Na zdrowie

Przewodnik Curaprox – Jak często należy wymieniać szczoteczkę?

Szczotkowanie zębów jest nie tylko codziennym rytuałem, ale także fundamentem w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej oraz całego organizmu. Ale czy wiesz, że oprócz stosowania prawidłowej techniki czyszczenia i używania odpowiednich akcesoriów, niezwykle ważna jest zasada regularnej wymiany naszej szczoteczki? Wiadomo, że gdy szampon czy pasta do zębów się skończą, trzeba kupić nowe. A kiedy powinniśmy nabyć nową szczoteczkę? Marka Curaprox, odpowiada.


Wiele z nas ignoruje przestrzeganie prostej zasady, jaką jest systematyczna wymiana szczoteczki do zębów co około trzy miesiące. Należy ją wymieniać regularnie ponieważ w wyniku zużycia mechanicznego, włoski zaczynają się wyginać. To z kolei sprawia, że nie usuwają dobrze płytki bakteryjnej. Ponadto w środowisku wilgotnym, bakterie namnażają się znacznie szybciej. O czym jeszcze musisz pamiętać w trakcie użytkowania swojej szczoteczki? Poznaj 3 podstawowe kroki.

Po każdym użyciu wypłucz szczoteczkę i pozostaw do wyschnięcia

To niezwykle ważna kwestia, aby po użyciu wypłukać szczoteczkę pod strumieniem wody, a następnie zostawić ją do wyschnięcia w pozycji pionowej. Pamiętaj, że małe nakładki na szczoteczkę są przeznaczone wyłącznie do ochrony jej w czasie transportu, dlatego nie musisz ich stale używać. Trzymanie szczoteczki cały czas pod przykryciem może prowadzić do rozwoju ogromnych ilości bakterii. Co więcej, nakładka uniemożliwia prawidłowe wysuszenie włosia i zatrzymuje wilgoć.

Sprawdź, czy nie czyścisz zębów ze zbyt dużym naciskiem

Mogłoby się wydawać, że te szczoteczki, które posiadają większą ilość włosia tworzącego niezwykle miękką powierzchnię czyszcząca, jak np. Curaprox CS 5460 lub Curaprox CS 12460 velvet, będą zużywać się szybciej. Nic bardziej mylnego. Ultracienkie włókna Curen® wykorzystywane w szczoteczkach Curaprox projektowane są w taki sposób, aby działać skutecznie i utrzymywać zdrowy stan zębów przez okres trzech miesięcy codziennego użytkowania. Jeżeli włosie strzępi się lub włókna się wyginają po kilku dniach lub tygodniach, może to oznaczać, że szczoteczka jest niewłaściwie użytkowana. Jeśli zbyt szybko się zużywa, często świadczy to o stosowaniu zbyt dużego nacisku i nieodpowiedniej techniki czyszczenia zębów.

Po chorobie wyrzuć szczoteczkę do zębów

Jeśli ostatnio nie czułeś się dobrze, warto wymienić szczoteczkę do zębów, nawet wtedy, gdy włókna są w dobrym stanie. Szczoteczkę należy wyrzucić po przejściu infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Nie ma znaczenia, czy było to zwykłe przeziębienie, czy też inna choroba zakaźna. Nie zastanawiaj się! Po prostu spraw sobie nową szczoteczkę do zębów. W ofercie marki Curaprox bez problemu znajdziesz swoją idealną szczoteczkę i w swoich ulubionych kolorach!

Curaprox CS 5460 ultra soft: 28,80 zł/ szt.

Curaprox CS 12460 velvet: 37,50 zł/ szt.

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki Curaprox dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: www.curaprox.pl.

Możesz również polubić…