Nowości

Pełne kolorów Targi LOOK i beautyVISION 2019

Za nami dwa intensywne dni największych w Polsce targów fryzjersko-kosmetycznych, które zamieniły teren Międzynarodowych Targów Poznańskich w prawdziwy, kosmetyczny raj. Konkursy, warsztaty, profesjonalne produkty i sprzęt, a także liczne stoiska z niesamowitymi ekspertami, przyciągnęy w tym roku ponad 18,5 tysiąca zwiedzających.

Jak co roku, w targach LOOK i beautyVISION udział wzięły tysiące osób, które na co dzień profesjonalnie zajmują się fryzjerstwem i kosmetyką. Najbardziej znane firmy urodowe z różnych stron świata inspirowały trendami oraz produktowymi perełkami, które można było kupić bezpośrednio na stoiskach. Można było również przetestować różne nowości, które niejednokrotnie miały wówczas swoją premierę. Nie zabrakło konkursów z cennymi nagrodami i pełnej determinacji walki o podium!

Bogaty program wydarzeń zachęcił fryzjerów i kosmetyczki z całej Polski do odwiedzin stolicy wielkopolski, gdzie mieli oni okazję do rozwijania swoich umiejętności oraz poszerzania wiedzy teoretycznej. Najbardziej widowiskowe pokazy miały miejsce w samym sercu targów – na Scenie Głównej.

Ring barberski

Niewątpliwie największą furorę wśród wszystkich wydarzeń zrobiły pierwsze w Polsce Mistrzostwa w Goleniu Twarzy na Mokro. Ich organizatorem był Rafał Lewandowski, który sam zdobył ten tytuł w Szkocji, gdzie na co dzień prowadzi swój BarberShop. Spośród wielu kandydatów, na ringu zmierzyło się 8 najlepszych barberów, a zwycięzcą został 16-letni Nikodem Szulc, rozkładając na łopatki swoich rywali. Prócz prestiżowego tytułu i cennych nagród, otrzymał prawdziwy, mistrzowski pas bokserski!

W strefie HAIR SCHOOL, barberzy prezentowali również najnowsze techniki cięcia oraz dyskutowali na temat nowinek w zawodzie oraz produktów, z którymi można było zapoznać się na stoiskach barberskich.

KREATOR

Fryzjerstwo jako sztukę przez duże „S” pokazał artystyczny konkurs KREATOR, którego motywem przewodnim. Motywem przewodnim w trzech konkurencjach był„Rajski ptak”. Uczestnicy przekazali tę ideę w swoich pracach najlepiej jak tylko się dało! Były emocje, łzy i moc kolorów, a pomysły osób startujących w konkursie przeszły najśmielsze oczekiwania jury. Laureatką głównej nagrody została Magdalena Kapelan i jej interpretacja rajskiego ptaka w odcieniach żółtego i brązu.

Master Of Beauty

Ogromne emocje przyniosły również Otwarte Mistrzostwa Polski Fryzjersko-Kosmetyczne, organizowany przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Związek Rzemiosła Polskiego.  Od lat zwycięzcy tego konkursu rozpoczynają ogromną karierę, a udział w wydarzeniu to dla nich początek, który ma wpływ na ich dalsze losy. Jeśli jesteście ciekawi, kto został tegorocznym mistrzem we fryzjerstwie, makijażu, przedłużaniu i zagęszczaniu włosów oraz barberingu, zachęcamy do zapoznania się z wynikami: www.crr.com.pl.

Urodowy raj

Targi LOOK i beautyVISION po raz kolejny zostały umiejscowione w pięciu pawilonach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wystawcy zlokalizowani zostali zgodnie z branżą – w hali 7, 7A i 8 można było odwiedzić marki fryzjerskie, nowości kosmetyczne prezentowane były w ogromnym pawilonie nr 6, zaś Scena Główna, tradycyjnie została ulokowana w hali 8A. Całe targi wraz z przepiękną Aleją Lipową zajęły ponad 26 000 m2. Na wszystkich stoiskach działy się absolutnie fantastyczne wydarzenia – show pochłonęło wszystkich zwiedzających. Pojawili się między innymi zespół Pectus, Maciej Maniewski, Żaklina z Top Model czy Krzysztof Ibisz, którzy chętnie pozowali do zdjęć.

Praktyka czyni mistrza

W zawodzie fryzjerów i kosmetyczek najważniejsza jest praktyka i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Podczas targów LOOK i beautyVISION była ku temu niejedna okazja. Prócz szkoleń z markami fryzjerskimi ARTEGO PRESTIGE NIGHT, Hair M Show, odbył się również Kongres Podologiczny oraz Kongres Salon Kosmetyczny XXI wieku i po raz pierwszy wydarzenie dla stylistek paznokci ONLY NAILS. Wszyscy uczestnicy mogli poznać nie tylko najnowsze techniki w swoim fachu. Mieli także okazję do zadawania pytań i wymiany cennych spostrzeżeń. Odbyły się również mistrzostwa Nails Olympic Show w którym udział wzięło 720 konkurentek oraz Mistrzostwa w Makijażu Permanentnym oraz Lash&Brow Championship.

Złoty Medal i Acanthus

Grupa MTP uwielbia doceniać swoich wystawców, którzy każdego roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich prezentują znakomite produkty, wręczając nagrodę Złoty Medal MTP. Spośród zgłoszonych kandydatów na targach LOOK i beautyVISION 2019, otrzymali ją:

  • Progress, za Artistique Experience Men Hair Color;
  • EFEKT, za koncentrat rdzeniowy – instant repulp;
  • Adam Szulc Barber, za olej do brody Steam Punk;
  • Instytut BIO PIGMENTS, za Diamond od BIO Pigments;
  • NeoNail, za nową bazę proteinową 6w1;
  • Modena Nails, za nowy podkładowy base gel.

Po raz kolejny przyznane zostały również nagrody Acanthus Aureus dla wystawców, którzy najlepiej potrafili zobrazować swoją wizję stoiska, w połączeniu ze strategią marketingową firmy. Targi LOOK wyróżniły stoiska firm: DJR Polska – Kasho Polska, Panda Trzebnica, Goldwell – JBS Kisielewski Turos Kisielewski Sp. j., Polwell – Fale Loki Koki, Efekt Mirosław Halfar. Z ramienia targów beautyVISION, wyróżnione zostały NeoNail COSMO GROUP, Art Team Monika Prałat, Synergy Medial Company Sp. z o.o., oraz Semilac Nesperta Sp. z o.o.

Targi dla ambitnych

Tegoroczna frekwencja to ogromny sukces targów i biorących w nich udział wystawców –  z roku na rok cieszą się one jeszcze większym zainteresowaniem, a ich oferta jeszcze bardziej się rozwija. Media społecznościowe i portale w całej Polsce rozpisywały się o największym w Polsce wydarzeniu beauty, gdzie nowościom i trendom nie było końca. Nie bez powodu mówi się o nich jako o oknie na świat dla inspiracji fryzjerskich i kosmetycznych w Polsce. Przyjeżdżają tam zarówno osoby z tytułami Mistrzów Świata, wysoko aspirujący fryzjerzy, jak i uczniowie, którzy dopiero zastanawiają się nad podjęciem nauki w szkole fryzjerskiej lub kosmetycznej. Dla wielu osób to także swego rodzaju kuźnia talentów – miejsce uczące odwagi, wiary w swoje możliwości i zachęcające do ciężkiej, ale satysfakcjonującej pracy. Kolejne wydarzenie już 4-5 kwietnia 2020 roku! Zapraszamy!

Możesz również polubić…