Dla mam

Plecak dziecięcy idealny na pierwsze wycieczki

Każda pora roku jest dobra na podróżowanie, a zbliżająca się złota jesień na pewno zachęci do  wycieczek poza miasto.  W czasie takich wypraw dzieci zdobywają  wiele cennych doświadczeń oraz uczą się nowych umiejętności. Jednym słowem – stają się bardziej  niezależne i samodzielne.

Podróże kształcą

Od nas dorosłych zależy, co maluch wyniesie z podróży. Bagaż cennych doświadczeń przywiezionych z wycieczki to często nasza postawa – zalękniona lub otwarta do przeżycia nowych wrażeń. Im bardziej zachęcany dziecko do poznawania świata, tym lepiej. Jak odciągnąć dziecko od telewizora, tabletu  i zachęcić do wspólnego poznawania świata? Angażując je w przygotowanie wycieczki. Dzieci biorące udział w przygotowaniach do wycieczki czują się potrzebne. Są bardziej pewne siebie i świadome tego, że są ważną częścią świata swoich rodziców.

 

Plan wycieczki i przygotowania

Od czego zacząć? Od wspólnego zaplanowania trasy wycieczki, stworzenia listy najpotrzebniejszych rzeczy. Pamiętajmy, że dzieci są  bacznymi obserwatorami i naśladowcami. Nasz entuzjazm przechodzi na pociechy, nasze negatywne emocje także. Jeśli więc pragniemy  zachęcić malucha do bycia aktywnym, sami musimy wykazać się cierpliwością, otwartością i opanowaniem. A wtedy i najmłodsi pokochają podroże.

Niezbędnik małego podróżnika

Każdy mały podróżnik  powinien mieć swój plecak (np. Plecaczek Disney Myszka Minnie Little Life dla dziewczynki lub Plecaczek Disney Myszka Miki Little Life dla chłopca), a w nim swoje najpotrzebniejsze rzeczy. Przyda się wszystko to, co ułatwia i uprzyjemnia podróżowanie, np. mała przekąska, bidon, zabawka.  Pierwszy plecak dla dziecka nie powinien być zbyt duży. Dobrze byłoby, gdyby został wyposażony w specjalne paski bezpieczeństwa oraz specjalne miejsce na wpisanie danych opiekuna.

Disneyowski plecaczek jest przeznaczony dla dzieci od pierwszego do  3. roku życia. Niebanalny design, funkcjonalność i komfort – oto, co wyróżnia produkty Little Life na tle innych.  Plecaki są niezwykle praktyczne.  Posiadają specjalny pasek bezpieczeństwa, który zabezpiecza pociechę zawsze wtedy,  gdy jest to konieczne np.  w  zatłoczonych miejscach  takich jak dworce, przystanki autobusowe, przejścia dla pieszych.  Z plecakiem Little LIfe mamy pewność, że podróż będzie bezpieczna i wesoła dla dziecka.

Plecaczek Disney Myszka Minnie Little Life, Plecaczek Disney Myszka Miki Little Life – cena: 146,00 pln www.babymama.pl

Możesz również polubić…