Nowości

Silna regeneracja zniszczonych włosów!

Która z kobiet nie dąży do tego, aby zostać szczęśliwą posiadaczką pięknych i zdrowych włosów. Poddajemy je koloryzacji, rozjaśnianiu i innym zabiegom chemicznym, żeby cieszyć się modną fryzurą. Niestety na skutek częstych eksperymentów, zapominamy o ich zdrowiu i włosy ulegają poważnemu uszkodzeniu.

Matowe, łamliwe, oporne na układanie, tak wyglądają włosy zniszczone i z pewnością nie dodają nam uroku. Uszkodzenie włókna włosa może nastąpić na skutek wielu czynników zewnętrznych, czy zabiegów fryzjerskich. Niezależnie od tego, co jest przyczyną takiego stanu naszych włosów, zaczynamy stosować kuracje, które mają pomóc nam przywrócić odpowiednią kondycję włosa. Jedne okazują się bardziej efektywne, drugie mniej lub wcale. Jeżeli chcemy zaoszczędzić sobie czasu i nerwów na te, które mogą skończyć się niepowodzeniem warto od razu sięgnąć po skuteczny ratunek.

Naturalna odbudowa!

Czyste olejki, żywice, woski, masła, a także emolienty pochodzenia roślinnego są kluczem do pięknych i zdrowych włosów. To właśnie naturalna pielęgnacja sprawia, że z biegiem czasu stają się one mocne, gęste i gładkie w dotyku. Roślinne białka, czyli fitoproteiny skutecznie uzupełniają ubytki w strukturze włosów, regenerując je. Ważne jest by zwracać uwagę na składy produktów, jakich używamy i szukać takich, które nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych takich jak: SLS/SLES, parabenów, parafiny, sztucznych barwników, EDTA, PEG,PPG i alergenów zapachowych.

Jedną z nowości na rynku profesjonalnym jest mleczko Hmilk no stress marki OWAY. Produkt odbudowuje wiązania dwusiarczkowe, które ulegają licznym zerwaniom podczas zabiegów koloryzacji, rozjaśniania, stylizacji czy traktowania włosów źródłem ciepła podczas suszenia lub prostowania. Mostki dwusiarczkowe łączą łańcuchy keratyny, zapewniając im trwałą konstrukcję oraz wpływają na siłę i sprężystość struktur keratynowych.

Hmilk no stress chroni, odżywia i pogrubia włosy podczas zabiegów fryzjerskich. Może być stosowane także jako samodzielny zabieg regenerujący w domu. Mleczko maksymalnie odżywia, redukując zniszczone łuski włosów. To dobroczynne działanie zawdzięczamy, takim składnikom jak:

Biodynamiczny hibiskus – wzmacnia strukturę włosa od wewnątrz. Zwiększa połysk pozostawiając włosy miękkie i jedwabiste w dotyku.

Organiczny olej Perilla – jest powszechnie stosowany w fitoterapii. Ma działanie kojące i uspokajające. Hamuje proces starzenia się włosów.

Białko bawełny – działa naprawczo na strukturę włosa, zapobiega wysuszaniu. Odżywia włosy, sprawiając że są miękkie i wygładzone.

Olej z daktyli – to nawilżający i uelastyczniający olej, który poprawia strukturę włókien włosów i przygotowuje je do zabiegów technicznych.

Naturalna receptura

Marka OWAY powstała z potrzeby życia w harmonii z naturą. To pierwsza profesjonalna firma trycholgiczna na świecie, która do produkcji kosmetyków stosuje esencjonalne oleje, hydrolaty, składniki aktywne i czyste ekstrakty roślinne. Wszystkie substancje pochodzą z upraw położonych na wzgórzach słonecznej Bolonii we Włoszech. Farma obejmuje 50 tys. m kw powierzchni, a rośliny uprawiane są według ściśle określonych metod biodynamicznych bez ingerencji w środowisko. Marka wyeliminowała szkodliwe substancje chemiczne w trosce o zdrowie swoich klientów. W kosmetykach nie znajdziecie SLS/SLES, parabenów, oleju mineralnego, EDTA, PEG-ów, sztucznych barwników czy alergenów zapachowych.

Możesz również polubić…