Nowości

Prezent dla babci i dziadka z okazji świąt

Wnuczęta to największe skarby każdej babci i dziadka. Są one cały czas przez nich rozpieszczane i dzięki nim uczą się innej miłości niż rodzicielska. Z dziadkami maluchy zawsze też mogą sobie pozwolić na wiele więcej niż z rodzicami. Dlatego też warto od czasu do czasu przygotować dla nich jakąś niespodziankę – niewielki prezent, który pokaże jak bardzo są oni doceniani. Już niedługo będzie ku temu doskonała okazja, gdyż wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Najcenniejsze są oczywiście te prezenty, które dziecko wykona samodzielnie. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na prezenty, które z pewnością urzekną niejedną babcię i każdego dziadka.

Laurki

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym bardzo chętnie zabierają się za malowanie i rysowanie. Warto to wykorzystać i pomóc maluchowi wykonać laurkę dla dziadków. Można połączyć różne techniki – rysowanie, malowanie i wyklejanie. Bardzo ciekawie wyglądają kartki, które wyklejone są malutkimi kulkami wykonanymi z karbowanej bibuły. Maluchy bardzo cieszą się z takiego zadania, a dodatkowo ćwiczą swoje zdolności manualne.

Album na zdjęcia Kimono Pink TucTucFigurki z masy solnej

Jeśli maluch będzie chciał przygotować dla babci lub dziadka taki prezent musimy pamiętać o tym, by za jego przygotowanie wziąć się odpowiednio wcześnie, gdyż masa solna potrzebuje trochę czasu na całkowite wyschnięcie. Oczywiście można ją wysuszyć w piekarniku, jednak źle dobrana temperatura lub zbyt długi czas suszenia mogą spowodować, że figurka popęka. Starsze dzieci mogą samodzielnie ulepić figurki, zaś młodszym możemy pomóc w realizacji ich pomysłu. Kiedy figurki wyschną (z reguły zajmuje do kilka dni) można je fantazyjnie pomalować farbami.

Ramki na zdjęcia

Ciekawym i zarazem wyjątkowym prezentem będzie wykonana przez malucha lub ozdobiona przez niego ramka na zdjęcia. W takiej ramce można umieścić od razu zdjęcie dziecka lub pozostawić dziadkom wybór, jaką fotografię w niej umieszczą. Sposobów na kreatywne ozdobienie ramki jest naprawdę dużo – można np. opleść kolorową muliną ramkę wykonaną z tektury, albo pomalować farbami, bądź też przykleić gotowe ozdobne elementy.

Album na zdjęcia Pirat TucTucAlbumy ze zdjęciami

Kolejną propozycją na prezenty są albumy ze zdjęciami. Taki pomysł sprawdzi się szczególnie. Jeżeli dziadkowie mogą poszczycić się wieloma wnukami – każdy z nich może włożyć do albumu kilka swoich zdjęć. Wtedy warto wykonać samodzielnie lub zakupić bardzo pojemny album na zdjęcia. Przykładem estetycznie wykonanego i bardzo pojemnego albumu na zdjęcia może być album na zdjęcia Pirat TucTuc, który pomieści aż 200 zdjęć formatu 10×15. Z uwagi na to, że jest na nim mały sympatyczny pirat sprawdzi się jako prezent dla dziadka. Z kolei dla babci, szczególnie takiej, która lubi dalekowschodnie kraje bardziej odpowiedni będzie album na zdjęcia Kimono Pink TucTuc. Oba albumy można znaleźć w sklepie www.babymama.pl. Do takiego albumu można włożyć np. zdjęcia przedstawiające jak rozwijało się dziecko w ciągu roku lub takie ze specjalnych, zabawnych sesji fotograficznych wykonanych w domu przez rodziców.

Album na zdjęcia Kimono Pink TucTuc – cena 135 PLN, www.babymama.pl
Album na zdjęcia Pirat TucTuc – cena 135 PLN, www.babymama.pl

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Kasia says:

    Świetne są te kalendarze

Możliwość komentowania została wyłączona.