Nowości

Piękne i czyste zęby na 100% Poznaj moc szczoteczek międzyzębowych Curaprox!

Regularnie myjesz zęby, używasz płynu do płukania jamy ustnej, a podczas kontrolnych wizyt
u dentysty za każdym razem musisz leczyć próchnicę bocznych zębów? A może zmagasz się
z innymi problemami stomatologicznymi? By poprawić stan zdrowia jamy ustnej i jednocześnie zapobiegać kolejnym ubytkom, sięgnij po niezwykle skuteczną pomoc w codziennej pielęgnacji zębów. Szczoteczki międzyzębowe CURAPROX CPS prime to jedne z najdelikatniejszych, najmniejszych, a jednocześnie najbardziej wytrzymałych szczoteczek na rynku. W łatwy, szybki i co najważniejsze, bezpieczny sposób oczyszczą płytkę nazębną z najmniejszych nawet przestrzeni międzyzębowych. Wystarczy jeden ruch: tam i z powrotem i GOTOWE!

 

Gdy zwykła szczoteczka to za mało…

Zastanawiasz się, kiedy nadejdzie ten moment, gdy podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym usłyszysz: „Wszystkie zęby zdrowe”? A może obawiasz się paradontozy, licznych ubytków czy zapalenia dziąseł i chcesz im skutecznie przeciwdziałać? Dbając o zęby, warto pamiętać o tym, że mycie ich szczoteczką manualną lub soniczną, nie zagwarantuje oczyszczenia płytki nazębnej w 100%. Dlaczego? Otóż myjąc zęby docieramy jedynie do 70% powierzchni zębów, a tzw. przestrzenie międzyzębowe, czyli obszary styku zębów, pozostają nieumyte. To kwestia mechaniki – włókna zwykłych szczoteczek do mycia zębów nie są w stanie dotrzeć do ciasnych przestrzeni. Tymczasem, tam również może rozwinąć się próchnica, która jest bardzo trudna do wyleczenia. Warto także pamiętać, że zaniedbanie tych powierzchni w dłuższej perspektywie może doprowadzić do zapalenia dziąseł, które stanowi etap wstępny do rozwoju choroby przyzębia, czyli paradontozy. Zapalenie nie boli, objawia się „jedynie” opuchniętymi i zaczerwienionymi dziąsłami, a czasem krwawieniem. Zdarza się, że w codziennym zabieganiu nie zauważymy lub zbagatelizujemy pierwsze objawy, co może skończyć się bolesnymi terapiami u stomatologa. Dlatego pielęgnacja 100% powierzchni zębów jest tak bardzo ważna!

Postaw na skuteczność!

Jeśli zależy Ci na kompleksowej ochronie zębów, najlepszym rozwiązaniem będzie włączenie do rutynowej pielęgnacji szczoteczek międzyzębowych. Precyzyjnie docierają one do najmniejszych zakamarków, skutecznie usuwając osad i resztki pokarmu. Szczoteczki międzyzębowe CURAPROX CPS prime są jednymi z najdelikatniejszych, najmniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych tego typu akcesoriów na rynku. Wyróżniają się niezwykle sprężystymi, cienkimi włóknami, które dzięki tzw. „efektowi parasola”, czyli rozprężaniu się włókien w przestrzeniach międzyzębowych, skutecznie, ale delikatnie oczyszczają zęby i co ważne, robią to dokładniej niż np. nici dentystyczne! Dodatkowo, dzięki usunięciu najmniejszych resztek pokarmu, przyczyniają się do utrzymania świeżego oddechu.

Ich opatentowany rdzeń CURAL® jest bardzo cienki, sztywny i wytrzymały, a to zapewnia szczoteczkom wytrzymałość, bezpieczeństwo użytkowania i trwałość. Szczoteczki międzyzębowe CPS prime nie wyginają się i nie łamią, mogą być też używane przez osoby uczulone na nikiel, gdyż nie zawierają tego metalu.

Szczoteczki CPS prime dostępne są aż w 5 rozmiarach. Dlatego pamiętajmy, że ich wybór zawsze warto skonsultować z dentystą. Do pomiaru wielkości przestrzeni międzyzebowej możemy również użyć sondy Curaprox IAP (Interdental Acess Probe).

CENA ZESTAWU: 31 zł

(5 sztuk szczoteczek międzyzębowych CPS prime + 1 uchwyt UHS 409). W sprzedaży dostępna jest również wersja z wydłużonym uchwytem: UHS 541.

 

 

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach, gabinetach stomatologicznych i drogeriach, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: shop.curaprox.pl

Możesz również polubić…