Nowości

Prawda w oczy

Suche powietrze w pomieszczeniach, smog i zawieja na ulicach oraz niekończące wpatrywanie się w ekrany – bądźmy szczerzy, to bardzo nie służy naszym oczom, ani skórze wokół nich. A kiedy masz zmęczone spojrzenie – czujesz się gorzej i tak też wyglądasz. Na szczęście mamy na to sposób.

Amerykański National Eye Institute podaje kilka prostych rad, dzięki, którym możesz sprawić,
że oczy będą w lepszej formie. Bez radykalnych zmian w stylu życia czy wyrzucania komputerów i tabletów. Sprawdź, zastosuj i daj wytchnienie oczom.

  • Odpowiednia dieta pomaga zadbać także o zdrowie oczu. Pilnuj, aby na twoim talerzu – codziennie, a najlepiej kilka razy dziennie lądowały owoce i warzywa, zwłaszcza zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, jarmuż i kapusta.
  • Codzienny spacer jest obowiązkowy, ponieważ pomaga utrzymać prawidłową wagę.
  • A nadwaga lub otyłość mogą zwiększać ryzyko cukrzycy i innych schorzeń, które
    prowadzą często do problemów ze wzrokiem.
  • Zanim dotkniesz oczu, założysz czy zdejmiesz okulary, a szczególnie soczewki kontaktowe – myj ręce ciepłą wodą z mydłem. Nie produktem odkażającym. Opary alkoholu mogą podrażniać oczy.
  • Okulary przeciwsłoneczne to nie kwestia mody, ale zdrowia. Wybierz takie, które blokują 99% lub 100% zarówno promieniowania UVA, jak i UVB. I nigdy nie patrz bezpośrednio na słońce.
  • Rób przerwy na odpoczynek dla oczu. Złota zasada brzmi: 20-20: czyli co 20 minut patrz w dal przez około 20 sekund.

Dbaj i pielęgnuj

Oczy to wyjątkowo drażliwy temat – dlatego kosmetyki, które nakładamy
na okolicę oka powinny być sprawdzone i przebadane. EISENBERG Paris EXCELLENCE MASQUE CRÈME MAGIQUE to kremowa maseczka dająca natychmiastowy efekt napinający. To między innymi zasługa kofeiny likwidującej w „magiczny” sposób worki i sińce pod oczami. Pozostałe cudowne składniki formuły pomagają naprężyć skórę i zwiększają produkcję naturalnego kolagenu. W efekcie zmarszczki są wygładzone, a skóra odzyskuje idealną jędrność. Jest to niezbędna pielęgnacja konturu oczu przy skórze zmęczonej, pozbawionej witalności lub suchej. Maseczkę nakładamy dwa razy w tygodniu na oczyszczoną skórę konturu oczu. Pozostawiamy na 15-20 minut, a potem delikatnie wmasowujemy pozostałość w skórę. Można stosować ją też na noc.

Trik z TikToka

Twój zaufany korektor np. EISENBERG Paris CORRECTEUR PRÉCISION może zrobić o wiele więcej, niż tylko zakamuflować cienie pod oczami i zamalować pryszcze. Może być także fenomenalnym eyelinerem. Rysujemy nim przedłużoną kreskę na górnej powiece (tak, jakbyś robiła to klasycznym czarnym eyelinerem czy kredką) i nagle okazuje się, że oczy wyglądają na świeże, wypoczęte i bardziej otwarte!

Produkty dostępne stacjonarnie w perfumeriach sephora i na sephora.pl.

Możesz również polubić…