Nowości

Przygotuj swoje włosy na jesień!

Wrzesień zwiastuje koniec lata. To właśnie w tym miesiącu zaczyna się kalendarzowa jesień. By skutki przesilenia dotknęły włosy jak najmniej, musimy o nie zadbać już teraz. Dowiedz się co robić, by cieszyć się piękną fryzurą niezależnie od pory roku!

Jesień sprawia, że nasze włosy stają się matowe, łamliwe, a co najgorsze – wypadają w nadmiarze. Na takie ich osłabienie mają wpływ dwa czynniki – po pierwsze zmiany w organizmie, a po drugie warunki pogodowe. Zanim jesienna aura rozgości się na dobre, warto zapewnić swoim włosom dodatkową pielęgnację, by nie pogorszyła się ich kondycja w kolejnych miesiącach.

Jak jesień wpływa na nasz organizm?

Dzięki temu, że latem spędzamy dużo czasu na dworze, rozkoszując się promieniami słońca, rośnie nam poziom witaminy D. Ta zaś sprawia, że lepiej się czujemy i jesteśmy po prostu bardziej szczęśliwi i mamy dobry humor. W efekcie tego mamy podwyższony estrogen, który poprawia nasz wygląd i samopoczucie. Jednak wraz z jesienią i brakiem naturalnego słońca, odczuwamy spadek formy – którą widać również w osłabionej kondycji naszych włosów, skutkującej ich wypadaniem. Dlatego bardzo ważna jest suplementacja witaminy D. Zwłaszcza w pochmurne dni, czyli od września do kwietnia. Tym sposobem na pewno wspomożemy nasz organizm w walce o  dobry nastrój i piękny wygląd.

Warunki pogodowe, a nasze włosy

Drugim niezaprzeczalnym czynnikiem mającym negatywny wpływ na naszą czuprynę jest pogoda. Tutaj zmiany dokonują się bardziej od zewnątrz. Możemy zauważyć, że są matowe, kruche i wypadają. Dzieje się tak nie między innymi  dlatego, że po lecie nasze włosy są wyniszczone ostrym słońcem, wodą z chlorem czy klimatyzacją. Efekty tego widać właśnie jesienią.

Solidne przygotowanie do jesieni

Oczywiście najważniejsze jest, by pielęgnować swoje włosy bez względu na porę roku, a latem szczególnie dbać o ich osłanianie, by ochronić je przed słońcem czy innymi niekorzystnymi czynnikami. Wtedy nie będziemy musieli ponosić konsekwencji ich urazu na jesień. Często jednak bywa tak, że rozochoceni piękną pogodą tracimy czujność i nie chronimy włosów tak jak tego wymagają. Wtedy z pomocą przychodzą suplementy, które zadbają o nasze włosy od wewnątrz. Tutaj sprawdzi się Keratin Hair Complex. To kompleksowe działanie w 3 krokach: produkt pomaga włosom rosnąć, hamuje ich wypadanie i dodaje objętości. Naturalne ekstrakty roślinne powodują wygładzenie włosów sprawiając, że stają się one sprężyste i lśniące. Kliniczna formuła suplementu, dzięki  najnowszym technologią, pozwoliły na stworzenie produktu, którego skład jakościowo-ilościowy to odwzorowanie składu włosa. To produkt, który idealnie wkomponuje się w strukturę włosa uzupełniając jego uszkodzenia i braki., Wystarczy wypić 50 ml tego płynu dziennie, by cieszyć się zdrowszymi i piękniejszymi włosami.

Warto poświęcić swoim włosom chwilę uwagi już teraz, zapobiegając przykrym skutkom niedoboru witamin i warunków atmosferycznych. Jeśli do tego dołączymy suplementację witaminą D, tak zwaną witaminą słońca, z pewnością zauważymy różnicę.

Możesz również polubić…