Nowości

Sekrety porannej pielęgnacji, czyli jak dobrze obudzić skórę

Dobrze rozpoczęty poranek dodaje sił i zapewnia dobry nastrój do samego wieczora. To ważne również dla skóry – po nocy wymaga ona pielęgnacji, która przygotuje ją na resztę dnia. W jaki sposób pozbyć się porannej senności i skutecznie zadbać o urodę? Dogłębne i długotrwałe nawilżenie to kluczowy element porannej pielęgnacji – pozwala zachować świeży i promienny wygląd przez cały dzień, a młodą i jędrną skórę na długie lata.

Noc to czas regeneracji dla całego organizmu, również dla skóry jest to pora na odbudowę. Zdrowy, głęboki sen pozwala skórze pozbyć się zalegających toksyn, dotlenia ją i pomaga lepiej przyswoić substancje odżywcze z nałożonych wieczorem kosmetyków. Dlaczego więc, gdy rano stajemy przed lustrem, wyglądamy gorzej, niż gdy kładłyśmy się spać? Bo w nocy zwiększa się ilość wody, którą tracimy przez skórę, a zaraz po przebudzeniu przepływ krwi i temperatura ciała są na możliwie najniższym poziomie, przez co tlen i mikroelementy są słabiej dostarczane do skóry. W efekcie skóra rano jest bardziej matowa, pełna zagnieceń i wyraźniejszych zmarszczek. Te widoczne na twarzy oznaki niedospania sprawiają, że każda z nas potrzebuje przynajmniej kilku minut, by doprowadzić się do porządku.

Czego potrzebuje skóra o poranku?

Po dokładnym oczyszczeniu, skóra jest gotowa na pielęgnację, która przygotuje ją na cały dzień. Najważniejszym, fundamentalnym dla kondycji skóry i jej wyglądu, elementem tej pielęgnacji jest nawilżanie.

– To powinien być pierwszy krok w codziennym rytuale piękna i pierwszy etap w zapobieganiu starzenia oraz redukcji widoczności  jego oznak – podkreśla Katarzyna Stolarska, ekspert marki Lierac. – Niedobory wody w skórze to nie tylko nieestetyczna suchość i odczuwalna szorstkość, to przede wszystkim szybsze jej  starzenie się, a więc bardziej widoczne zmarszczki.

Woda pomaga zapewnić skórze prawidłową budowę włókien kolagenowych i elastynowych, które mają wpływ na jej wygląd i sprężystość. Im mniej wody, tym kolagen i elastyna są słabsze, a proces odbudowy naskórka zaburzony – szczególnie gdy ten deficyt utrzymuje się przez dłuższy czas. Ucieczka wody przez skórę jest naturalna i nieuchronna, dlatego właściwa pielęgnacja, mająca na celu utrzymanie zdrowej skóry i opóźnianie procesu jej starzenia się, musi opierać się na kosmetykach, które skutecznie nawilżają.

Jak skutecznie nawilżyć, dotlenić i obudzić skórę?

Ultranawilżająca mgiełka na dzień dobry Lierac Hydragenist pielęgnuje skórę zaraz po przebudzeniu. Jej innowacyjna formuła została opracowana tak, by w pełni nawilżyć, dotlenić, wypełnić i usunąć senne zagniecenia.

− Ultranawilżająca mgiełka Lierac Hydragenist powstała z inspiracji zabiegiem medycyny estetycznej infuzji tlenowej – odtwarza działanie tlenu na skórę, stymulując komórki do produkcji substancji naturalnie występujących w skórze, których zadaniem jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia – mówi Katarzyna Stolarska. – Pod wpływem tlenu komórki funkcjonują lepiej, a skóra jest odpowiednio nawilżona. Właśnie taki efekt dotlenienia skóry i natychmiastowego „wypełniającego nawilżenia” zapewnia Lierac Hydragenist – wyjaśnia ekspertka marki.

Mgiełka odtwarza działanie tlenu na skórę i w ten sposób stymuluje jej komórki do produkcji substancji utrzymujących właściwy poziom nawilżenia. W ciągu zaledwie 15 minut dotlenienie komórek zostaje zwiększone o 45%, a biomimetyczny kwas hialuronowy, utrzymuje nawilżenie skóry i ochronę przed wolnymi rodnikami i niekorzystnym wpływem środowiska przez 24 godziny, zapewniając skórze piękny wygląd i bezpieczeństwo przez cały dzień. Dzięki zawartości polimeru wiskoelastycznego z pamięcią kształtu dla natychmiastowego efektu „żelazka” mgiełka redukuje pozostałości sennych zagnieceń i zapewnia natychmiastowy efekt wypełniającego nawilżenia.

Poznaj siłę automasażu

– Aby wzmocnić efekt nawilżenia i dotlenienia, warto przy stosowaniu mgiełki skorzystać z dermoestetycznej metody trzech kroków opartej na technice automasażu dr. Jacqueta. Pierwszy krok, przygotowujący, to oklepywanie skóry, drugi krok – wzmocnienie efektu – to pora na rozpylenie mgiełki energicznym ruchem na całej twarzy i szyi, głaskanie, delikatne oszczypywanie i uciskanie twarzy, a trzeci krok, kończący cały poranny rytuał pielęgnacyjny, to relaksujące kokonowanie, czyli okrycie twarzy dłońmi w celu wyciszenia – wyjaśnia Katarzyna Stolarska.

Ultranawilżające właściwości sprawiają, że Lierac Hydragenist to kosmetyk całoroczny, zapewniający dogłębną pielęgnację w każdych warunkach, a ze względu na innowacyjną, wygodną w użyciu formułę mgiełka doskonale sprawdza się szczególnie latem. Hydragenist nie tylko pielęgnuje i chroni skórę, zapewnia także przyjemny efekt orzeźwienia i schłodzenia. Skuteczne nawilżenie utrzymuje cerę w dobrej kondycji przez wiele godzin, zapewniając jej wspaniały wygląd i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

A w podróży…

– Z myślą o wakacyjnych wyjazdach i upalnych dniach w mieście, oprócz pełnowymiarowego opakowania 100 ml, przygotowano mniejszy, bardziej podręczny format – 30 ml, idealny do zabrania w podróż, do samolotu czy na co dzień do damskiej torebki – mówi Katarzyna Stolarska. – Lierac Hydragenist pozwoli w każdych warunkach zapewnić skórze odpowiedni poziom nawilżenia i blask, odzyskać naturalny koloryt i pozbyć się oznak zmęczenia, nawet podczas długiej podróży.

LIERAC Hydragenist, mgiełka ultranawilżająca na dzień dobry (100 ml) 126 zł

LIERAC Hydragenist, mgiełka ultranawilżająca na dzień dobry (30 ml) 34 zł

 

Możesz również polubić…