosowania. Pielęgnuje i jest przyjemny w użyciu. Dodatkowo, łatwo się spłukuje.

ZO® Skin Health przedstawia nowość, kolejny preparat w gamie Getting Skin Ready – emulsję Balancing Cleansing Emulsion.

BALANCING CLEANSING EMULSION

Toemulsja oczyszczająca, która w odróżnieniu od tradycyjnych roztworów środków powierzchniowo czynnych, zawiera stabilny układ dyspersji oleju w wodzie. Skutecznie emulguje, a następnie przy pomocy wody usuwa zanieczyszczenia oraz sebum. Myjąc, zachowuje działanie emoliencyjne i łagodzące. Balansująca emulsja oczyszczająca posiada innowacyjną konsystencję żelu, zmieniającego się w mleczko. W kontakcie z suchą skórą kremowa żelowa formuła rozpływa się, rozpuszczając makijaż i zanieczyszczenia bez uszkadzania bariery ochronnej skóry. Po zwilżeniu wodą żel zmienia się w płynne, łatwe do spłukania mleczko. By uniknąć wszelkich podrażnień, wykorzystuje niepieniącą
się technologię oczyszczania.

Ma korzystny, potwierdzony w badaniach klinicznych wpływ na barierę skórną. Jest na tyle delikatna, że będzie idealnym wyborem dla skóry bardzo wrażliwej, skłonnej do atopii i po zabiegach medycyny estetycznej. Dzięki drogocennym składnikom aktywnym łagodzi podrażnienia, uelastycznia i wzmacnia skórę.

ZO® Skin Health Balancing Cleansing Emulsion

Cena: 270 zł

Pojemność: 200 ml

Zawiera:

Lekkie emolienty – kompozycja składników o strukturze mimetycznej względem lipidów naskórkowych skutecznie pielęgnuje i chroni barierę ochronną, oczyszczając bez uczucia napięcia i dyskomfortu

Surfaktanty emulgujące pochodzenia cukrowego – wyjątkowo łagodne, niepieniące się środki myjące o delikatnym działaniu, usuwają wszelkie zanieczyszczenia bez naruszania bariery ochronnej skóry,

Bisabolol + ekstrakt z ziaren owsa – substancje o silnym działaniu kojącym, wyraźnie zmniejszające zaczerwienienie i świąd oraz ograniczają reaktywność skóry

Preparat nie zawiera siarczanów, substancji zapachowych ani barwników.

Stosowanie:

1. Nałóż Balancing Cleansing Emulsion na suchą skórę.

2. Wmasuj kolistymi ruchami w skórę twarzy i wokół oczu. W kontakcie ze skórą, żelowa formuła preparatu zaczyna się ‘rozpuszczać’ i usuwać zanieczyszczenia.

3. Aktywuj proces oczyszczania wodą, aby przekształcić preparat w łatwą do spłukania mleczną emulsję. Następnie dokładnie spłucz wodą i osusz twarz ręcznikiem.

4. Balancing Cleansing Emulsion może być stosowana jako wstępne oczyszczanie dla skóry niewrażliwej bądź podrażnionej w celu usunięcia makijażu. Następnie należy zastosować wybrany preparat oczyszczający: Gentle Cleanser, Exfoliating Cleanser lub Hydrating Cleanser

W badaniu klinicznym przeprowadzonym przez niezależny podmiot zewnętrzny wykazano istotną statystycznie skuteczność preparatu Balancing Cleansing Emulsion w zakresie wzmacniania bariery naskórkowej i przeciwdziałania utracie wody nawet do 8 godzin.

PROTOKÓŁ: Niezależne badanie kliniczne z udziałem 21 pacjentek mające na celu ocenę przeznaskórkowej utraty wody po jednokrotnym zastosowaniu produktu Balancing Cleansing Emulsion. W badaniu uczestniczyły kobiety w wieku 23-69 lat. Badanie przeprowadzono z użyciem narzędzia VapoMeter® służącego do pomiaru szybkości parowania wody ze skóry. Niższe wartości pomiarów wskazują na sprawniejsze działanie bariery ochronnej skóry

W prowadzonym przez dermatologów kontrolowanym badaniu oceniającym bezpieczeństwo stosowania preparatu u pacjentek po zabiegach mezoterapii mikroigłowej, nie zaobserwowano podrażnień ani wrażliwości skóry u uczestniczek, u których po 3 zabiegach zastosowano Balancing Cleansing Emulsion w porównaniu z grupą, u której przeprowadzono wyłącznie zabiegi.

PROTOKÓŁ: Jednoośrodkowe, kontrolowane badanie kliniczne z udziałem 15 pacjentek mające na celu ocenę bezpieczeństwa stosowania produktu Balancing Cleansing Emulsion po 3 zabiegach mezoterapii mikroigłowej przeprowadzonych w ciągu 57 dni. W badaniu uczestniczyły kobiety w wieku 18-70 lat o fototypie I-IV w skali Fitzpatricka.

W badaniach klinicznych:

  • 100% uczestniczek twierdziło, że skóra po użyciu emulsji jest miękka i nawilżona
  • 92% było zdania, że skóra jest dokładnie oczyszczona z makijażu, filtrów przeciwsłonecznych i innych zanieczyszczeń
  • 100% zgłaszało brak zaczerwienienia i podrażnień skóry
  • 100% odczuwało po użyciu emulsji przyjemne uczucie komfortu
  • 92% deklarowało, że emulsja koi skórę poddaną działaniu niekorzystnych czynników

PROTOKÓŁ: Dwutygodniowe badanie kliniczne z udziałem 24 pacjentek mające na celu ocenę potencjału działania produktu Balancing Cleansing Emulsion. W badaniu uczestniczyły kobiety w wieku 21-60 lat o fototypie II-IV w skali Fitzpatricka.

Możesz również polubić…