Nowości

Przygotuj się na jesień!

Chociaż jeszcze nikt z nas nie chce, to spadająca temperatura, krótsze dni i orzeźwiająca aura na myśl przywodzi świadomość, że jesień jest już coraz bliżej. Oczywiście wolelibyśmy o niej zapomnieć ale właśnie teraz jest odpowiedni czas, aby naszą skórę przygotować na ten trudny czas!

 

Zmęczona latem skóra musi podjąć kolejne wyzwanie. Okres jesienno – zimowy, to bez wątpienia trudny dla niej czas. Wrażliwa na zmiany temperatur – przebywanie na dworze lub w ogrzewanych pomieszczeniach – suche powietrze, czy długie, gorące kąpiele nie wpływają na nią dobrze. Czy wiesz, jak o nią prawidłowo zadbać?

Po pierwsze… złuszczanie

W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o regularnym stosowaniu peelingów lub scrubów do ciała. Złuszczając martwy naskórek, przygotowujemy skórę do lepszego wchłaniania się kosmetyków nawilżających. W ten sposób przyspieszamy także odnowę naskórka, poprawimy koloryt, odświeżymy i wygładzimy skórę. Warto wybierać preparaty zawierające drobinki pochodzenia naturalnego, np. Hempz Triple Moisture, który zawiera zmieloną łupinę orzecha włoskiego.

Po drugie… mycie

Długie, gorące kąpiele nie sprzyjają naszej skórze, to co z pozoru przyjemnie wpływa na nasze samopoczucie, bardzo ją przesusza. Dlatego zalecamy stosowanie raczej krótkiego prysznica w letniej wodzie, z użyciem delikatnych kosmetyków myjących. Wybierając żel pod prysznic, unikaj przede wszystkim tych z zawartością alkoholu, które dodatkowo mogą wysuszać skórę.

Po trzecie… nawilżanie

Pij co najmniej dwa litry wody dziennie i nawadniaj swoją skórę poprzez stosowanie kosmetyków, bogatych w składniki higroskopijne. Intensywna pielęgnacja jest bardzo ważna dla każdego typu skóry. Postaw na preparaty, których składniki skutecznie będą wiązać cząsteczki wody w naskórku, tym samym uniemożliwiając jej odparowywanie ze skóry. Cenne okażą się balsamy zawierające, takie składniki jak: masło shea, olej migdałowy, arganowy lub doceniony jakiś czas temu olej z nasion konopi. Ten ostatni znaleźć możemy w kosmetykach marki HEMPZ, co ważne w każdym balsamie poza olejem z nasion konopi znajdziemy także inne składniki nawilżające i odżywiające, w towarzystwie roślinnych wyciągów łagodzących i ochronnych.

Po czwarte…. olejowanie

Olejki pielęgnacyjne intensywnie zregenerują, wzmocnią i odżywią skórę. Wybierz szczególnie taki, który zawiera składniki aktywne o wysokim stężeniu. Spodobać może Ci się olejek 2 w 1 Hempz, który można stosować bezpośrednio na skórę lub do kąpieli. Jego bogaty skład zapewni odpowiedni poziom nawilżenia skóry i poprawi jej elastyczność, stymulując jednocześnie proces regeneracji komórek.

Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja skóry ma wpływ na jej zdrowie i wygląd na teraz i długie lata :)

Produkty marki Hempz dostępne są w sklepie online www.hempzpolska.pl

Możesz również polubić…