Na zdrowie

Poznaj tajniki prawidłowego szczotkowania z Curaprox

Skuteczne zwalczanie i usuwanie płytki bakteryjnej jest podstawą zdrowia jamy ustnej na całe życie. Dzięki wdrażaniu i konsekwentnemu stosowaniu najlepszych sposobów czyszczenia zębów i dziąseł, można przyzwyczaić się do zdrowego uczucia głębokiej czystości, nietworzenia się płytki bakteryjnej ani kamienia oraz pewności siebie, jaką daje świeży oddech. Z tą myślą marka Curaprox opracowała kompleksowy przewodnik dotyczący prawidłowej techniki szczotkowania, dzięki któremu dowiesz się jak czyścić zęby, aby zachować zdrową jamę ustną.

Szybkie czyszczenie usunie płytkę bakteryjną tylko z tej części zębów, do której można łatwo dotrzeć. Z kolei mycie zębów z mocnym naciskiem przy pomocy twardej szczoteczki może powodować uszkodzenie szkliwa, prowadzić do cofania się dziąseł i odsłonięcia „szyjek” zębów. A jaka jest najlepsza metoda usuwania płytki zębowej i zapobiegania jej powstawania? – Oczywiście staranne, delikatne czyszczenie. Niezbędna będzie w tym przypadku miękka szczoteczka CS 5460 od Curaprox, którą pokochają Twoje zęby i dziąsła. Wyjątkowo delikatna i wyjątkowo skuteczna, zaprojektowana w taki sposób, aby idealnie wykonać każdy ruch. 5460 włókien Curen® szczoteczki, tworzy niezwykle gęstą powierzchnię czyszczącą, do tego lekko pochylona, kompaktowa główka pozwalająca dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc i ośmiokątna rączka ułatwiająca ustawić szczoteczkę pod odpowiednim kątem. Każdy, kto raz ją wypróbuje, już nie będzie mógł się bez niej obejść. A teraz poznaj kilka kroków do skutecznej pielęgnacji jamy ustnej razem ze szczoteczką CS 5460 ultra soft od Curaprox:

1. Dotknij lekko z minimalnym naciskiem.

Delikatny dotyk to wszystko, czego potrzebujesz, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Szczotkując zbyt mocno, możemy uszkodzić nie tylko dziąsła, ale również szkliwo oraz pominąć niektóre krytyczne miejsca. Nie spiesz się, czyść świadomie, nie nawykowo.

2. Podczas szczotkowania trzymaj szczoteczkę jak długopis.

Dzięki temu upewnisz, że nie naciskasz na zęby zbyt mocno. Umożliwia to również prawidłowe trzymanie szczoteczki w dłoni pod odpowiednim kątem 45 stopni w kierunku linii dziąsła.

3. Szczotkuj wzdłuż linii dziąseł.

Bakterie zwykle chowają się w linii dziąseł. Aby skutecznie się ich pozbyć, główkę szczoteczki należy lekko pochylić w kierunku linii dziąseł, przy czym połowa włókien powinna znaleźć się na dziąsłach, a połowa na zębach.

4. Zacznij od najtrudniejszych miejsc.

Czyli od wewnętrznej części zębów, od tylnych zębów trzonowych, przechodząc do części zewnętrznej, kończąc na powierzchniach żujących. Często zaczynamy od szczotkowania przednich zębów, zapominając o tylnych i wewnętrznej stronie, dlatego są to obszary najbardziej podatne na próchnicę.

5. Czyść przestrzenie międzyzębowe.

Chociaż miękka szczoteczka jest bardziej skuteczna niż twarda, to jest w stanie wyczyścić tylko 70% powierzchni zębów. Pozostałe 30% to przestrzenie międzyzębowe, które należy czyścić specjalnymi szczoteczkami międzyzębowymi.

6. Przejedź po zębach językiem, aby poczuć, czy zostały prawidłowo wyczyszczone.

Dobrze wyczyszczone zęby powinny być gładkie jak szkło. Jeśli niektóre miejsca są nadal nierówne, należy je dokładniej wyszczotkować.

Oto najlepszy, najbardziej kompleksowy sposób czyszczenia zębów!

Cena szczoteczki Curaprox CS 5460 ultra soft: 25,00 zł/ szt.

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: www.curaprox.pl/shop

Możesz również polubić…