Dla mam

Pomysłowe zawieszki do smoczków, które pokochają maluszki

Każdej mamie, leży na sercu dobro jej dziecka. Od kiedy tylko maluszek pojawi się na świecie, dwoimy się i troimy, aby zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Jego komfort i dobre samopoczucie, przedkładamy nad własne zmęczenie i potrzeby. Nie dziwi zatem nikogo poszukiwanie najlepszych akcesoriów i gadżetów dla dziecka.

Naturalnym odruchem każdego dziecka jest ssanie. Dzięki niemu maluszek może pić mleko i zdrowo rosnąć. Jednak nie wszystkie dzieci, wykazują ten odruch od razu po narodzinach. Niektóre maluchy, szczególnie te urodzone przed czasem, potrzebują pomocy neurologopedy, innym wystarcza trening ze smoczkiem, aby nauczyć się techniki ssania.

Smoczki uspokajające mają swoich zwolenników i przeciwników. Dziecko podczas ssania czuje się bezpieczne, a bezpieczne dziecko to dziecko spokojne. Czasem ciężko zapewnić maluchowi ten spokój, szczególnie gdy mama nie zawsze może być blisko niego. Dlatego smoczek sprawdza się świetnie w roli uspokajacza lub jako alternatywa dla kobiecej piersi.

Zawieszki do smoczków – czy warto się w nie zaopatrzyć?

Na rynku dostępnych jest wiele smoczków wykonanych z bezpiecznych materiałów. Mamy mogą wybrać dla swojego dziecka smoczek anatomiczny, ortodontyczny czy typowo uspokajający. Po wyborze najlepszego smoczka dla dziecka, warto się rozejrzeć się za odpowiednią zawieszką.

W ostatnim czasie furorę robią wyjątkowe zawieszki holenderskiej marki Zazu. Zawieszki te są nie tylko miękkie i bezpieczne dla maluchów, ale stanowią również znakomitą pierwszą zabawkę malucha. Dzięki tej zawieszce, pierwszą zabawą manualną dziecka będzie wyciąga-nie i wkładanie smoczka do buzi. Rodzice są często zaskoczeni tym, jak wielką sprawia to dziecku radość. Maluszek w pewnym momencie zauważy też uroczą owieczkę Lizzy, osiołka Donny lub pieska Daxy połączonego ze swoim obiektem zainteresowań. Zawieszki do smoczków, mają również inną, bardzo ważną zaletę, której nie można zlekceważyć – niewielkich rozmiarów smoczek, łatwo zgubić, a kiedy dziecko zacznie się go domagać, będzie chciało go mieć natychmiast. Urocza zawieszka w formie pluszaka ułatwia rodzicom poszukiwania smoczka, którego jak najszybciej domaga się maluszek. Nie dziwi zatem fakt, iż zawieszki Zazu pokochali rodzice na całym świecie, a od niedawna zalety zawieszek poznają mamy z Polski.

Zawieszka do smoczka owca Lizzy Zazu, zawieszka do smoczka osiołek Donny Zazu, zawieszka do smoczka pies Dexy Zazu – cena: 45 zł – produkty dostępne są w sklepie inter-netowym: www.babymama.pl

Marka Zazu pochodzi z Holandii i jej celem jest pomoc rodzicom dzieci, które mają problem ze snem nocy. Firma powstała w 2013 roku. Założyciele stworzyli markę produktów dla dzieci, które charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem. Troska o dobry i zdrowy sen dzieci i ich rodziców, to główna misja twórców marki Zazu.

Możesz również polubić…