Dla mam,Nowości

Rady na sen dobry

Pościel

Odpowiednia porcja snu jest potrzebna wszystkim- i maluchom, i ich rodzicom. Śpiąc, regenerujemy organizm, pozwalamy naszej psychice na reset, inwestujemy w zdrowie. Wypoczęte dzieci ochoczo odkrywają świat, a wyspani rodzice mają siłę, aby ten świat pociechom pokazywać. Czasami jednak bywa i tak, że u dziecka pojawiają się zaburzenia snu. Jak przezwyciężyć bezsenność najmłodszych i sprawić, aby wszystko szybko wróciło do normy?

 Pościel

Czas relaksu

Jak odpowiednio przygotować pociechę do snu? Wyciszająca kąpiel, relaksująca muzyka, lektura ulubionych książeczek, przyciemnione światło- oto sprawdzone metody na ukojenie emocji malucha i świetny wstęp do snu. Warto jednak pamiętać, że rutyna związana z usypianiem pociechy powinna być w pełni dostosowana do wieku dziecka. O ile bowiem niemowlętom wystarczy kąpiel odprężająca, relaksujący masaż i utulenie, o tyle przedszkolak wymaga więcej. Jak wyciszyć kilkulatka? Niezawodna jest  ciepła kąpiel, wyłączenie telewizora, przyciemnienie światła i wygodnie posłane, kolorowe, łóżko. Wybierając pościel dla dziecka, postaw na kolory, które generują pozytywne emocje. Nieszablonowe wzory i oryginalne połączenia barw zachęcą nawet najbardziej opornego malca do położenia się do łóżka.

Pościel

Nie wiesz, gdzie znaleźć pościel, która otuli malucha pozytywnymi emocjami i zadba o jego zdrowie? Podpowiadamy- w najnowszej propozycji polskiej marki Lola y Lolo. Kolekcję Wąsy Wąsy w mig pokochają mali fani motoryzacji, a Różowe Ptaszki czy Turkusowe Motyle podbiją serca małych dziewczynek.

Pościel

Higiena sypialni

Szukając powodów bezsenności, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że rozwiązanie problemu może być naprawdę proste. Okazuje się bowiem, że zaburzenia snu są w dużej mierze efektem niewłaściwej higieny miejsca, w którym wypoczywamy.

Pościel

Dlatego dbaj o to, by pościel zawsze była świeża, sypialnia- czysta, przewietrzona i cicha oraz by nie było w niej przedmiotów związanych z dzienną aktywnością. Dziecko musi wiedzieć, że łóżko to miejsce, w którym się śpi, a nie miejsce zabaw czy spożywania posiłków. Taki jasny podział porządkuje świat malca, co nie pozostaje bez znaczenia na jakość i ilość snu.

Więcej informacji o najnowszej kolekcji Lola y Lolo rodzice znajdą na www.lolaylolo.com

Pościel Wąsy Wąsy Lola y Lolo od 179,00 pln
Pościel Różowe Ptaszki Lola y Lolo od 179,00 pln
Pościel Turkusowe Motyle Lola y Lolo od 179,00 pln

Możesz również polubić…