Dla mam,Nowości

Oktaba – Dotyk natury. Masuj, joguj i relaksuj swoją twarz

Choć relaks to dobro deficytowe, to Katarzyna Kaczan – Oktaba – instruktorka jogi twarzy udowadnia, że każda kobieta ma je pod ręką. Dosłownie i w przenośni. Ta naturalna metoda odmładzania wzmacnia mięśnie mimiczne, poprawia dotlenienie i odżywienie tkanek, spłyca zmarszczki, co w efekcie przywraca twarzy młodzieńczy blask.

Oktaba Dotyk Natury to nowoczesna marka osobista, której twórczyni – Katarzyna Kaczan – Oktaba  dzieli się wiedzą, motywuje i zachęca do wspólnej jogi twarzy, będącej częścią holistycznej, w 100% naturalnej troski o zdrowie i urodę. To także starannie dobrane botaniczne kosmetyki oraz akcesoria, które są przydatne w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych.

Obserwuję z boku procesy starzenia, ale także w nich uczestniczę. Lata temu, poszukując metod naturalnego odmładzania w każdej możliwej postaci, trafiłam na jogę twarzy, która zawładnęła mną bez reszty. Nieustannie trenuję ją na sobie i jednocześnie chcę zarażać nią kobiety w każdym wieku, bo na tę aktywność nigdy nie jest za późno” – wyjaśnia Katarzyna i dodaje: „Joga twarzy to synergia automasażu oraz ćwiczeń twarzy, szyi i dekoltu. Ich celem jest wprawienie w ruch mięśni mimicznych i rozluźnienie ich. Wystarczy kilkanaście minut dziennie w ciągu całego dnia, aby uzyskać widoczny efekt wygładzenia zmarszczek i napięcia skóry.  

Joga twarzy jest bezpieczną , naturalną metodą odmładzania  dla każdego i w każdym wieku. Jej idealnym dopełnieniem jest kinezjotaping, który także można praktykować samodzielnie w zaciszu własnego domu. Aby jednak zabiegi te przyniosły oczekiwane efekty, warto skorzystać z wiedzy doświadczonej instruktorki.

Katarzyna Kaczan – Oktaba jest autorką kursów, webinarów oraz e-booków o naturalnych metodach pielęgnacji twarzy, które są zebrane w przestrzeni online, pod adresem: www.oktabajoga.pl

O Jodze Twarzy najlepiej opowiada Katarzyna Kaczan – Oktaba. 

Czym jest Joga Twarzy?

Joga Twarzy to przede wszystkim ćwiczenia mięśni mimicznych, połączone z automasażem relaksującym, a także nauką oddechu. Można również potraktować jako  holistyczne podejście do organizmu jako do całości, to styl życia, uważność na co dzień dla ciała i jego potrzeb. Jednym słowem dbanie o siebie pod każdym kątem, nie tylko wizualnym, ale też duchowym.

Czy Joga Twarzy jest odpowiednia dla każdego?

Każdy, bez względu na wiek, płeć czy rodzaj skóry może praktykować jogę twarzy, ale nie jest to metoda dla osób, które oczekują natychmiastowych rezultatów. Efekt ćwiczeń nie jest tak spektakularny jak inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej czy operacja plastyczna. Aby zobaczyć zmiany, trzeba praktykować regularnie, ruszać twarzą przy każdej sprzyjającej okazji. Im bardziej zdyscyplinowana osoba, tym więcej pozytywnych rezultatów zauważy. Bardzo ważne jest aby pierwsze lekcje odbyć pod okiem instruktora – to pozwoli zdobyć odpowiednią porcję wiedzy, poznać zasady oraz uniknąć błędów podczas samodzielnej praktyki.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki regularnej jodze twarzy?

Jest wiele dobrodziejstw płynących z praktykowania jogi twarzy, zarówno tych urodowych,  jak i zdrowotnych. To, co zauważalne” gołym okiem” to m.in.: spłycenie zmarszczek, ujędrnienie skóry twarzy, poprawa owalu i likwidacja drugiego podbródka. Jeśli natomiast chrupie nam coś w stawie skroniowo-żuchwowym, a u stomatologa nie możemy swobodnie otworzyć buzi, to jest to problem zdrowotny, będący prawdopodobnie wynikiem przykurczu żwacza, który może skutkować także problemami ze zgryzem, zbyt szybkim ścieraniem zębów i bruksizmem – czyli zgrzytaniem zębami. Rozwiązaniem jest tu joga twarzy, która pozwala zrelaksować ten mięsień i pozbyć się dolegliwości. Opadające powieki są nie tylko defektem urodowym, lecz mają przede wszystkim wpływ na komfort widzenia. Wzmocnienie mięśni okrężnych oczu i mięśni czoła pomoże opóźnić lub nawet uniknąć interwencji chirurgicznej.

Jak długo utrzymują się efekty?

Tak długo, jak długo trwa praktyka jogi twarzy. Zadowalające efekty nie są dane na zawsze. Aby je utrzymać, należy ćwiczyć codziennie. Twarz to ponad 50 mięśni mimicznych, które starzeją się szybciej niż inne partie ciała. Utrata ich sprawności powoduje zaburzenie owalu twarzy i powołanie do życia całego zwierzyńca: chomiki/buldogi ( zwisy na linii żuchwy), kurze łapki (wokół  oczu),  lwie zmarszczki ( bruzdy między brwiami) i inne niedoskonałości. Na mięśnie zadziała tylko ruch, tak jak na wszystkie inne mięśnie ciała. Regularne, kilkuminutowe, codzienne ćwiczenia to bezpieczna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów. Joga twarzy to zatem więcej niż tylko masaż. To najbardziej naturalny  sposób na prawidłową postawę, młodszy wygląd i psychiczne odprężenie.

Możesz również polubić…