Nowości

Praca biurowa – praca najlżejsza. To pozory!

70 % osób czynnych zawodowo w Polsce pracuje w pozycji siedzącej. Na krześle za biurkiem spędzamy w sumie 10 lat. Praca biurowa  postrzegana jest jako najlżejsza. Nic bardziej mylnego. To pozory. Lista chorób oraz przypadłości, która związana jest z długim  i codziennym siedzeniem nie jest krótka.  Hemoroidy, żylaki, nadciśnienie, cukrzyca typu 2, zwyrodnienia kręgosłupa, alergia skórna, suchość oka, cieśń nadgarstka to tylko niektóre z nich.

Siedzący tryb życia może być przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Każdego dnia spędzasz dziesiątki minut w samochodzie lub komunikacji miejskiej, później w pracy przez wiele godzin siedzisz za biurkiem, by w końcu przyjść do domu i zrelaksować się przed TV … siedząc. Lenistwo, wygodnictwo, brak czasu – zawsze znajdziesz wymówkę, aby jeszcze trochę posiedzieć.

Siedząca praca szkodzi

Dłużej nie wysiedzisz. Ciągle się kręcisz, wszystkie miejsca są tak samo niewygodne. Okazuje się, że nie jest to wina fotela, czy krzesła – problem tkwi w Twoim własnym siedzeniu! Jeśli boli, piecze, swędzi to najprawdopodobniej hemoroidy dają o sobie znać.  Pozostając dłuższy czas w jednej pozycji uciskasz okolice odbytu, przez co krążenie krwi zostaje zaburzone. Zaczynają tworzyć się żylaki, które wywołują świąd, pieczenie i krwawienie  z okolic odbytu.

Jak sobie pomóc?

Choroba hemoroidalna to bolesny i wstydliwy problem. Nie przesiedź swojej szansy na zdrowie.  Pamiętaj że, odpowiednia terapia, wprowadzenie zmian w planie odżywiania i codziennym jadłospisie, przyjmowanie większej ilości płynów, aktywność fizyczna mogą poprawić Twój stan zdrowia zmniejszając tym samym objawy choroby hemoroidalnej. Pomocne będą też delikatne preparaty roślinne, które zniwelują działanie leniwych jelit, łagodnie przeczyszczając. Stan zapalny oraz dolegliwości spowodowane hemoroidami pomogą złagodzić natomiast maści i czopki, leki dostępne bez recepty takie jak np. Ruskorex. Preparat ten działa przeciwzapalnie  i przeciwbólowo zmniejszając nasilenie przykrych objawów.

Ruskogenina działa przeciwzapalnie, uszczelniająco, przeciwobrzękowo i ściągająco. Jest to naturalna substancja z rośliny  śródziemnomorskiej – ruszczyka kolczastego. Ma właściwości wzmacniające i uszczelnia naczynia krwionośne oraz zapobiega nadmiernemu ich poszerzaniu.

Druga substancja aktywna Ruskorexu to chlorowodorek tetrakainy jest lekiem silnie znieczulającym, przynoszącym ulgę nawet do 2 godziny. Substancja ta nie podrażnia tkanek, dzięki czemu jest bezpieczna i komfortowa w użytkowaniu.

 RUSKOREX:
  • Silne miejscowe znieczulenie;
  • Nie podrażnia tkanek;
  • Działa do 2 godzin;
  • W postaci czopków i maści;

Sugerowana cena ok.: Ruskorex czopki 10 sztuk –30,50 zł; Ruskorex maść 40g – 30,40 zł

Podmiot odpowiedzialny: Angelini Pharma Polska

Możesz również polubić…