Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od wielu miesięcy prowadzi działania mające na celu poprawę stanu środowiska naturalnego w obszarze produkcji, nowych opakowań, naturalnych formuł kosmetyków oraz edukacji. Jednym z takich projektów był konkurs, w efekcie którego powstała pierwsza Łąka Lirene, zasiana 4 marca 2020 roku na skwerze Kahla w Warszawie we współpracy z Fundacją Łąka. Łąka Lirene to 1000 metrów kwadratowych jednorocznych i wieloletnich roślin, które ukwiecą przestrzeń miejską, stając się schronieniem dla ponad 300 gatunków zwierząt i roślin.

Troska o naszą planetę to nie zadanie dla przyszłych pokoleń. Należy działać tu i teraz, na skalę makro i mikro, zmieniając swoje nawyki i włączając się w projekty mające na celu pozytywne zmiany dla środowiska. Dlatego w listopadzie ubiegłego roku marka Lirene zapoczątkowała nowy rozdział w podejściu do ekologii, wprowadzając na rynek linię kosmetyków Lirene Natura. Produkty te zawierają ponad 95% składników pochodzenia naturalnego zamkniętych w przyjaznych środowisku opakowaniach. Aby podkreślić naturalne pochodzenie składników oraz dbałość o środowisko, wybrane składniki i produkty zostały certyfikowane przez niezależne międzynarodowe stowarzyszenie Ecocert, co stanowi znak jakości i zaufania, jeden z najbardziej znanych certyfikatów w zakresie standaryzowania kosmetyków naturalnych.

Lirene chce przyczyniać się do pozytywnych zmian w obszarze ekologii, dlatego wraz z premierą linii Lirene Natura postawiliśmy sobie wyzwanie – być bliżej natury i aktywnie troszczyć się o planetę teraz, kiedy najbardziej potrzebuje wsparcia. W ramach tego przedsięwzięcia przygotowaliśmy specjalny EKO poradnik ze wskazówkami, jak żyć ekologicznie, który dostępny jest do ściągnięcia na stronie www.lirene.pl/natura, a także podjęliśmy współpracę z Fundacją Łąką, zajmującą się ukwiecaniem przestrzeni miejskich.

W ramach naszej współpracy, ogłosiliśmy w mediach społecznościowych konkurs dla internautów, w którym za każde zdjęcie wrzucone na Instagram z hasztagiem #lirenenatura przekazaliśmy 1 złotówkę na stworzenie wyjątkowej, miejskiej Łąki Lirene. Dzięki temu4 marca 2020 roku na skwerze Kahla w Warszawie, w pobliżu słynnej Warszawskiej Syrenki, na około 1000 metrach kwadratowych powstała Łąka Lirene.

Dzięki niej mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję w samym centrum miasta poczuć moc naturalnych roślin i ziół, zarówno tych jednorocznych jak i wieloletnich. W pierwszym roku łąka ukwieci się roślinami jednorocznymi, zaś rośliny wieloletnie, które zasiejemy, idealnie wpasują się w krajobraz w kolejnych latach, ponieważ są to gatunki naturalnie występujące na terenach nad Wisłą, przy rozlewiskach i łąkach.

W połowie stycznia Fundacja Łąka przygotowała już grunt pod Łąkę Lirene. Sprzyjały temu warunki pogodowe, ale też dzięki odpowiedniemu przygotowaniu podłoża, przestrzeń będzie wymagała mniej pielęgnacji i będzie wyglądała jeszcze piękniej.

Łąka jest łatwa w utrzymaniu, wystarczy kosić ją dwa razy w roku, znacznie rzadziej niż tradycyjny trawnik (co oznacza mniejszą emisję spalin oraz niższy poziom hałasu), a korzyści z niej jest wiele. Zasadzone rośliny będą stanowiły schronienie dla wielu gatunków owadów i zwierząt, urozmaicając ekosystem i, chociażby, umożliwiając funkcjonowanie zapylającym kwiaty pszczołom. Nie wymaga nawożenia ani środków chemicznych, dzięki czemu jej pielęgnacja jest przyjazna dla środowiska. A odpoczynek na takiej naturalnej łące to czysta przyjemność.

Zapraszamy do wypoczynku na pierwszej Łące Lirene oraz śledzenia kolejnych proekologicznych projektów, w które się angażujemy!