Nowości

OMO odkodowane – sprawdź, jak odpowiednio dobrać odżywkę!

Metoda OMO to rytuał pielęgnacyjny, który całkowicie odmienia wygląd włosów. To także ratunek dla zniszczonych, kręconych, rozjaśnianych czy puszących się włosów. Nic więc dziwnego, że to właśnie w ten sposób dbają o swoje włosy prawdziwe włosomaniaczki. OMO to skrót od słów: odżywka-mycie-odżywka, co oznacza, że ten rytuał pielęgnacyjny opiera się o minimum trzy produkty, w którym kluczową rolę, obok szamponu, odgrywają aż dwie odżywki. Aby w pełni cieszyć się spektakularnymi efektami OMO, należy więc odpowiednio dobrać odżywkę. To właśnie w odżywianiu tkwi sekret skuteczności tego domowego zabiegu. Czym się kierować przy jej wyborze, na co zwrócić uwagę? Sprawdź! Marka OnlyBio.life odkodowuje OMO!

Kluczem do właściwej pielęgnacji włosów jest pełna odpowiedź na ich wszystkie potrzeby. Rytuał pielęgnacyjny OMO zaczynamy od zmoczenia włosów i nałożenia pierwszej odżywki poniżej linii uszu. Po upływie kilku minut, bez spłukiwania pierwszej odżywki, delikatnie myjemy włosy szamponem i spłukujemy całość. Na koniec nakładamy drugą odżywkę, czekamy chwilę i spłukujemy. Tak przeprowadzony rytuał mycia włosów zapewni ich optymalne odżywienie, nawilżenie i gładkość, a zarazem nie uszkodzi włosów, często suchych i zniszczonych. Przed zastosowaniem metody OMO warto jednak zrobić diagnozę stanu swoich włosów i skóry głowy, która pozwoli dobrać odpowiednie produkty.

Punkt pierwszy: diagnoza!

W świadomej pielęgnacji włosów zaczynamy od podstaw, czyli od sprawdzenia stanu skóry głowy – dobór produktów należy dostosować także do jej kondycji. Warto też zwrócić uwagę, czy nasza skóra ma skłonności do podrażnień, zaczerwienień, swędzenia

Tajemnica równowagi PEH, czyli odżywianie

Niezwykle istotna dla pięknych włosów jest także równowaga składnikowa. Nasze włosy potrzebują takiego zróżnicowania i odpowiedniego odżywienia, tak jak nasz organizm potrzebuje potrzebne pewnych elementów do poprawnego funkcjonowania. Dla zdrowego wzrostu włosy potrzebują kompletu składników odżywczych: protein, emolinetów i humektantów (PEH), których balans wygładzi włos, domknie łuskę czy wydobędzie skręt. Pielęgnacja oparta na równowadze PEH pozostawia włosy w idealnej kondycji – efekt to błyszczące, sypkie, miękkie i elastyczne, wyglądają zdrowo, nie kruszą się i nie łamią. Przy takiej pielęgnacji włosy dają z siebie wszystko, co najlepsze, a z czasem robią się mniej wymagające.

Od O do O, czyli podwójne odżywienie

W pierwszym etapie OMO – w zależności od kondycji włosów – nakładamy na włosy poniżej uszu odżywkę proteinową bądź humektantową. Następnie, kiedy odżywka w dalszym ciągu jest na włosach, delikatnie, bez zbędnego tarcia należy umyć skórę głowy. Po spłukaniu czas na nałożenie drugiej odżywki na włosy. Kluczowe jest jednak to, żeby nie nakładać tej samej odżywki przed i po myciu. Dla uzyskania równowagi PEH należy używać odżywek o różnym działaniu. Opowiednie odżywki do metody OMO – humektantową, emolietnową i proteinową – znajdziesz w portfolio marki OnlyBio (Hair in Balance by ONLYBIO).

Właściwą diagnozę, określenie porowatości włosów i dopasowanie zestawu produktów do pielęgnacji włosów umożliwi także uzupełnienie quizu na stronie https://onlybio.life/quiz/.

Możesz również polubić…