Nowości

Secret Fitness owsianka – z Tobą każdego poranka

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! O tym wiedzą już chyba wszyscy. Gdy pamiętamy o śniadaniu, łatwiej jest nam kontrolować wagę. Poranny posiłek zapewnia nam siłę i energię oraz dostarcza paliwa niezbędnego do pobudzenia całego ciała i umysłu. Odpowiednio skomponowany gwarantuje również uczucie sytości przez większość dnia i ogranicza chęć sięgania po niezdrowe przekąski.

 secret-fitness_owsianka razem

Siła ze zboża

Prawidłowo zbilansowany posiłek powinien składać się głównie z węglowodanów złożonych o niskim indeksie glikemicznym oraz białka. Węglowodany, których źródłem są głównie zboża powinny stanowić podstawę diety osób aktywnych. Idealną propozycją takiego posiłku są płatki owsiane z dodatkiem owoców i ziaren, podawane z mlekiem lub jogurtem naturalnym. Taka kompozycja oprócz energii dostarcza do naszego organizmu także wiele cennych witamin oraz makro i mikroelementów.

Trening + odżywianie

O tym, że sposób odżywiania wpływa na rozwój fizyczny, siłę, oraz wyniki, nie trzeba przypominać nikomu, kto uprawia sport. Odpowiednia strategia żywieniowa zawsze idzie w parze ze strategią treningową. Prawidłowo skomponowana dieta pozwala organizmowi maksymalnie wykorzystywać dostarczone składniki odżywcze oraz działać na najwyższych obrotach.

Porcja węglowodanów przed treningiem to dawka energii potrzebnej do jego przebiegu. Porcja węglowodanów (plus białka) po odbytym wysiłku, to dawka potrzebna do uzupełnienia zużytych zapasów. Koło się zamyka i nieustannie kręci. Nieprzetworzone węglowodany to złoto dla każdego, kto aktywnie spędza czas: biega, pływa trenuje fitness czy tańczy.

melvit_secret-fitness_owsianka_350g

Same korzyści

Owsianka, oprócz porcji zdrowych węglowodanów, niesie za sobą dodatkowe korzyści. Jest lekkostrawna, zjedzona na 2-3 godziny przed treningiem pozwala organizmowi lepiej poradzić sobie z procesami zachodzącymi podczas wysiłku, a po nim jego regeneracja odbywa się zdecydowanie szybciej.

Płatki Owsiane – zawierają łatwo przyswajalne węglowodany, cenne witaminy z grupy B oraz minerały takie jak selen, miedź, potas czy magnez.  królują wśród zbóż pod względem zawartości białka i aminokwasów, stanowią budulec do wytwarzania nowych tkanek, między innymi mięśni. Przyspieszają procesy regeneracyjne, redukują zmęczenie i wpływają na prawidłowe funkcjonowanie mięśni w tym także sercowego. Są także źródłem błonnika, który odpowiada za procesy metabolicznie.

Nasiona chia – są jednym z najbogatszych w wartościowe składniki odżywcze pożywieniem na świecie. Odznaczają się wysoką zwartością pełnowartościowego białka. Nasiona szałwii hiszpańskiej to także ogromne bogactwo kwasów omega -3 i-6 oraz magnezu, żelaza i wapnia.

Suszone morele – zawierają błonnik oraz dużą ilość pierwiastków zasadotwórczych, które sprzyjają w regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym. Są także cennym źródłem witaminy B2, która przyczynia się do przyrostu siły oraz masy mięśniowej.

Suszone Jabłka – Zawarty w tych owocach potas wspomaga serce, a bor wspiera system kostny. Witamina C natomiast wspiera układ odpornościowy.

 melvit_secret_fitness_owsianka_50g

NOWOŚĆ!

OWSIANKA SECRET FITNESS = 100% NATURY!

Mieszanka płatków owsianych z nasionami chia i suszonymi owocami to bogactwo wartości odżywczych takich jak: węglowodany złożone, białko, błonnik oraz minerały: wapń, fosfor, magnez a także witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT).

Gotowa kompozycja to także łatwość przygotowania pełnowartościowego posiłku: wystarczy zalać ciepłym mlekiem, jogurtem, wodą lub świeżo wyciskanym sokiem.

W skład owsianki Secret Fitness wchodzą wyłącznie naturalne składniki:

błyskawiczne płatki owsiane z własnego gospodarstwa rolnego,  nasiona chia, suszone jabłka i suszone morele. Mieszanka nie zawiera dodatku cukru ani żadnych innych substancji słodzących, gotowego mleka w proszku czy sztucznych aromatów.

 

Cena: ok.6 zł/350g.

Cena: ok.1,5 zł/50g.

 

Produkt dostępny także w opakowaniu 50 g!

Wersja kieszonkowa, do szkoły lub pracy.

 

Wybieraj świadomie

Na rynku jest wiele produktów tego typu, niestety nie zawsze są one tak zdrowe, jakby się nam mogło wydawać. Znaczna ich część zawiera spore ilości cukru lub innych substancji słodzących, a także konserwantów i sztucznych aromatów oraz szkodliwych tłuszczów trans. Takie płatki bardziej nadają się jako słodycze niż zdrowe śniadanie. Pamiętajmy zatem o dokładnym czytaniu składników na opakowaniach i wybierajmy wyłącznie produkty 100% naturalne, takie jak ma w swojej ofercie Firma Melvit.

Możesz również polubić…